• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • We Wrocławiu podyskutują o Aleksandrze Wielkim

  14.03.2011. 00:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Międzynarodową konferencję poświęconą Aleksandrowi Wielkiemu organizuje we Wrocławiu Uniwersytet Wrocławski (UWr) wspólnie z Uniwersytetem Helmuta Schmidta w Hamburgu. Spotkanie odbędzie się w dniach 18-19 listopada. Propozycje referatów można zgłaszać do końca maja.

  Celem spotkania "Aleksander Wielki i Egipt: historia, sztuka, tradycja" jest omówienie podboju Egiptu przez wojska macedońskie i jego konsekwencje w literaturze i sztuce. Szczególny nacisk organizatorzy chcą położyć na postawę miejscowej ludności wobec Aleksandra Wielkiego.

  W komitecie organizacyjnym sympozjum znajdują się naukowcy z Polski: prof. Krzysztof Nawotka (UWr) i dr Agnieszka Wojciechowska (UWr) oraz z Niemiec - dr Volker Grieb.

  Komitet organizacyjny zachęca do nadsyłana referatów opartych na źródłach klasycznych i egipskich oraz łączących multidyscyplinarne podejście do źródeł i pytań badawczych.

  Wystąpienia powinny trwać 20-30 minut. Osoby zainteresowane zgłoszeniem referatu powinny przesłać abstrakt (maksymalnie 300 słów) do sekretarza konferencji - dr Agnieszki Wojciechowskiej na adres: agnieszka.w4@gmail.com do 30 maja.

  Opłata za udział w konferencji wynosi 20 euro dla studentów i doktorantów oraz 40 euro dla doktorów i profesorów.

  Planowane jest wydanie wyboru referatów po sympozjum.

  PAP - Nauka w Polsce

  szz/ agt/bsz


  Czy wiesz ĹĽe...? (beta)

  Kameralny Chór Akademii Medycznej we WrocławiuChór zrzesza studentów i absolwentów Akademii Medycznej, oraz innych wrocławskich uczelni. Chór powstał w 2000 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Agnieszka Franków-Żelazny.

  Chór Kameralny Akademii Medycznej we WrocławiuChór zrzesza studentów i absolwentów Akademii Medycznej, oraz innych wrocławskich uczelni. Chór powstał w 2000 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Agnieszka Franków-Żelazny.

  Kameralny Chór Uniwersytetu Medycznego we WrocławiuChór zrzesza studentów i absolwentów Akademii Medycznej, oraz innych wrocławskich uczelni. Chór powstał w 2000 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Agnieszka Franków-Żelazny.

  Małgorzata Możdżyńska-Nawotka – historyk sztuki, kostiumolog i tłumacz. Kształciła się na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Stanowym w Ohio (USA). Pracownik Muzeum Narodowego we Wrocławiu, opiekun kolekcji tkanin i ubiorów; autorka książek Ubiory kobiece 1840-1939 oraz O modach i strojach (Wrocław 2002, 2005).

  Chór "Medici Cantantes" Uniwersytetu Medycznego we WrocławiuChór zrzesza studentów i absolwentów Akademii Medycznej, oraz innych wrocławskich uczelni. Chór powstał w 2000 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Agnieszka Franków-Żelazny.

  Edukacja we WrocławiuWrocław należy do największych w Polsce ośrodków uniwersyteckich. Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tu około 150 tysięcy osób. Życie umysłowe skupia się wokół wyższych uczelni, na czele z Uniwersytetem Wrocławskim liczącym 47 000 studentów i Politechniką Wrocławską (ponad 40 000 studentów). Założony w 1950 roku Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu posiada tradycje kształcenia sięgające 1811 roku. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – powołany w 1947 kształci ponad 18 000 studentów. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu założony w 1951 roku jest jednym z największych tego typu w kraju, z liczbą ponad 13 000 studentów. Oprócz licznych placówek państwowych, we Wrocławiu istnieje wiele uczelni prywatnych i ośrodków badawczych.

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (WMW UP we Wrocławiu) - jeden z 5 wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu powstały 1 listopada 1945 roku na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu. Kształci studentów na kierunku weterynaria, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

  Dodano: 14.03.2011. 00:19  


  Najnowsze