• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. anten satcom do terminali użytkowników, Noordwijk, Holandia

  02.07.2012. 17:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 5 - 8 października 2012 r. w Noordwijk, Holandia, odbędą się warsztaty nt. anten satcom do terminali użytkowników (Workshop on satcom user terminal antennas).

  Wydarzenie poświęcone będzie identyfikacji przyszłych trendów rynkowych, potrzeb i wymagań przewidywanych przez podmioty z rynku komunikacji satelitarnej (satcom). Celem jest zapewnienie impulsu do nowych osiągnięć technologicznych w zakresie praktycznych i przystępnych produktów, aby poprawić i zwiększyć zasięg, a także dostępność usług komunikacji satelitarnej.

  Pośród spodziewanych uczestników znajdą się operatorzy systemów, dostawcy sprzętu, naukowcy i użytkownicy końcowi, którzy zajmować się będą antenami satcom do terminali użytkowników. Warsztaty obejmą szeroki zakres zagadnień, w tym:
  - nadawanie programów telewizyjnych;
  - stałe łącza szerokopasmowe;
  - użytkownicy mobilni;
  - maszyna z maszyną, nadzór zdalny i gromadzenie danych;
  - technologia ogólna i postępy techniczne;
  - standardy i weryfikacja.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  ulike.net (dawniej: u-lik.com) - serwis społecznościowy, w ramach którego użytkownicy oceniają, a także korzystają z rekomendacji dotyczących wszelkiego rodzaju twórców, ich dzieł oraz innych zagadnień związanych z kulturą. Serwis jest współtworzony przez jego użytkowników, którzy mogą edytować już istniejące, a także dodawać nowe "kluby", reprezentujące poszczególnych artystów, czy ich dzieła. Strona jest dostępna w dwóch wersjach językowych: angielskiej i francuskiej. Zarządzanie użytkownikami (ang. user management) – całość działań w zakresie zakładania i usuwania kont użytkowników w systemie operacyjnym, tworzenia środowiska pracy użytkowników, ewidencji wykorzystywanych przez nich zasobów, rozliczania i godzenia sprzecznych interesów użytkowników. VT100 – rodzina tekstowych, ekranowych terminali komputerowych stworzonych przez Digital Equipment Corporation (DEC). Seria VT100 była następcą terminala VT52 tej samej firmy. Pierwszy model tej serii pojawił się w sprzedaży w sierpniu 1978 roku. Terminal serii VT100 był łączony za pomocą interfejsu szeregowego RS-232 z minikomputerem (n.p. serii PDP firmy DEC), umożliwiając dostęp wielu użytkowników jednocześnie.

  Noordwijk – gmina miejska w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa; ludność: 24 658 (2003). Prawa miejskie od 1398 r. Dostępność WWW (ang. web accessibility) – dziedzina wiedzy z zakresu interakcji człowieka z komputerem zajmująca się problematyką tworzenia stron i serwisów internetowych dostępnych dla jak najszerszego grona odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Dostępność serwisu internetowego oznacza stopień w jakim może być on postrzegany, rozumiany i przeglądany przez wszystkich użytkowników, niezależnie od ich cech lub upośledzeń, a także niezależnie od właściwości używanego przez nich oprogramowania i sprzętu.

  Wikipedystka:Wheel Systems: WHEEL Systems - spółka rozpoczęła swoją działalność w grudniu w 2004 roku z inicjatywy doświadczonych specjalistów z branży IT. Jako jedyna z pośród dostawców na polskim rynku specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochrony danych. WHEEL Systems oferuje również szeroką gamę usług związanych z budową systemów i technologii bezpieczeństwa, które obejmują m.in. konsultacje, doradztwo oraz projektowanie bezpiecznych i niezawodnych systemów teleinformatycznych, w tym bezpieczeństwo sieciowe, kryptograficzna ochrona danych oraz kontrola dostępu do informacji. Firma dostarcza na rynek autorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Specjalizuje się w dziedzinach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz kryptograficznej ochr]ony danych. W swoich produktach firma łączy innowacyjność, łatwość obsługi z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa. Maria Montessori (ur. 31 sierpnia 1870 w Chiaravalle, zm. 6 maja 1952 w Noordwijk aan Zee w Holandii) – włoska lekarka, twórczyni systemu wychowania dzieci zw. metodą Montessori.

  Nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce obejmuje nadzór bankowy, nadzór emerytalny, nadzór ubezpieczeniowy, nadzór nad rynkiem kapitałowym, nadzór nad instytucjami pieniądza elektronicznego, nadzór nad agencjami ratingowymi, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych oraz nadzór uzupełniający. Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku. Nadzór finansowy w Polsce pierwotnie sprawowany był przez wyspecjalizowane organy nadzoru: Shvoong.com (hebr. שוונג- wrażenie) — serwis internetowy publikujący user-generated content – streszczenia i recenzje użytkowników w 34 językach na różne tematy podzielone na 19 kategorii. Użytkownicy zarabiają, publikując teksty, a wysokość ich zarobku zależy od popularności opublikowanego przez nich artykułu.

  CanalDigitaal - holenderska platforma cyfrowej telewizji satelitarnej. Nadaje przy użyciu satelitów Astra 19,2° na wschód oraz satelity Astra 3B 23,5° na wschód. Oferuje także dostęp do Internetu. Początkowo klientami byli głównie obywatele Niderlandów, którzy nie mieli dostępu do telewizji kablowej, ale z czasem jej kanały stały się dostępne także w sieciach kablowych, gdyż w wielu miastach istnieje zakaz umieszczania anten satelitarnych na domach. CanalDigitaal jest własnością luksemburskiej firmy M7 Group SA, która jest właścicielem belgijskiej TV Vlaanderen Digitaal i Telesat, austriackiej AustriaSat, słowackiej Skylink i czeskiej CS Link.

  Ochrona uznaniowa (ang. Discretionary Protection) – według Trusted Computer System Evaluation Criteria poziom kryteriów oznaczony C1. Zapewnia elementarne bezpieczeństwo użytkownikom pracującym w środowisku wieloużytkownikowym i przetwarzającym dane o jednakowym poziomie tajności. Systemy C1 stosują sprzętowe lub programowe mechanizmy identyfikacji i upoważniania użytkowników. System zabezpiecza dane identyfikacyjne i hasła przed niepowołanym dostępem. Identyfikacja użytkowników powinna być wykorzystywana w każdym trybie dostępu do zasobu. Każdy użytkownik ma pełną kontrolę nad obiektami, które stanowią jego własność. Większość systemów unixowych zalicza się do tej klasy.

  Rate Your Music (inaczej RYM) to internetowa metadanowa baza danych prezentująca dyskografie wykonawców muzycznych, rozwijana przez użytkowników, i jednocześnie muzyczny portal społecznościowy. Od 2009 roku w bazie znajdują się również filmy. Po wprowadzeniu przez użytkowników danych na temat artystów i ich wydawnictw, społeczność ocenia dane płyty i głosuje za lub przeciw proponowanym znacznikom gatunków, co pozwala stworzyć rozbudowany system rekomendacji i list najlepszych płyt. Użytkownicy, których wkład we współtworzenie bazy danych jest większy mają proporcjonalnie większą wagę ocen. Wydawnictwa są oceniane w dziesięciostopniowej skali, od 0.5 "gwiazdki" do 5.0 (z połówkami). Dodatkowo, użytkownicy mają do dyspozycji wiele opcji pomagających katalogować posiadane kolekcje muzyczne. Rejestracja jest całkowicie darmowa, istnieje jednak mozliwość subskrypcji konta premium, oferującego szereg przydatnych funkcji. Postęp techniczny - proces zmian rozwojowych techniki wyrażający się przez wprowadzenie do procesu produkcji nowych, udoskonalonych maszyn, urządzeń, narzędzi i nowych technologii oraz przez wykorzystanie w sposób doskonalszy istniejących zasobów.

  Dodano: 02.07.2012. 17:26  


  Najnowsze