• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W sobotę Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Fizyki UW

  19.11.2010. 00:33
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Zwiedzanie laboratoriów fizyki materii skondensowanej, optyki, fizyki jądrowej, efektowne pokazy fizyczne w wykonaniu studentów, rozmowy w kawiarence naukowej z fizykami różnych specjalności - m.in. takie atrakcje przygotował Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na 20 listopada czyli Dzień Otwartych Drzwi.

  Od godz. 10 do 16 w sobotę będzie można odwiedzić budynek Wydziału przy ul. Hożej 69 w Warszawie. Dzień Otwartych Drzwi rozpocznie wykład prof. Andrzeja Wysmołka o grafemie, a po nim rozpocznie się m.in. zwiedzanie laboratoriów oraz pokazy (promieniowania kosmicznego, zapalania powietrza laserem, niszczenia nowotworów).

  Od godziny 11.00 do końca dnia działać będzie kawiarenka naukowa, w której przy ciasteczkach i kawie będzie można porozmawiać z naukowcami z Instytutu Fizyki Teoretycznej, Katedry Metod Matematycznych Fizyki, Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Instytutu Geofizyki i Obserwatorium Astronomicznego.

  Jak informuje Agata Meissner, asystent dziekana ds. promocji Wydziału Fizyki UW, proponowane przez naukowców tematy to m.in. kwazary i ich poszukiwania, istota mikrosoczewkowania grawitacyjnego, tajniki ciemnej materii i ciemnej energii, podstawowe założenia teorii strun, geometryczne metody współczesnej kwantowej teorii pola, fizyka fal, nauczanie i popularyzacja fizyki, promieniowanie elektromagnetyczne, teledetekcja satelitarna, pomiary radiometryczne i radarowe, optyka nanostruktur, modelowanie układów fotonicznych.

  Jedną z atrakcji Dnia ma być także prezentacja symulatora - w holu przy wejściu głównym - za pomocą którego będzie można sobie "pospacerować" po wirtualnej powierzchni Marsa.

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 19.11.2010. 00:33  


  Najnowsze