• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty Forum Atlantyckiego, Cork, Irlandia

  22.02.2013. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 4 - 5 marca 2013 r. w Cork, Irlandia, odbędą się "Warsztaty Forum Atlantyckiego" (Atlantic Forum Workshop).

  Komisja Europejska organizuje wraz z atlantyckimi państwami członkowskimi warsztaty w celu poszerzenia wiedzy o unijnych procedurach finansowania. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie planu działania na rzecz Atlantyku i pomoc interesariuszom w prawidłowym przygotowywaniu projektów.

  Do tej pory odbyły się cztery warsztaty: Horta (Azory), Brest (Francja), Bilbao (Hiszpania) i w ubiegłym miesiącu Cardiff (Wlk. Brytania). Kolejne warsztaty zaplanowane w Cork (Irlandia) poświęcone będą omówieniu "badań naukowych i innowacji, portów atlantyckich oraz planu działania na rzecz Atlantyku".

  W czasie warsztatów zaprezentowane zostaną badania naukowe i innowacje leżące u podstaw strategii na rzecz Atlantyku, a w odpowiedzi na sygnały z poprzednich warsztatów, pół dnia poświęcone zostanie sesji równoległej na temat portów atlantyckich. Wreszcie uczestnicy będą mieć okazję do przedyskutowania projektu planu działania na rzecz Atlantyku wraz z kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi finansowania i wdrażania.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Aghabullogue lub Aghabulloge (irl. - Achadh Bolg) - wieś w Irlandii, w prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Leży 30 km na zachód od Cork, na południe od gór Boggeragh a na północy od rzeki Lee. Lee (irl. An Laoi) - rzeka w południowej Irlandii. Jej źródła znajdują się w Górach Shehy, na zachodniej granicy hrabstwa Cork, skąd płynie w kierunku wschodnim przez Cork by wpaść do zatoki Cork na Morzu Celtyckim. Buttevant (irl. Cill na Mullach) – miasteczko w Irlandii, w prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Miejscowość w 2011 roku liczyła 1706 mieszkańców. Buttevant jest oddalone o 28 km od Cork. Miejscowość pochodzi z średniowiecza.

  Douglas (irl. Dúglas) – przedmieście miasta Cork (hrabstwo Cork) w Irlandii, liczy ponad 20 tys. mieszkańców (2011). Evening Echo - popołudniowy dziennik wydawany w Cork, w Irlandii. Obejmuje zasięgiem całą prowincję Munster, ale sprzedaje się głównie w największych ośrodkach miejskich - Cork i Limerick. Ukazuje się od 1892 roku.

  The Elysian jest budynkiem o mieszanym przeznaczeniu użytkowym, apartamentowo-biurowym, w irlandzkim mieście Cork przy ulicy Eglinton. Budowa wieżowca zakończyła się na początku września 2008 roku Irish Examiner - dziennik o zasięgu krajowym, wydawany w Cork, w Irlandii. Właścicielem tytułu jest Thomas Crosbie Holdings.

  Cobh (dawna nazwa Queenstown; irl. An Cóbh) – miasto i port morski w hrabstwie Cork (Irlandia) leżące na południowy wschód od miasta Cork. Miasto jest miejscowością letniskową i uzdrowiskową. Monkstown (irl.: Baile an Mhanaigh) – miasto w hrabstwie Cork w Irlandii, położone ok. 14 km od miasta Cork, przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego.

  Cork Institute of Technology (CIT, irl. Institiúd Teicneolaíochta Chorcaí) – wyższa uczelnia techniczna, której siedziba jest w Cork w Irlandii. Uczelnia kształci obecnie około 13,000 studentów, przyszłych inżynierów, biznesmenów, muzyków, artystów plastyków oraz marynarzy (w tym oficerów). Utworzona została w 1970 roku jako Regional Technical College, Cork (część sieci irlandzkich regionalnych uczelni technicznych).

  Glanworth (irl. Gleannúir) – wieś w Irlandii, w prowincji Munster, w hrabstwie Cork. Miejscowość w 2006 roku liczyła 447 mieszkańców. Leży około 8 km na północy zachód od miasta Fermoy i około 40 km na północny wschód od drugiego największego miasta w Irlandii, Cork.

  Medal za Kampanię na Atlantyku Południowym (por. Medalha da Campanha do Atlântico Sul) — brazylijskie odznaczenie wojskowe nadawane uczestnikom działań bojowych na Atlantyku Południowym w okresie 1942–1945 oraz osób współdziałających z wojskami prowadzącymi te działania. WAA – Stowarzyszenie Warszawski Aktyw Artystów powstało 26.11.2002, a jego celem są działania na rzecz wspierania rozwoju sztuki współczesnej, szczególnie sztuk wizualnych, sztuki nowych mediów, twórczości muzycznej, literackiej i audiowizualnej oraz pomoc na rzecz inicjowania działalności twórców.

  Turners Cross (irl. Crosaire Tuirnéir) – stadion piłkarski w Cork, w Irlandii. Obiekt może pomieścić 7485 widzów. Został otwarty w 1980 roku. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Cork City F.C. Forum Morza Czarnego na rzecz Partnerstwa i Dialogu – organizacja międzynarodowa, powołana do życia w 2006 roku z inicjatywy Rumunii. W początkowym założeniu w ramach Forum miały odbywać się coroczne szczyty z udziałem przywódców państw (spotkania miały być kolejno organizowane przez wszystkich członków) oraz spotkania tematyczne w czasie tych rocznych okresów. Celem Forum Morza Czarnego na rzecz Partnerstwa i Dialogu nie jest tworzenie nowych instytucji, lecz zapoczątkowanie regularnego dialogu między państwami regionu Morza Czarnego (wraz z Kaukazem, aż do Morza Kaspijskiego) oraz wspólnych rozmów z organizacjami międzynarodowymi, m.in. z Unią Europejską.

  Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych – warsztaty organizowane przez stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, odbywają się od 1996 roku. Skierowane są do osób dorosłych zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w działaniach na rzecz ochrony przyrody, które lokalnie będą chronić miejsca o wartościach przyrodniczych i kulturowych.

  Dodano: 22.02.2013. 15:37  


  Najnowsze