• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. synergii 2012, Drezno, Niemcy

  27.12.2011. 17:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 21 - 24 marca 2012 r. w Dreźnie, Niemcy, odbędzie się wydarzenie pt. "Warsztaty nt. synergii 2012".

  Nowoczesne aplikacje biznesowe wykorzystują szeroki wachlarz zaawansowanych technologii i programów komputerowych. Projektowanie i utrzymywanie aplikacji stanowi jednak wyzwanie, gdyż nie wszystkie części danej aplikacji muszą ze sobą harmonijnie współpracować. W konsekwencji nowoczesne aplikacje muszą być projektowane z własnym zapleczem technologicznym, ponieważ inaczej mogą nie zapewnić pożądanej funkcjonalności i parametrów operacyjnych.

  Uczestnicy wydarzenia będą dyskutować nad podejściami do przezwyciężenia tego problemu i zidentyfikowania nowej, uproszczonej infrastruktury przetwarzania informacji. Celem jest zgromadzenie naukowców, inżynierów zajmujących się produktami i aplikacjami, aby umożliwić dyskusję o sposobach na udoskonalenie projektowania, utrzymywania i rozwoju aplikacji.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  IBM WebSphere Application Server (WAS) – serwer aplikacji JEE oferowany przez firmę IBM. Jest platformą, na której uruchamiane są aplikacje Javy zgodne ze specyfikacją JEE (Java Enterprise Edition) / J2EE. WebSphere Application Server zapewnia szereg usług. Przykładowo połączenia z bazami danych, obsługa wątków, rozkład obciążenia (workload management), które mogą być wykorzystywane przez aplikacje. IBM High Availability Cluster Multiprocessing - jest to klaster wysokiej dostępności dla systemów operacyjnych AIX i Linux pracujących na maszynach IBM z procesorami Power (System p). HACMP umożliwia powiązanie maszyn fizycznych (maksymalnie 32 węzły) w logiczny klaster dla aplikacji wymagających wysokiej dostępności. Kopie aplikacji są instalowane i konfigurowane na poszczególnych węzłach klastra w taki sposób, aby mogły pracować w trybie aktywnym lub pasywnym. Klaster zapewnia automatyczne podniesienie aplikacji na węźle pasywnym w przypadku błędów danego węzła aktywnego, dzięki czemu uzyskuje się ciągłość dostępności danej aplikacji i jednocześnie oszczędność zasobów sprzętowych. W celu zwiększenia niezawodności klastra poszczególne węzły klastra powinny być odseparowane od siebie fizycznie (np. powinny mieć osobne zasilanie) Menedżer aplikacji to lista lub okno programu zawierającego wszystkie aplikacje systemowe oraz zainstalowane aplikacje. Menedżer aplikacji nosi różne nazwy w zależności od systemu operacyjnego.

  Język skryptowy – język programowania służący do kontrolowania danej aplikacji. Skrypty – programy napisane w językach skryptowych – wykonywane są wewnątrz pewnej aplikacji, w odróżnieniu od programów ("normalnych", nieskryptowych), które wykonują się niezależnie od innych aplikacji. Pakiet programów – zbiór programów komputerowych, zazwyczaj aplikacji i oprogramowania związanego funkcjonalnością, często mają więcej lub mniej wspólnego interfejsu użytkownika i zdolność by sprawnie wymieniać dane między sobą.

  WebMatrix - darmowa aplikacja stworzona przez firmę Microsoft, służąca do tworzenia aplikacji internetowych. Umożliwia tworzenie aplikacji w takich technologiach jak PHP oraz ASP.NET. WebMatrix posiada wbudowany serwer IIS Express, pozwalający lokalnie testować aplikacje przed ich wdrożeniem na docelowym serwerze. Jako baza danych może być użyta Microsoft SQL w wersji Express lub Compact Edition bądź MySQL dla aplikacji napisanych w PHP. Serwer aplikacji Java EE (wcześniej J2EE) - serwer aplikacji na którym działają aplikacje napisane w architekturze Java Enterprise Edition. Po wersji 1.4 nazywana Java EE (w skrócie JEE).

  Quest3D - silnik graficzny i platforma do tworzenia aplikacji 3D. Główne zastosowania to wizualizacje architektoniczne, wizualizacje produktów, gry komputerowe, aplikacje szkoleniowe i symulatory. Dane z programów graficznych, takich jak Maya, 3D Studio Max, AutoCAD itp. mogą być eksportowane do Quest3D i wykorzystane do tworzenia interaktywnej aplikacji 3D. Quest3D jest tworzony przez holenderską firmę Act-3D B.V.. Pierwsza wersja programu ukazała się w 2001 roku. Internet Software House (ISH), to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania na bazie rozwiązań internetowych - aplikacji internetowych. W typowych dla ISH projektach duża waga przykładana jest do analizy procesów biznesowych klienta, tworzenia specyfikacji funkcjonalnej, testowania aplikacji oraz jej integracji z innymi systemami. Firmy z tej branży zajmują się przede wszystkim tworzeniem aplikacji dedykowanych i oprogramowania na zamówienie.

  Centrum Oprogramowania Ubuntu (ang. Ubuntu Software Center) – aplikacja tworzona przez Canonical Ltd. i domyślnie zainstalowana w systemie operacyjnym Ubuntu. Dzięki tej aplikacji użytkownik może instalować aplikacje jednym kliknięciem, dodatkowo ma pełen opis instalowanych aplikacji.

  Microsoft WebsiteSpark jest to program rozwojowy Microsoftu przeznaczony dla nowopowstałych, niewielkich przedsiębiorstw zajmujących się tworzeniem serwisów internetowych. Uczestnicy otrzymują na 3 lata dostęp do oprogramowania firmy Microsoft wspomagających projektowanie, tworzenie, rozwój i testowanie aplikacji/stron internetowych.

  Microsoft Expression Studio (MES) jest to komplet narzędzi do projektowania i tworzenia zaawansowanych graficznie stron internetowych oraz bogatych w multimedia aplikacji okienkowych.

  Dodano: 27.12.2011. 17:26  


  Najnowsze