• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warszawska Konferencja Metodyczno-Dydaktyczna dla Nauczycieli Przyrody

  16.04.2010. 19:55
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  24 kwietnia w auli Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie odbędzie się I Warszawska Konferencja Metodyczno-Ddydaktyczna dla Nauczycieli Przyrody. Przewodnim tematem będzie powietrze - jego rola, znaczenie, sposób prowadzenia na ten temat lekcji i warsztatów.

  Konferencja jest skierowana do nauczycieli przyrody, a szczególnie do absolwentów studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych. Złożą się na nią wykłady plenarne, pokazy oraz dyskusje.

  Głównym organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Chemiczne, które zaprosiło do współpracy także m.in. metodyków z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, nauczycieli konsultantów z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz wykładowców akademickich z Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

  Jak przypominają organizatorzy, od czasu pojawienia się w szkole podstawowej przedmiotu "przyroda", którego istotą jest wprowadzenie uczniów w świat nauk przyrodniczych - chemii, fizyki, biologii i geografii - minęło 10 lat. Dla każdego z nauczycieli był to czas prób, eksperymentów, błędów i ich weryfikacji.

  Nadeszła pora, by podzielić się doświadczeniami, opowiedzieć o sukcesach, porażkach oraz porozmawiać o przyszłości. Chcielibyśmy, aby warszawska konferencja stała się początkiem regularnych spotkań nauczycieli uczących przyrody - deklarują organizatorzy.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 16.04.2010. 19:55  


  Najnowsze