• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty pt. Bayesowska optymalizacja, projektowanie eksperymentalne i bandyci, Sierra Nevada, Hiszpania

  05.10.2011. 11:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 16 - 17 grudnia 2011 r. w Sierra Nevada, Hiszpania, odbędą się warsztaty pt. "Bayesowska optymalizacja, projektowanie eksperymentalne i bandyci".

  W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiły ważne postępy w podejściach do uczenia na potrzeby sekwencyjnego podejmowania decyzji. Są one dziełem różnych społeczności, które używają różnej terminologii: optymalizacja bayesowska, projektowanie eksperymentalne, bandyci (X-ręki bandyta, bandyta kontekstualny, bandyta procesu gaussowskiego), aktywne wyczuwanie, spersonalizowane systemy rekomendujące, automatyczna konfiguracja algorytmu, uczenie ze wzmocnieniem itd.

  Te same społeczności także często korzystają z różnych metodologii. Niektóre na przykład koncentrują się bardziej na praktycznej skuteczności, podczas gdy dla innych ważniejsze są teoretyczne aspekty problemu. W efekcie istnieje wiele różnych metod przesuwania się bardziej w stronę eksploracji lub eksploatacji w uczeniu.

  Celem wydarzenia jest zgromadzenie interesariuszy w celu zidentyfikowania różnic i cech wspólnych, zaproponowania wspólnych wzorców, przejrzenia wielu praktycznych aplikacji oraz wypełnienia luki pomiędzy teorią a praktyką.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)
  Optymalizacja stron – dostosowanie (zoptymalizowanie) treści, kodu oraz grafik strony internetowej lub całego serwisu (witryny), pod określonym kątem. Optymalizację witryny można podzielić na optymalizację kodu, optymalizację treści oraz grafik. Alpuhara (hiszp. Las Alpujarras) – górzysta kraina w południowej Hiszpanii, stanowiąca część Andaluzji, położona pomiędzy górami Sierra Nevada, Sierra de Contraviesa i Sierra Lújar. Alcazaba – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada. To trzeci co do wysokości szczyt Sierra Nevada i Gór Betyckich.

  Veleta – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada. To drugi co do wysokości szczyt Sierra Nevada i Gór Betyckich. Ekologistyka to wszystkie badania i działania związane z realizacją rozwiązań optymalnych w zakresie zbiórki, gromadzenia, usuwania i kierowania do utylizacji lub nieuciążliwej dla środowiska i społeczeństwa likwidacji odpadów różnych rodzajów.

  Sierra Nevada – hiszpański ośrodek narciarski położony na południu kraju w prowincji Grenada, w Andaluzji, w górach Sierra Nevada. Jest to najdalej wysunięty na południe ośrodek narciarski kontynentalnej części Europy i zarazem najwyżej położony w całej Hiszpanii. Leży około 27 km na południowy wschód od Grenady. Nauki i Przymierza [NiP] – zbiór fragmentów z historii ruchu Świętych w Dniach Ostatnich, a także objawień dla wiernych danych prorokowi Józefowi Smithowi oraz jego następcom - Prezydentom Kościoła. Wchodzi w skład pism świętych różnych denominacji z ruchu Świętych w Dniach Ostatnich (m.in. Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, Społeczności Chrystusa).

  Projektowanie partycypacyjne – wykorzystuje w trakcie poszczególnych faz procesu projektowania wiedzę potencjalnych użytkowników. Projektowanie partycypacyjne jest szczególnie używane w projektowaniu środowiska pracy, zwłaszcza w sytuacji budowania habitatów izolowanych. W ergonomii pracy projektowanie tego rodzaju wymaga udziału pracowników. Twórcą teorii projektowania partycypacyjnego jest Henry Sanoff, wykładowca North Carolina State University, a także profesor wizytujący Polskiego Instytutu Architektury i Sztuki. Mulhacén (3478,6 m n.p.m.) – szczyt w południowej części Hiszpanii w paśmie Sierra Nevada w Górach Betyckich. Zbudowany ze skał metamorficznych i osadowych. Zbocza przekształcone w wyniku procesów glacjalnych.

  Teoria wyboru społecznego zajmuje się analizą zbiorowego podejmowania decyzji. Powiązana jest z teorią wyboru publicznego. Określa warunki jakie muszą być spełnione, lub jakie nie są spełniane w różnych metodach podejmowania decyzji zbiorowych.

  Crestones Río Seco – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada.

  Puntal de Siete Lagunas – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada. Przeszukiwanie tabu: Procedura (algorytm) (Tabu search - TS) stosowana do rozwiązywania problemów optymalizacyjnych. Wykorzystywana do otrzymywania rozwiązań optymalnych lub niewiele różniących się od niego dla problemów z różnych dziedzin (np. planowanie, planowanie zadań). Podstawową ideą algorytmu jest przeszukiwanie przestrzeni, stworzonej ze wszystkich możliwych rozwiązań, za pomocą sekwencji ruchów. W sekwencji ruchów istnieją ruchy niedozwolone, ruchy tabu. Algorytm unika oscylacji wokół optimum lokalnego dzięki przechowywaniu informacji o sprawdzonych już rozwiązaniach w postaci listy tabu (TL). Twórcą algorytmu jest Fred Glover.

  ulike.net (dawniej: u-lik.com) - serwis społecznościowy, w ramach którego użytkownicy oceniają, a także korzystają z rekomendacji dotyczących wszelkiego rodzaju twórców, ich dzieł oraz innych zagadnień związanych z kulturą. Serwis jest współtworzony przez jego użytkowników, którzy mogą edytować już istniejące, a także dodawać nowe "kluby", reprezentujące poszczególnych artystów, czy ich dzieła. Strona jest dostępna w dwóch wersjach językowych: angielskiej i francuskiej. Puntal Caldera – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada.

  Cerro Pelado – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada. Tajos de la Virgen – szczyt w paśmie Sierra Nevada. Leży w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Grenada.

  Dodano: 05.10.2011. 11:17  


  Najnowsze