• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W Toruniu rozpoczyna się konferencja młodych fizyków

  10.11.2010. 19:11
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W czwartek 11 listopada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpocznie się IX Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków. Udział w konferencji zgłosiło około 100 studentów fizyki z całej Polski.

  W konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Fizyki UMK weźmie udział 18 kół naukowych fizyków z uczelni znajdujących się w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Łącznie na sesję naukową zapisało się 95 młodych fizyków.

  Podczas ceremonii otwarcia wykłady wygłosi dwóch profesorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prof. dr hab. Wiesław Nowak opowie o bionanomechanice, a prof. dr hab. Włodzimierz Duch przedstawi wykład zatytułowany ,,Fizyka umysłu". W pierwszy dzień konferencji odbędą się też prezentacje kół naukowych.

  Drugiego dnia konferencji wykład specjalny wygłosi mgr inż. Michał Krupiński z IFJ PAN w Krakowie, autor najlepszej prezentacji VII OSKNF w Warszawie. Jego prezentacja będzie nosić tytuł ,,A w Krakowie na Brackiej pada deszcz - jesienna plucha oczami fizyków".

  Poza wykładami zaproszonych gości swoje prace i zainteresowania zaprezentują również studenci, część w formie referatów, a pozostali w formie plakatów. Zagadnienia podejmowane przez młodych fizyków to m.in. magnetometria atomowa, pułapkowanie cząstek, badania przepływu rzeki, akceleratory cząstek, budowanie radioteleskopu, astrofizyka kwantowa, wpływ matematyki na fizykę, ciekłe soczewki, paradoksy w fizyce i wiele innych.

  Konferencja potrwa do niedzieli 14 listopada. Podczas ceremonii zamknięcia zostaną wybrane najlepszy referat i najlepszy plakat. Uczestnicy podejmą też decyzję o miejscu przyszłorocznego spotkania kół naukowych fizyków, gdyż sesja taka odbywa się co roku w innym mieście.

  Więcej informacji na temat spotkania młodych fizyków znajduje się na witrynie internetowej 9osknf.fizyka.umk.pl. CZA

  PAP - Nauka w Polsce

  bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 10.11.2010. 19:11  


  Najnowsze