• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Third International Conference on Bio-Sensing Technology, Sitges, Hiszpania

  26.02.2013. 15:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach od 12 do 15 maja 2013 r. w Sitges (Hiszpania) odbędzie się wydarzenie pt. Third International Conference on Bio-Sensing Technology (Trzecia międzynarodowa konferencja nt. technologii biodetekcji).

  Technologie bioczujników są coraz częściej stosowane w sektorze medycznym, rolno-spożywczym, środowiskowym i bezpieczeństwa, czego dowodem jest ciągły rozwój światowego rynku tego rodzaju rozwiązań.

  Konferencja będzie okazją do zapoznania się z najbardziej aktualną i wyczerpującą wiedzą, udostępnianą zarówno przez firmy, jak i naukowców, a także do podzielenia się najlepszymi praktykami i poznania przykładów skutecznie zintegrowanych technologii bioczujnikowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Kataloński Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sitges (hiszp.: Sitges Festival Internacional de Cinema Fantástico de Catalunya, kat.: Sitges Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya) – festiwal filmowy odbywający się w Sitges w Hiszpanii od 1968 roku. Monachijska Konferencja Polityki Bezpieczeństwa niem. Münchner Konferenz für Sicherheitspolitik ang. Munich Security Conference (MSC) – od początku lat 60. XX wieku międzynarodowe spotkanie polityków ds. wojskowych i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Jest największym spotkaniem tego typu na świecie. Yellowstone jest projektem firmy Boeing, mającym na celu zastąpienie jej wszystkich cywilnych odrzutowców samolotami wysokich technologii. Technologie, które mają zostać wprowadzone to materiały kompozytowe, więcej układów elektrycznych (pozbycie się układów hydraulicznych) i bardziej ekonomiczne silniki turbowentylatorowe, takie jak Pratt & Whitney PW1000G, General Electric GEnx, CFM International CFM56 lub Rolls-Royce Trent 1000. Termin "Yellowstone" odnosi się do technologii, natomiast "Y1" czy "Y3" do konkretnych samolotów.

  Internet Marketing Conference, zwany także (IMC), jest międzynarodową konferencją poruszającą tematy e-biznesu. Pierwszy event odbył się w Kopenhadze w 2000. Od tamtego czasu spotkania odbyły się również w Sztokholmie, Las Vegas, Berlinie, Vancouver, Montrealu, Göteborgu i Nowym Jorku. Konferencja została rozpoczęta przez Lennarta Svanberga. Sitges – małe miasto i kąpielisko morskie w Hiszpanii, na Costa del Garraf, w regionie autonomicznym Katalonii, położone około 35 km na południowy zachód od Barcelony. W 2007 r. miasto liczyło 26 225 mieszkańców, z których blisko 35% pochodzi z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Początkami sięga czasów rzymskich; funkcjonował tu mały port rybacki. Od XIV w. Sitges było własnością hrabiego Barcelony.

  Rafael Termes Carreró (ur. 5 grudnia 1918 w Sitges koło Barcelony - zm. 25 sierpnia 2005 w Madrycie) - ekonomista hiszpański. Był doradcą Banco Popular od 1966 do 1977, i przewodniczącym Asociación Española de Banca Privada (AEB) w latach 1977-1990. Juan Jover Sañés (ur. 23 listopada 1903 roku w Barcelonie, zm. 28 czerwca 1960 roku w Sitges) – hiszpański kierowca wyścigowy.

  Finały NBA - finałowa faza rozgrywek NBA, wyłaniająca mistrza NBA, rozgrywana w systemie best-of-seven playoff (najlepszy w siedmiu finałowych meczach). Występuje w niej najlepszy zespół z Konferencji Wschodniej (Eastern Conference) i Konferencji Zachodniej (Western Conference). Conference South (obecnie pod nazwą Blue Square Bet South ze względu na sponsorującą firmę zakładów bukmacherskich) – szósta liga angielska i jednocześnie druga klasa rozgrywkowa w Football Conference. Obejmuje swoim zasięgiem południową Anglię i Walię. Obszary północne obejmuje Conference North. W Conference South występują 22 zawodowe i pół-zawodowe kluby.

  Kenyatta International Conference Centre wieżowiec w Nairobi w Kenii. Zaprojektowane przez architekta Karla Henrika Nøstvika. Kenyatta International Conference Centre został zbudowany w latach 1966-1973 a oficjalne otwarcie miało miejsce w 1974 roku.

  Conference National (obecnie pod nazwą Blue Square Bet Premier ze względu na sponsorującą firmę zakładów bukmacherskich) jest piątą ligą angielską i jednocześnie najwyższą klasą rozgrywkową w Football Conference. W Conference National występują 24 zawodowe i pół-zawodowe kluby.

  ICCG - Międzynarodowa Katolicka Konferencja Skautingu Żeńskiego (International Catholic Conference of Guiding) forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad kierunkami rozwoju i doskonalenia programu organizacji skautowych, których członkiniami są katoliczki. Do ICCG należą organizacje będące członkami Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek (WAGGGS). Novell Open Source Technology Center – uruchomiony w marcu 2005 r. ośrodek firmy Novell w Provo, w stanie Utah, który udostępnia infrastrukturę, usługi i kapitał nowym i rozwijającym się przedsiębiorstwom opracowującym technologie o otwartym kodzie źródłowym. Celem ośrodka jest promowanie innowacji w projektowaniu i opracowywaniu aplikacji przeznaczonych dla rynku technologii open source.

  TED (Technology, Entertainment and Design) – konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Jej celem jest popularyzacja – jak głosi motto – "idei wartych rozpowszechniania". Obecnym kuratorem jest Brytyjczyk, Chris Anderson, były dziennikarz komputerowy i wydawca. ICCS – Międzynarodowa Katolicka Konferencja Skautingu (International Catholic Conference of Scouting), forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad kierunkami rozwoju i doskonalenia programu organizacji skautowych, których członkami są katolicy. Do ICCS należą organizacje będące członkami Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM).

  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób. Dreszcze (tytuł oryg. Shivers; znany też jako They Came from Within oraz Frissons) − kanadyjski fantastycznonaukowy film grozy z podgatunku "body horror", powstały w 1975 roku w reżyserii Davida Cronenberga. Trzeci fabularny film Cronenberga, jego debiut kinowy, wyróżniony nagrodą Medalla Sitges en Oro de Ley podczas Sitges − Catalonian International Film Festival.

  Dodano: 26.02.2013. 15:26  


  Najnowsze