• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. usługoznawstwa i systemów usługowych, Monachium, Niemcy

  13.12.2010. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 18 - 22 lipca 2011 r. w Monachium, Niemcy, odbędą się czwarte międzynarodowe warsztaty Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) nt. usługoznawstwa i systemów usługowych.

  Chociaż sektor usług stanowi powiększającą się część światowej gospodarki, to nadal pozostaje w tyle za innymi sektorami przemysłowymi, takimi jak produkcja, pod względem ogólnej wydajności. Warsztaty poświęcone będą sposobowi, w jaki Internet tworzy nową falę przedsiębiorstw i modeli technicznych, które zapowiadają zwiększenie wydajności w sektorze usług.

  Usługoznawstwo jest nadal w powijakach. Największa siła napędowa pochodzi od tradycyjnych sprzedawców sprzętu i oprogramowania, którzy posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie w informatyce natrafiają na ograniczenia, jeżeli chodzi o aplikacje usługowe.

  Wydarzenie zapewni forum dla interesariuszy w celu identyfikacji odpowiednich, nowoczesnych technologii, które mogą przyczynić się do promowania cykli usługowych i analizy systemów usług i aplikacji w rozmaitych przedsiębiorstwach usługowych. Zgromadzi ono naukowców i ekspertów branżowych, aby dzielić się wynikami badań naukowych i doświadczeniami praktycznymi z naciskiem na usuwanie barier stojących na drodze do niezawodności, interoperacyjności, użyteczności i wydajności.

  Warsztaty w Monachium będą czwartymi z tej serii, choć pod innym tytułem, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie uczestników poprzednich warsztatów.


  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Proximus S.A. - integrator IT, specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych (produkcja dyskretna i ciągła), energetyki, gazownictwa, przedsiębiorstw wodociągowych i ciepłowniczych. Obszar działania firmy to Polska oraz kraje Europy środkowo-wschodniej. Ogromną wartością integratora IT jest zespół ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie zdobyte przez lata pracy w wielu złożonych projektach informatycznych. Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG (KMW) – niemieckie przedsiębiorstwo branży przemysłu zbrojeniowego, zajmujące się produkcją pojazdów wojskowych oraz różnego rodzaju symulatorów. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Monachium. Wydajność oprogramowania wyraża ilość pracy wykonanej w określonym przedziale czasu. Im więcej pracy program wykona w jednostce czasu, tym większa jest jego wydajność. Uściślając, wydajność programu jest mierzona liczbą jednostek danych wejściowych (rozmiarem danych), którymi w danym czasie program ten zarządza w celu przekształceniu ich na jednostki wyjściowe (dane).

  Instytut Technik Innowacyjnych EMAG jest instytutem badawczym zajmującym się kompleksowym opracowywaniem a także wdrażaniem nowoczesnych urządzeń, systemów oraz technologii. Realizator prac naukowych, badawczo-rozwojowych, konstrukcyjnych i ekspertyz w zakresie elektrotechniki, automatyki przemysłowej, telekomunikacji, systemów monitorowania i urządzeń bezpieczeństwa, systemów sterowania procesami, informatyki technicznej, sieciowych systemów informacyjnych, racjonalnego użytkowania paliw i energii oraz ochrony środowiska. Ofertę EMAG-u uzupełniają: badania specjalistyczne, atestacyjne i certyfikacyjne przeprowadzane w Centrum Badań i Certyfikacji (m.in. w unikatowej Pracowni Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej) posiadającym akredytacje PCA, małoseryjna produkcja aparatury i urządzeń oraz usługi serwisowe. EMAG posiada własny ośrodek szkolenia oraz wydaje własne czasopismo naukowo-techniczne "Mechanizacja i Automatyzacja Górnictwa", poradniki, instrukcje i monografie. EMAG to lider wielu segmentów rynku - m.in. w zakresie aparatury i systemów bezpieczeństwa i monitorowania zagrożeń naturalnych, systemów automatyki kontroli parametrów jakościowych węgla. Misją i głównym celem Instytutu EMAG jest opracowywanie nowych innowacyjnych rozwiązań oraz doskonalenie istniejących urządzeń, technologii i systemów przyczyniających się do poprawy efektywności procesów produkcyjnych, wzrostu bezpieczeństwa pracy i jakości życia. Siedziba Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG mieści się w Katowicach. Osram GmbH – niemieckie przedsiębiorstwo, produkujące sprzęt i akcesoria oświetleniowe, do 2013 r. część koncernu Siemens AG. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Monachium.

  Sauerlach – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 20 km na południowy wschód od centrum Monachium, przy autostradzie A8, drodze B13 i linii kolejowej MonachiumLenggries. Oberschleißheim – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 15 km na północ od centrum Monachium, przy autostradzie A92, A99, drodze B471 i linii kolejowej MonachiumRatyzbona.

  Schäftlarn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 18 km na południowy zachód od centrum Monachium, nad Izarą, przy autostradzie A95, drodze B11 i linii kolejowej MonachiumWolfratshausen. KraussMaffei Group GmbH – niemieckie przedsiębiorstwo przemysłu maszynowego, należące do Onex Corporation, zajmujące się produkcją wtryskarek, wytłaczarek, reaktorów chemicznych i automatów przemysłowych. W przeszłości spółka produkowała także m.in. lokomotywy oraz działała w branży zbrojeniowej. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Monachium.

  Optymalizacja oprogramowania - działanie mające na celu poprawę wydajności programu komputerowego, głównie poprzez zwiększenie szybkości działania i zmniejszenie wykorzystania przez niego zasobów komputera.

  Feldkirchen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 10 km na wschód od centrum Monachium, przy węźle autostradowym München-Ost (autostrada A8 i A99), drodze B471 i linii kolejowej MonachiumWels.

  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) – nazwa polskich przedsiębiorstw usługowych zajmujących się transportem publicznym. W latach 19451992 rozwinięcie skrótu PKS brzmiało Państwowa Komunikacja Samochodowa. Communicating Sequential Processes (CSP) – formalny język służący do opisywania wzorców interakcji w równoległych systemach obliczeniowych. CSP został po raz pierwszy opisany przez C. A. R. Hoare jednakże od czasu pierwszej publikacji został bardzo rozbudowany. CSP znajduje praktyczne zastosowanie jako narzędzie do określania i weryfikowania różnych aspektów funkcjonowania systemów równoległych. CSP jest cały czas przedmiotem aktywnych badań, w tym także pracy mającej na celu zwiększenie zakresu praktycznego zastosowania CSP (np. zwiększenie ilości systemów, które mogą być za jego pomocą analizowane).

  Grünwald – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 10 km na południe od centrum Monachium, nad Izarą, przy drodze B11 i linii kolejowej MonachiumWolfratshausen.

  Dodano: 13.12.2010. 17:17  


  Najnowsze