• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warszawskie Dni Informatyki

  26.03.2011. 10:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Warszawskie Dni Informatyki odbędą się 30 i 31 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Jest to bezpłatna, ogólnopolska konferencja dla studentów zainteresowanych tematyką technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT).

  Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się m.in. o skutecznych technikach prezentacji, dowiedzą się, jak sprzedać swój pomysł na biznes, jak zarządzać projektami i jak organizować swój czas. Dowiedzą się też o programowaniu gier, np. na smartfonach i o tym, jak może wyglądać przyszłość technologii internetowych.

  W ramach konferencji organizowany jest konkurs "Szansa na Biznes". Krótkie streszczenie swojego pomysłu na biznes można przesyłać przez stronę internetową konferencji. Jako nagrody dla autorów najlepszych pomysłów przewidziano gry Xbox oraz laptopy.

  Dodatkowo szansę na laptopa ma każdy, kto weźmie udział w konferencji i wypełni ankietę dotyczącą wydarzenia, a uczestnicy konferencji, którzy zarejestrują się wcześniej na stronie akcji "Grasz o staż" mogą wygrać aparat fotograficzny z lustrzanką albo jazdę lamborghini.

  Możliwość rejestracji, szczegóły konferencji oraz towarzyszącej jej konkursów na stronie http://www.wdi2011.pl/

  PAP - Nauka w Polsce

  lt/ krf/bsz


  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Konferencja internetowa jest wykorzystywana do odbycia spotkania, przeprowadzenia szkolenia lub przedstawienia prezentacji na żywo poprzez internet. W przypadku konferencji internetowej każdy uczestnik siedzi przed swoim własnym komputerem i ma kontakt z innymi uczestnikami przez internet. Wzięcie udziału w konferencji jest możliwe, jeśli uczestnicy na swoich komputerach mają zainstalowane odpowiednie aplikacje. Może to być także aplikacja sieciowa, gdzie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniu po naciśnięciu linku rozprowadzanego pocztą e-mail (zaproszenie na spotkanie).

  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób.

  Konferencja w Apalachin (z ang. Apalachin Conference lub Apalachin Meeting) – jedna z najważniejszych konferencji (obok Konferencji w Atlantic City i Konferencji Hawańskiej) z udziałem największych (ówczesnych) przedstawicieli (bossów) amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej.

  Big East Conference - jedna z konferencji NCAA Division I, najwyższej klasy rozgrywkowej NCAA, głównego systemu międzyuczelnianych zawodów sportowych w Stanach Zjednoczonych. Biura konferencji mieszczą się w Providence w stanie Rhode Island. Do konferencji należy szesnaście uczelni oraz dodatkowo jeden członek stowarzyszony, wystawiający swoją reprezentację tylko w jednej dyscyplinie sportu. Na rok 2012 zaplanowano poszerzenie konferencji do 17 uczelni.

  Konferencja hawańska (ang. Havana Conference) – jedna z najważniejszych konferencji (obok konferencji w Atlantic City w 1929 roku i konferencji w Apalachin w 1957 roku) z udziałem najważniejszych (ówczesnych) bossów amerykańskiego świata przestępczego tzw. Syndykatu.

  Konferencja hawańska (ang. Havana Conference) – jedna z najważniejszych konferencji (obok konferencji w Atlantic City w 1929 roku i konferencji w Apalachin w 1957 roku) z udziałem najważniejszych (ówczesnych) bossów amerykańskiego świata przestępczego tzw. Syndykatu.

  Konferencja w Rambouillet – konferencja przeprowadzona pod auspicjami Grupy Kontaktowej w lutym i marcu 1999 roku, w celu zakończenia wojny w Kosowie i wynegocjowania planu pokojowego dla prowincji. W konferencji wzięły udział delegacja państwa Jugosławii oraz reprezentacja kosowskich Albańczyków. Rozmowy, prowadzone za pośrednictwem dyplomatów zagranicznych, zakończyły się fiaskiem i odrzuceniem przez stronę serbską zaproponowanego dokumentu. Bezpośrednim skutkiem niepowodzenia konferencji było rozpoczęcie zbrojnej interwencji NATO w Jugosławii.

  Dodano: 26.03.2011. 10:19  


  Najnowsze