• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty nt. wybierania i analizy danych w portalach społecznościowych, Waszyngton, USA

  03.05.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 25 lipca 2010 r. w Dystrykcie Kolumbii, USA, odbędą się warsztaty nt. wybierania i analizy danych w portalach społecznościowych.

  Badania naukowe nad portalami społecznościowymi znacznie się rozwinęły w ostatnich latach. Przyczyniła się do tego rosnąca popularność witryn społecznościowych oraz dostępność różnorodnych, zakrojonych na szeroką skalę systemów portali społecznościowych. Charakteryzują się one zwykle złożonymi strukturami sieciowymi i bogatymi, towarzyszącymi danymi kontekstowymi.

  Naukowcy są coraz bardziej zainteresowani szerokim zakresem zagadnień związanych z systemami portali społecznościowych, w tym identyfikacją wspólnych, statycznych i dynamicznych właściwości topologicznych w czasie tworzenia i ewolucji tego typu portali oraz sposobu, w jaki dane kontekstowe mogą być pomocne w ich analizie. Mogą one mieć istotne konsekwencje w zakresie odkrywania społeczności, wykrywania anomalii, przewidywania trendów, jak również doskonaleniu aplikacji w różnych dziedzinach.

  Wydarzenie ma na celu umożliwić spotkanie praktyków i naukowców, aby przedyskutować pojawiające się trendy i zapotrzebowanie przemysłu w zakresie sieci tradycyjnej, społecznościowej oraz innych form portali społecznościowych.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 03.05.2010. 18:12  


  Najnowsze