• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. komputerowego obrazowania w kolorze, Mediolan, Włochy

  10.12.2010. 15:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 20 i 21 kwietnia 2011 r. w Mediolanie, Włochy, odbędą się warsztaty nt. komputerowego obrazowanie w kolorze.

  W czasie wydarzenia przedstawione zostaną badania, które przyczyniają się do postępów w nowoczesnym przetwarzaniu obrazu w kolorze, ocenie jakości kolorowego obrazu, modelowaniu wizji w kolorze i reprodukcji kolorowych obrazów. W części naukowej programu przewidziano zarówno odczyty zaproszonych gości, jak i udział pozostałych uczestników.

  Wydarzenie adresowane jest do naukowców i praktyków zajmujących się cyfrowym obrazowaniem, multimediami, komunikacją wizualną, obrazowaniem komputerowym oraz branżą elektroniczną dla konsumentów, którzy są zainteresowani przetwarzaniem obrazu w kolorze i pojawiającymi się w tym zakresie zastosowaniami.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Herb Żuromina stanowi tarcza gotycka w kolorze niebieskim, na której uwidocznione są trzy lilie (kwiaty w kolorze białym, łodygi w kolorze zielonym) umieszczone nad sierpem księżyca w kolorze żółtym. Pod sierpem księżyca widnieje sześcioramienna gwiazda w kolorze żółtym. Herb gminy Brojce stanowi plansza podzielona pionowo na dwie części. Prawa część przedstawia na białym tle profil połowy sylwetki gryfa trzymającego dwa liście, gdzie gryf i liście są w kolorze zielonym. Na lewej części przedstawia na czerwonym tle połowę postaci stylizowanego orła w kolorze białym. Górę herbu wieńczy korona, która podobnie jak szpon orła są w kolorze złotym. Dziób i szpony gryfa są w kolorze srebrnym. Herb Ostrowa Wielkopolskiego przedstawia wizerunek jabłka królewskiego w kolorze niebieskim, opasającej jabłko złotej wstęgi z krzyżem w takim samym kolorze oraz dwóch skrzyżowanych kluczy na tarczy herbowej o polu w kolorze czerwonym. Został oparty na najstarszej znanej pieczęci herbowej z 1715 r.

  Herb Pyrzyc przedstawia na białym tle dwie wieże w kolorze niebieskim z dwiema blankami i trzema blendami (po dwie górą, jedna dołem) połączone bramą wjazdową w kolorze niebieskim z dwiema blendami w rzędzie z podniesioną kratą metalową w kolorze czarnym mostu zwodzonego. Pod bramą znajduje się 5-listkowa róża w kolorze czerwonym, a nad wieżami i bramą kroczący gryf w kolorze czerwonym, dwiema łapami opierający się o wieże - jedną łapą o bramę, prawa przednia łapa uniesiona w górę. Flaga Sokółki – prostokątny płat tkaniny, który składa się z trzech części; środkowy trójkąt w kolorze żółtym, a dwa trójkąty prostokątne (górny i dolny) w kolorze czerwonym.

  Paludamentum (łac.) – rzymski płaszcz wełniany sięgający do kolan lub poniżej łydek, spinany na prawym ramieniu. Imperatorzy nosili paludamentum w kolorze purpury, naczelnym wodzom przysługiwał w kolorze szkarłatnym, natomiast oficerom - w kolorze białym. Żołnierze nosili paludamentum z grubej wełny naturalnego koloru (zwłaszcza w okresie cesarstwa). Przymus atutowy to odmiana przymusu, przy którym atuty służą jako komunikacja, niezbędna do odegrania wyrobionej groźby lub stwarzają groźbę wyrobienia przebitką lew w pewnym kolorze, o ile obrońcy pozbawią się wystarczającej ochrony w tym kolorze.

  Herb gminy Ostrowice stanowi prostokątna tarcza u dołu zaokrąglona o niebieskim polu, z dwoma złotymi dzwonami ułożonymi poprzecznie przedzielonymi srebrną tonią fali. Serce i czasza dzwonów jest w kolorze żółtym. Kontury dzwonów, fali oraz herbu są w kolorze czarnym. Flaga powiatu żagańskiego to prostokątny płat tkaniny o proporcjach wysokości do szerokości 5:8, podzielony na trzy części "w pas" – pas pierwszy (górny) w kolorze srebrnym oraz pas trzeci (dolny) w kolorze złotym o wysokości 1/6 wysokości flagi, natomiast pas środkowy barwy czerwonej ma wysokość równą 2/3 wysokości flagi.

