• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon 2011

  21.01.2011. 14:22
  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik

  5 marca 2011 roku (sobota), w budynku Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (ul. Świętego Andrzeja Boboli 8) odbędzie się turniej robotów mobilnych Robomaticon 2011.Organizatorem konkursu Robomaticon 2011 jest grupa studentów Koła Naukowego Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej " Robomatic.

  Będzie to pierwszy taki konkurs w Warszawie. Pierwsza edycja przeznaczona jest dla zawodników i widzów z całej Polski. W konkursie mogą brać udział drużyny kilkuosobowe, jak i indywidualni konstruktorzy. Jest to również miły sposób na spędzenie czasu dla rodzin, dzieci oraz tych wszystkich, którzy niekoniecznie znają się na robotyce amatorskiej, a chcieliby obejrzeć zmagania uczestników. Z pewnością dla nikogo nie będzie to zmarnowany dzień! " mówi Bartosz Ludwiczuk z Koła Naukowego Robomatic.

  Konkurs będzie składał się kilku konkurencji. Mini Sumo, czyli walki półkilogramowych, autonomicznych pojazdów, których celem jest lokalizacja przeciwnika i zepchnięcie go z ringu. Line Follower " robotyczna formuła 1.,roboty muszą jak najszybciej pokonać zawiłą trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle. Hitem konkursu będzie konkurencja Micro Mouse, po raz pierwszy będzie można zobaczyć na własne oczy zmagania mechanicznych myszy, szukających wyjścia z labiryntu. Ostatnim punktem programu jest Freestyle ELFA " konkurencja, w której zdarzyć może się właściwie wszystko. Liczy się kreatywność i oryginalny pomysł.

  Więcej na temat konkursu Robomaticon  na  www.robomaticon.pl

  Informacji udziela Bartosz Ludwiczuk, e-mail: konkurs@robomaticon.pl, tel.: 600 397 201

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  MGP Nordic - Melodi Grand Prix Nordic jest to konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat. Występują w nim cztery państwa: Dania, Norwegia, Finlandia i Szwecja. Finlandia bierze udział od 2007 roku. Pierwszy konkurs odbył się w 2002 roku. Po 4 latach konkurs odbył się ponownie. W 2010 roku konkurs nie odbędzie się. Kolejna edycja planowana jest na 2011 rok.

  60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015 zostanie zorganizowany w 2015 roku przez austriackiego nadawcę publicznego Österreichischer Rundfunk (ORF), dzięki wygranej austriackiej reprezentantki, Conchity Wurst, z utworem „Rise Like a Phoenix” podczas konkursu w 2014 roku. Będzie to drugi konkurs organizowany przez Austrię, po konkursie w 1967 roku. Organizatorzy nie zdecydowali jeszcze, gdzie odbędą się koncerty konkursowe – o prawo do organizacji stara się siedem austriackich miast. Chociaż początkowo ogłoszono, że konkurs odbędzie się 12, 14 i 16 maja, w informacji dla potencjalnych gospodarzy telewizja ORF zasugerowała, że koncerty odbędą się tydzień później, tj. 19, 21 i 23 maja.

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS WOKALNY im. St. MONIUSZKI jest konkursem adresowanym do młodych śpiewaków operowych z całego świata, nie starszych niż 35 lat w dniu konkursu. Konkurs odbywa się co trzy lata. Od 1998 roku organizowany jest w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

  Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej powstał w 1962 r. pod nazwą Wydział Mechaniki Precyzyjnej. W 1996 r. przemianowany na Wydział Mechatroniki. W 1970 r. wydział przeniósł się do nowego gmachu na terenie południowym Politechniki przy ulicy św. Andrzeja Boboli 8, róg Narbutta, gdzie funkcjonuje do dziś.

  Global Management Challenge (GMC) to największy na świecie konkurs oparty na symulacji biznesowej. Konkurs ten znany jest również pod nazwami Euromamanger, Gestion, Global Management, World-wide Management (w zależności od kraju, w którym się odbywa). Idea konkursu zrodziła się w Portugalii. Po raz pierwszy konkurs GMC odbył się w 1980 roku. Obecnie bierze w nim udział 28 państw. Celem symulacji jest osiągnięcie jak najwyższej wartości akcji zarządzanego przedsiębiorstwa na wirtualnej giełdzie.

  8. Konkurs Piosenki Eurowizji 1963 odbył się 23 marca 1963 roku w Centrum Telewizyjnym BBC w Londynie (Wielka Brytania). Choć Francja wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 1962, z powodu problemów finansowych nie była w stanie zorganizować konkursu w 1963 roku. Wprowadzono wówczas zasadę obowiązującą przez lata: w przypadku niemożności przygotowania Konkursu Piosenki Eurowizji przez zwycięski kraj, gospodarzem zostaje brytyjski nadawca BBC. Dlatego w październiku 1962 roku ogłoszono, że konkurs odbędzie się w Wielkiej Brytanii, w niedawno otwartej BBC Television Centre.

  MATMIX - konkurs matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2005/2006 i była organizoana przez VI LO im. I. Paderewskiego w Poznaniu. Począwszy od drugiej edycji konkurs organizowany jest przez XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Pomysłodawcą konkursu jest nauczycielka matematyki Danuta Zarzycka.

  Dodano: 21.01.2011. 14:22  


  Najnowsze