• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trzecia międzynarodowa konferencja na temat rozwiązań alternatywnych w dziedzinie testowania neurotoksyczności rozwojowej, Varese, Włochy

  21.03.2011. 16:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Trzecia międzynarodowa konferencja na temat rozwiązań alternatywnych w dziedzinie testowania neurotoksyczności rozwojowej odbędzie się w dniach od 10 do 13 maja 2011 roku we włoskiej miejscowości Varese.

  Neurotoksyczność rozwojowa (DNT) stanowi problem przybierający na sile, związany z ekspozycją na związki chemiczne. Rozwój ludzkiego układu nerwowego jest podatny na środki toksyczne. Ekspozycja na etapie rozwoju może spowodować długotrwałe uszkodzenia neurologiczne. W konferencji wezmą udział zainteresowani z całego świata.

  Stanowi ona też okazję do przedstawienia innowacyjnej technologii związanej z zagadnieniem DNT wykorzystującej podejście in vitro. Omawiane będą następujące tematy:
  - DNT i uszkodzenia neurologiczne;
  - DNT i regulacje prawne;
  - biomarkery i DNT;
  - interakcje genów i środowiska;
  - szlaki molekularne i DNT;
  - alternatywne metody testowania DNT;
  - automatyzacja i potencjał metod testowania DNT.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Testowanie ekstremalne (ang. eXtreme Testing, XT) – Jest to metodologia testów dla aplikacji przygotowywanych wg metodologii Programowania Ekstremalnego (ang. eXtreme Programming, XP). Testowanie ekstremalne jest jedną z podstawowych zasad programowania ekstremalnego, które w praktyce przejawia się w postaci ciągłego testowania tworzonego kodu. Realizowane jest w dwóch formach: testowania jednostek oraz testowania akceptacyjnego.

  TTCN (ang. Testing and Test Control Notation) – język programowania wykorzystywany do testowania protokołów komunikacyjnych oraz usług sieciowych. Używa go m.in. ETSI oraz ITU do testowania protokołów telekomunikacyjnych.

  Satelita technologiczny (techniczny) – rodzaj sztucznego satelity służącego do badania i testowania prototypów elementów, urządzeń, eksperymentów, technologii, metod pomiarowych i obserwacyjnych mających być później użytymi w innych statkach kosmicznych.

  81. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 2008 odbyły się we włoskiej miejscowości Varese, w dniach 23 - 28 września 2008 roku.

  81. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 2008 odbyły się we włoskiej miejscowości Varese, w dniach 23 - 28 września 2008 roku.

  Cybercom Poland - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca częścią szwedzkiej grupy IT z siedzibą w Warszawie zajmująca się doradztwem technologicznym, specjalizująca się w rozwiązaniach internetowych, bezpieczeństwa, usług mobilnych oraz telekomunikacyjnych. Firma świadczy usługi consultingowe i outsourcingowe, testowania oraz R&D dla dużych i średnich firm.

  Efekt zgodności; efekt kongruencji - błąd poznawczy powiązany z efektem potwierdzenia, polegający na zbytnim opieraniu się na bezpośrednim testowaniu własnych hipotez i ignorowaniu możliwości testowania pośredniego. W niektórych sytuacjach może to utrudniać znalezienie właściwego rozwiązania.

  Dodano: 21.03.2011. 16:17  


  Najnowsze