  Kontra amerykańska to w brydżu odmiana kontry, najczęściej na odzwykę sztuczną lub wieloznaczą, która jest albo karna (pokazuje długi kolor w kontrowanym kolorze) albo wywoławcza (obiecuje krótkość w skontrowanym kolorze i przynajmniej po trzy karty w pozostałych kolorach). Kontrę amerykańską można na przykład używać w sytuacjach kiedy przeciwnik otworzył Multi 2♦ i jego partner odpowiedział 2♥ lub 2♠ które jest do koloru partnera.

  Flaga powiatu mińskiego jest prostokątnym płatem tkaniny o proporcjach 5 (szerokość) do 8 (długość) podzielonym na dwa równe pasy w układzie równoległym. Pas górny w kolorze czerwonym, dolny w kolorze błękitnym. Flaga została ustanowiona uchwałą Nr XXVII/234/2002 Rady Powiatu Mińskiego z dnia 26 marca 2002 r.

  Flaga Olesna: Chorągiew miasta Olesna stanowi płat tkaniny o dwóch podłużnych połowach - prawej w kolorze żółtym, lewej w kolorze błękitnym z herbem miasta umieszczonym w górnej połowie chorągwi. Herbem gminy Iłowo-Osada jest kłos w kolorze żółtym symbolizujący rolnictwo, znak lasu w kolorze zielonym oraz emblemat kolejarski w kolorze żółtym, symbolizujące tradycje kolejarskie od 1878 r. Symbole te umieszczone są na brązowym tle odzwierciedlającym kolor iłu znajdującego się w glebie. Od słowa "iłu" pochodzi nazwa miejscowości Iłowo. Całość otoczona jest czarną obwódką.

  Flaga województwa podkarpackiego przedstawia płat w kształcie prostokąta o proporcjach 5:8 (stosunek szerokości do długości), jest trójdzielna w słup: po bokach węższe pola (1/5 długości każde) w kolorze niebieskim, pośrodku na szerszym polu (3/5) w kolorze białym znajduje się herb województwa podkarpackiego. DICOM, Digital Imaging and Communications in Medicine (Obrazowanie Cyfrowe i Wymiana Obrazów w Medycynie) - norma opracowana przez ACR/NEMA (American College of Radiology / National Electrical Manufacturers Association) dla potrzeb ujednolicenia wymiany i interpretacji danych medycznych reprezentujących lub związanych z obrazami diagnostycznymi w medycynie. DICOM znajduje zastosowanie głównie w przetwarzaniu obrazów tomografii komputerowej (TK/CT), tomografii rezonansu magnetycznego (MRI), pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), cyfrowej angiografii subtrakcyjnej (DSA), cyfrowej radiografii konwencjonalnej (CR), radiografii cyfrowej (DR) oraz wszystkich wykorzystujących technologie cyfrowe badań o wysokiej rozdzielczości obrazu. Dane w formacie DICOM mają dużą objętość, wymagają specjalnego oprogramowania i sprzętu komputerowego a także łączy o wysokiej przepustowości, za to pozwalają zachować wysoką jakość obrazu. Stosowanie normy DICOM umożliwia m.in. funkcjonowanie teleradiologii.

  Flaga Katowic – symbol miasta Katowice. Stanowi ją prostokątny płat z dwoma równymi pasami, z których górny jest w kolorze żółtym, a dolny w kolorze błękitnym. Pośrodku flagi umieszczony jest herb Katowic. Herb gminy Pałecznica stanowi w polu niebieskim en face postać świętego Jakuba Starszego stojącego w obuwiu na ziemi, ubranego w długą szatę do stóp, z muszlą w prawej i laską w lewej ręce oraz w kapeluszu na głowie i ze złotym nimbem. Aureola, płaszcz, laska, ziemia w kolorze złotym, kapelusz, twarz, muszla, suknia, obuwie w kolorze białym.

  Dodano: 10.12.2010. 15:17  


  Najnowsze