• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. narzędzi TIK do modelowania rządzenia i polityki, Rotorua, Nowa Zelandia

  07.10.2011. 17:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 4 - 9 grudnia 2011 r. w Rotorua, Nowa Zelandia, odbędą się warsztaty nt. narzędzi TIK do modelowania rządzenia i polityki.

  Partnerzy współfinansowanego przez UE projektu "Wspieranie współpracy naukowej pomiędzy Europą a Nową Zelandią" (FRENZ) organizują to spotkanie w celu zgromadzenia razem naukowców z Nowej Zelandii i Europy, zajmujących się różnymi dyscyplinami i o różnej proweniencji w celu rozwijania pomysłów na innowacyjne badania w zakresie narzędzi technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) na potrzeby modelowania rządzenia oraz polityki.

  Warsztaty będą miały formę "piaskownicy". Mają stworzyć intensywne, interaktywne i wolno myślące środowisko, w którym zróżnicowana grupa uczestników z różnych dyscyplin zbierze się na cztery dni - z dala od swoich codziennych światów - aby zanurzyć się we wspólny proces obmyślania innowacyjnych podejść.

  Projekt FRENZ to wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Innowacji Nowej Zelandii (MSI) oraz Komisji Europejskiej (KE), której celem jest zwiększenie zaangażowania społeczności badawczej, naukowej i technologicznej Nowej Zelandii w Siódmy Program Ramowy na rzecz badań i rozwoju technologicznego (7PR) Unii Europejskiej.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Tauranga - miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej, nad Zatoką Obfitości. Jest to 9. miasto pod względem liczby ludności, około 107 tys. mieszkańców. Położone jest 105 km na wschód od Hamilton i 85 km na północ od Rotorua. Tarawera - wulkan w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej. Położony jest 24,1 km na południowy wschód od miasta Rotorua. Wysokość 1111 m n.p.m. Rotomahana - małe jezioro na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Położone jest 25 km na wschód od Rotorua i na południowy zachód od wulkanu Tarawera.

  Rotorua International Stadium – stadion znajdujący się w Rotorua w Nowej Zelandii służący przede wszystkim do rozgrywania meczów obydwu odmian rugby, odbywają się na nim również mecze piłki nożnej oraz koncerty. Port lotniczy Rotorua (IATA: ROT, ICAO: NZRO) - port lotniczy położony w Rotorua, na Wyspie Północnej, w Nowej Zelandii.

  Monarcha Nowej Zelandii − tytuł głowy państwa Nowej Zelandii, którą obecnie jest królowa Elżbieta II. Nowa Zelandia jest jednym z królestw Wspólnoty Narodów (Commonwealth Realm), które jest związane unią personalną z Wielką Brytanią. Rotoma to najbardziej na wschód położone jezioro w łańcuchu jezior, rozciągającym się do jeziora Rotorua na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii.

  Waitomo Glowworm – jaskinia położona na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Zlokalizowana jest w południowej części regionu Waikato, 12 km na południowy zachód od Te Kuiti. Jaskinia znana jest z występującej tam populacji "świecących robaczków". Są to poczwarki muchówki Arachnocampa luminosa z rodziny grzybiarkowatych. Jaskinia należy do grupy systemu jaskiń Waitomo Caves. W skład Waitomo Caves wchodzą także jaskinie Ruakuri i Aranuri. Kompleks położony jest ok. 2 h drogi z Auckland, 1 h drogi z Hamilton i 2 h drogi z Rotorua. Kawerau – miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej. Miasto położone jest 100 km na południowy wschód od Tauranga i 58 km na wschód od Rotorua. Liczba mieszkańców ok. 7 tys.

  17. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 22 sierpnia – 27 sierpnia 2006 roku w Rotorua w Nowej Zelandii.

  Rotorua – drugie co do wielkości jezioro na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Jezioro obejmuje powierzchnię 80 km².

  Tarawera to największe jezioro z grupy jezior otaczających wulkan Tarawera na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Położone jest 18 km na wschód od jeziora Rotorua i 5 km na zachód od góry Tarawera. Jezioro ma powierzchnię 41 km². Park Narodowy Kahurangi (ang. Kahurangi National Park) - jeden z czternastu parków narodowych w Nowej Zelandii. Zlokalizowany jest w północnej części Wyspy Południowej. Został utworzony w 1996 roku. Z powierzchnią 4520 km² jest drugim pod względem obszaru parkiem narodowym w Nowej Zelandii. Tak jak pozostałe parki narodowe w Nowej Zelandii, jest zarządzany przez Departament Konserwacji.

  Otago – region w południowo-wschodniej części Wyspy Południowej Nowej Zelandii o powierzchni ok. 32 tys. km². Nazwa jest anglicyzmem od maoryskiego terminu „Otakou”. Najstarszy uniwersytet Nowej Zelandii – Otago, utworzono w 1869 roku. Reprezentacja Nowej Zelandii U-23 w piłce nożnej – olimpijska reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas imprez międzynarodowych.

  Reprezentacja Nowej Zelandii U-17 w piłce nożnej – reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas młodzieżowych imprez międzynarodowych. Reprezentacja Nowej Zelandii w piłce nożnej kobiet – kobieca reprezentacja Nowej Zelandii, reprezentująca kraj podczas imprez międzynarodowych.

  Dodano: 07.10.2011. 17:49  


  Najnowsze