• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. technologii monitorowania odpadów radioaktywnych i składowisk geologicznych, Troyes, Francja

  28.04.2010. 16:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 7-8 czerwca w Troyes, Francja, odbędą się warsztaty nt. technologii monitorowania odpadów radioaktywnych i składowisk geologicznych.

  Wydarzenie pt. "Warsztaty nt. technologii monitorowania - potencjalne zastosowanie w monitoringu geologicznych składowisk odpadów radioaktywnych" ma na celu zgromadzenie specjalistów z dziedziny inżynierii lądowej i wodnej, górnictwa, wydobycia ropy i gazu, inżynierii jądrowej, zatrzymywania i składowania dwutlenku węgla, magazynowania gazu oraz zarządzania odpadami radioaktywnymi. Główne cele warsztatów to:
  - przegląd najnowszych osiągnięć w zakresie technologii monitoringu;
  - ułatwienie transferu wiedzy między powiązanymi sektorami;
  - rozważenie zastosowania technologii monitoringu w monitoringu składowisk.

  Dyskusje zorganizowane zostaną wokół prezentacji, sesji plakatowych i spotkań kuluarowych. Krótkie wprowadzenie do problematyki składowisk geologicznych oraz możliwość udziału w wycieczce do Podziemnego Laboratorium Badawczego Moza/Górna Marna będą szczególną okazją dla uczestników, aby uzyskać informacje na temat wymagań związanych z monitoringiem utylizacji odpadów radioaktywnych.

  Wydarzenie jest organizowane w ramach finansowego ze środków 7PR projektu Modern (Postępy w zakresie monitoringu na rzecz bezpiecznego funkcjonowania składowisk i etapowego zamykania).

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 28.04.2010. 16:12  


  Najnowsze