• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsztaty zimowe nt. niedoborów wody 2011, Salzburg, Austria

  18.11.2010. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 7-18 lutego 2011 w Salzburgu, Austria, odbędzie się spotkanie edukacyjne pt. "Warsztaty zimowe nt. niedoborów wody 2011".

  Kurs poświęcony będzie klimatologicznym, hydrologicznym i społeczno-ekonomicznym procesom oraz funkcjom związanym z niedoborami wody właściwymi dla różnych regionów Europy. Uczestnicy zapoznają się z procedurami planowania (pozyskiwanie danych, przygotowywanie danych, przetwarzanie danych i interpretacja wyników) i nabędą umiejętności stosowania teoretycznych ram.

  Studenci nauczą się również, jak wdrażać system wczesnego ostrzegania przed niedoborami wody na podstawie istniejących metod operacyjnych (np. zagrożenie meteorologiczne) oraz opisywać główne, antropogeniczne i naturalne, zdefiniowane systemy wód powierzchniowych i gruntowych.

  Program kursu koncentruje się wokół wykładów, prac grupowych i zajęć praktycznych, od "prostych" podejść dyscyplinarnych po bardziej zaawansowane, interdyscyplinarne metody holistyczne mające na celu zintegrowaną ocenę zarządzania zasobami wody i ich planowania.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 18.11.2010. 15:37  


  Najnowsze