• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trzecie europejskie warsztaty nt. architektury systemów naziemnych, Darmstadt, Niemcy

  05.01.2011. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 10 - 11 maja 2011 r. w Darmstadt, Niemcy, odbędą się trzecie europejskie warsztaty nt. architektury systemów naziemnych.

  Wydarzenie będzie ostatnim z serii niezwykle udanych warsztatów organizowanych przez Centrum Operacyjne (ESA/ESOC) w Darmstadt Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), pod auspicjami Dyrekcji ds. Operacji i Infrastruktury ESA.

  Celem warsztatów jest stworzenie międzynarodowego forum wymiany pomysłów dla architektów systemów naziemnych. Organizatorzy są zainteresowani prezentacjami obejmującymi wszelkie aspekty kosmicznych systemów naziemnych, ze szczególnym naciskiem na współpracę i wspólne rozwiązania.
  Na wydarzenie złożą się wykłady plenarne przedstawicieli ESA, agencji krajowych, operatorów telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw technologicznych. Indywidualne sesje poświęcone będą architekturze danych, oprogramowaniu, bezpieczeństwu i automatyce.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych (ang. European Space Operations Centre - ESOC) jest odpowiedzialne za kontrolę nad satelitami należącymi do ESA. Centrum znajduje się w niemieckim mieście Darmstadt.

  Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych (ang. European Space Operations Centre - ESOC) jest odpowiedzialne za kontrolę nad satelitami należącymi do ESA. Centrum znajduje się w niemieckim mieście Darmstadt.

  Nikolaus Michael Spengler (ur. 1700 w Konstancji, zm. 1776 w Darmstadt) - malarz niemiecki zatrudniony na dworze Landgrafstwa Hesja-Darmstadt. Malował na szkle.

  Waldspirale – nazwa domu mieszkalnego w Darmstadt (Niemcy), zaprojektowanego przez wiedeńskiego architekta Friedensreicha Hundertwassera. Budynek ukończono w 2000 roku, jest to ostatnia praca Hundertwassera przed jego śmiercią.

  Droga krajowa 449 (Bundesstraße 449) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północ - południe z Darmstadt do Mühltal i stanowi połączenie Darmstadt z B426 w południowej Hesji.

  Darmstadt-Wixhausen – przystanek kolejowy w Darmstadt, w kraju związkowym Hesja, w Niemczech. Znajduje się tu 1 peron.

  Darmstadt-Eberstadt – stacja kolejowa w dzielnicy Eberstadt miasta Darmstadt, w kraju związkowym Hesja, w Niemczech. Znajdują się tu 2 perony.

  Dodano: 05.01.2011. 16:37  


  Najnowsze