• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W Białymstoku kurs na temat fal elektromagnetycznych

  24.11.2010. 00:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Bezpłatne szkolenie "Fale elektromagnetyczne - zastosowania - zagrożenia - fakty i mity" dla osób spoza społeczności akademickiej organizuje Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. Na kurs można się zgłaszać do 1 grudnia.

  Celem kursu jest przedstawienie nowoczesnych zastosowań fal elektromagnetycznych oraz zapoznanie słuchaczy z wybranymi zagadnieniami technicznymi w zakresie transmisji fal elektromagnetycznych.

  W czasie wykładów zostaną omówione m.in. fakty i mity dotyczące oddziaływania pól elektromagnetycznych na zdrowie ludzkie. Podczas zajęć laboratoryjnych uczestnicy będą za to mogli eksperymentalnie zbadać wybrane urządzenia przeznaczone do transmisji fal, w tym falowody i anteny. Dowiedzą się również, jakie są zakłócenia elektromagnetyczne i jak współistnieją różne systemy łączności (m.in. Wi-Fi i Bluetooth).

  Szkolenia i kursy są adresowane do osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, w szczególności do nauczycieli przedmiotów ścisłych.

  Zajęcia odbędą się 4 i 5 grudnia. Cykl szkoleniowy obejmuje 12 godzin zajęć: 6 godzin wykładów i 6 godzin laboratoriów.

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Podniesienie potencjału uczelni wyższych jako czynnik rozwoju gospodarki opartej na wiedzy"

  Szczegółowy program kursu Fale elektromagnetyczne - zastosowania - zagrożenia - fakty i mity" jest dostępny tutaj.

  PAP - Nauka Polsce

  lt/ agt/ bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 24.11.2010. 00:47  


  Najnowsze