• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Trzecie międzynarodowe warsztaty nt. zarządzania informacjami w sieci semantycznej, Ateny, Grecja

  25.05.2011. 16:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 12 - 16 czerwca 2011 r. w Atenach, Grecja, odbędą się trzecie, międzynarodowe warsztaty nt. zarządzania informacjami w sieci semantycznej.

  Wraz z rozwojem Internetu, ludzie napotykają coraz większe trudności w skutecznym wyszukiwaniu i wykorzystywaniu informacji. Aby rozwiązać ten problem, w różnych dyscyplinach naukowych promuje się ideę organizowania opisów danych w taki sposób, aby były wykorzystywane przez maszyny w celu automatyzacji, integracji i ponownego wykorzystania w różnych aplikacjach.

  W czasie wydarzenia dokonany zostanie przegląd najnowszych, ukierunkowanych na dane rozwiązań na potrzeby "sieci semantycznej". Sieć semantyczna to "sieć danych" umożliwiająca maszynom rozumienie semantyki, czyli znaczenia, informacji w sieci WWW. To oznacza rozszerzenie sieci wzajemnie połączonych stron internetowych odczytywanych przez ludzi poprzez wprowadzenie odczytywanych maszynowo metadanych na temat stron i ich wzajemnych powiązań.

  Program konferencji skupi się w szczególności na synergii między logicznymi podstawami sieci semantycznej a logicznymi podwalinami modelowania koncepcyjnego. Bieżące badania i projekty w tej dziedzinie również będą stanowić istotny przedmiot dyskusji.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Internetworking Management System (IMS) ogólna nazwa systemu zarządzania sieciami komputerowymi, zapewniającego zdalne diagnozowanie sieci oraz rozwiązywanie problemów poprawnej pracy sieci rozległych WAN przez administratora sieci.

  SCC - program komputerowy, którego zadaniem jest wykonywanie obliczeń zwarciowych dla różnych konfiguracji sieci systemu elektroenergetycznego. Został opracowany na Politechnice Lubelskiej przez P. Kacejko, P. Millera oraz M. Wancerza w Katedrze Sieci i Zabezpieczeń elektrycznych. Informacje o konfiguracji analizowanej sieci program czerpie z zewnętrznych zbiorów dyskowych. Potrafi także korzystać z danych generowanych przez bazę danych zwarciowych. Ponadto posiada wbudowany moduł edycyjny pozwalający na kompleksowe zarządzanie danymi poszczególnych wariantów sieci.

  Sieć szkieletowa (ang. backbone network) – sieć telekomunikacyjna, w tym sieć komputerowa, przez którą przesyłana jest największa liczba informacji. Łączy zwykle mniejsze sieci (sieci lokalne), grupy robocze, przełączniki, sieci rozległe. Urządzenia wchodzące w strukturę sieci szkieletowej z reguły odpowiedzialne są za funkcjonowanie całej sieci na określonym obszarze.

  Sieć szkieletowa (ang. backbone network) – sieć telekomunikacyjna, w tym sieć komputerowa, przez którą przesyłana jest największa liczba informacji. Łączy zwykle mniejsze sieci (sieci lokalne), grupy robocze, przełączniki, sieci rozległe. Urządzenia wchodzące w strukturę sieci szkieletowej z reguły odpowiedzialne są za funkcjonowanie całej sieci na określonym obszarze.

  Kanały logiczne, transportowe i fizyczne używane w UMTS to pojęcia wykorzystywane dla potrzeb projektowania i opisu sieci radiowych budowanych w tym standardzie. Są one traktowane jako interfejsy pomiędzy warstwami protokołów służącymi do przygotowania danych do wysłania w sieci radiowej (lub do odzyskania danych z informacji, która została odebrana z sieci radiowej).

  Umbraco CMS - system CMS umożliwiający szybkie i łatwe tworzenie witryn sieci web i ułatwiający tworzenie złożonych aplikacji sieci web. Program Umbraco zawiera wielokrotnie nagradzane funkcje integracji i obsługuje w sposób macierzysty formanty niestandardowe i formanty użytkownika programu ASP.NET. Jest używany w ponad 60 000 aktywnych witryn sieci web, w tym Heinz.com, Peugeot.com i NAIAS.com, przez co można uznać tą technologię za sprawdzoną, stabilną i skalowalną. Program Umbraco należy zainstalować w katalogu głównym witryny sieci web.

  Most lub mostek (ang. bridge) – urządzenie łączące dwie lub więcej sieci lub segmenty sieci dokonując filtrowania ruchu sieciowego. Sieci podłączone do mostu mogą korzystać z różnych fizycznych i logicznych protokołów łącza.

  Dodano: 25.05.2011. 16:17  


  Najnowsze