• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W Warszawie rusza konferencja Inspiring SoluTions

  23.03.2010. 12:30
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  W dniach 24-26 marca odbędzie się w Warszawie konferencja Inspiring SoluTions 3.0 na temat zastosowań narzędzi IT w biznesie. Jej organizatorami są członkowie Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i CEMS Club Warszawa. Tegoroczna edycja imprezy jest trzecią z kolei.

  "Naszą misją, od samego początku istnienia konferencji, jest inspirowanie studentów do szukania efektywnych rozwiązań biznesowych. Staramy się wskazywać najnowsze trendy w branży IT, demaskować mity z nią związane oraz pokazać, że rozwiązania informatyczne są doskonałym, a w obecnych czasach wręcz niezbędnym, narzędziem w rękach przyszłych managerów i właścicieli firm" - powiedział PAP Piotr Kośla, koordynator Inspiring SoluTions 3.0.

  Dodał, że konferencja jest skierowana przede wszystkim do osób studiujących na kierunkach ekonomicznych. "W tym roku odwiedzą nas studenci z takich uczelni jak: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Oczywiście największa liczba uczestników to studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Mile widziane są także osoby studiujące na zupełnie innych kierunkach" - zapowiedział.

  Udział w konferencji jest nieodpłatny.

  Spotkanie podzielono na trzy tematy główne: środa (24 marca) będzie poświęcona e-commerce; czwartek (25 marca) - innowacjom, a piątek (26 marca) - Business Inteligence. Zaplanowano również panele dyskusyjne i losowanie wśród ich uczestników trzech iPodów Shuffle 5GEN. W tym roku oprócz warsztatów (każdego dnia po trzy) zorganizowano też case studies, czyli studia przypadków.

  Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy nie muszą brać udziału w całej konferencji - mogą sobie wybrać dni i case studies, które ich najbardziej interesują. Taka dowolność pozwala studentom na oszczędność czasu i skupienie się na najciekawszych dla nich zagadnieniach.

  W trakcie konferencji zostaną także ogłoszone wyniki Konkursu IS 3.0. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie jednego z case study: E-Commerce z K2 Internet, Business Intelligence z Oracle, Innowacje z ARBO Interactive. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania w formie prezentacji.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i prezydent Warszawy.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Niezależny Miesięcznik Studentów Szkoły Głównej Handlowej Magiel – jest czasopismem wydawanym od grudnia 1996 roku przez studentów Szkoły Głównej Handlowej. Zawiera artykuły poświęcone życiu uczelni, działalności organizacji studenckich, felietony polityczne i ekonomiczne, magazyn kulturalny oraz inne stałe rubryki. Miesięcznik Magiel jest czasopismem bezpłatnym, koszty druku pokrywają sponsorzy i reklamodawcy. Od 2011 roku miesięcznik ukazuje się również na Uniwersytecie Warszawskim. oikos Warszawa (oikos Warsaw) to polski oddział oikos International, międzynarodowej organizacji studenckiej inspirowanej ideą zrównoważonego rozwoju, która powstała by wspierać przedsiębiorczość przyjazną środowisku naturalnemu oraz uwrażliwiać studentów kierunków ekonomicznych na problem zrównoważonego wzrostu gospodarczego. oikos Warszawa działa jako Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju OIKOS przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada obecnie około 30 aktywnych członków: studentów Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Nauk Ekonomicznych (WNE) – wydział Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, utworzony w 1953 roku. Obecny Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (b. Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Rolnictwa, b. Wydział Ekonomiczno-Rolniczy) odnajduje swoje korzenie w początkach XIX wieku, a więc okresie uruchamiania wyższego szkolnictwa rolniczego w Warszawie. Obecnie na Wydziale pracuje blisko 140 osób oraz studiuje około 5500 studentów.

  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK) – państwowa szkoła wyższa, trzecia co do wielkości uczelnia w Krakowie, druga najstarsza w Polsce państwowa uczelnia ekonomiczna (1906 Warszawa, 1925 Kraków, 1926 Poznań, 1937 Katowice, 1947 Wrocław), największa uczelnia ekonomiczna w Polsce pod względem liczby studentów. Konferencja internetowa jest wykorzystywana do odbycia spotkania, przeprowadzenia szkolenia lub przedstawienia prezentacji na żywo poprzez internet. W przypadku konferencji internetowej każdy uczestnik siedzi przed swoim własnym komputerem i ma kontakt z innymi uczestnikami przez internet. Wzięcie udziału w konferencji jest możliwe, jeśli uczestnicy na swoich komputerach mają zainstalowane odpowiednie aplikacje. Może to być także aplikacja sieciowa, gdzie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniu po naciśnięciu linku rozprowadzanego pocztą e-mail (zaproszenie na spotkanie).

  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób. Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – centralna biblioteka Szkoły Głównej Handlowej. Gromadzi zbiory z zakresu nauk ekonomicznych: historii myśli ekonomicznej, ekonometrii, polityki ekonomicznej, historii i geografii gospodarczej poszczególnych krajów, prawa gospodarczego, statystyki, demografii, rachunkowości, finansów i bankowości, pracy i polityki społecznej, przedsiębiorstwa, przemysłu, handlu, transportu, usług, zarządzania i marketingu, ochrony środowiska oraz informatyki i cybernetyki.

  Dodano: 23.03.2010. 12:30  


  Najnowsze