• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • We wtorek rozpoczynają się Warszawskie Dni Informatyki 2010

  15.03.2010. 17:27
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  16 marca na Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczynają się Warszawskie Dni Informatyki 2010. Dwudniowa, międzynarodowa konferencja informatyczna skierowana jest do studentów. Jej tematem przewodnim jest wykorzystanie najnowszych narzędzi do tworzenia oprogramowania oraz rozwiązań systemowych.

  W Dniach biorą udział studenci kierunków informatycznych i pokrewnych z Warszawy (z sześciu ośrodków akademickich) oraz innych miast Polski. Zaproszeni są także członkowie kół naukowych związanych z branżą IT z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Wykładowcami są eksperci z uczelni oraz ze świata biznesu.

  Konferencja jest współorganizowana przez koła naukowe (organizacje studenckie) z najbardziej liczących się ośrodków akademickich w Warszawie, m.in.: WAT, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

  Idea spotkań informatycznych została zaczerpnięta z corocznych konferencji IT Academic Days, odbywających się na polskich uczelniach od sześciu lat. Z uwagi na ogromne zainteresowanie jakim się cieszyły organizatorzy postanowili utworzyć jedną, dużą konferencję.

  16 marca o godz. 10.00 sesję otworzy wykład na temat programowania urządzeń z ekranami dotykowymi, takimi jakie pojawiły się m.in. w najnowszej edycji Windows 7. Tego samego dnia odbędzie się także prezentacja najciekawszych projektów warszawskich studentów, biorących udział w światowym konkursie Imagine Cup oraz wystąpienie Adama Górala, prezesa Asseco Poland, największej firmy z branży IT w Europie Środkowo-Wschodniej.

  W trakcie drugiego dnia sesji zostaną m.in. zaprezentowane mechanizmy szyfrowania zastosowane w Windows 7 oraz tajniki najnowszej, premierowej wersji programu Visual Studio 2010.

  Szczegółowy program Dni znajduje się na stronie: www.wdi2010.pl

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Studencki Festiwal Informatyczny (w skrócie SFI ) – konferencja informatyczna odbywająca się co roku w Krakowie, począwszy od 2005 r. Jest organizowana przez studentów dla studentów, licealistów, pracowników branży IT oraz pasjonatów informatyki i nowinek technicznych. Wykłady i warsztaty prowadzą twórcy technologii informatycznych oraz specjalistami z branży IT – z Polski i ze świata. Organizatorami Studenckiego Festiwalu Informatycznego są studenci czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego zgrupowani w kołach naukowych działających przy wydziałach wyżej wymienionych uczelni. Studencki Festiwal Informatyczny jest inicjatywą non-profit. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat za udział. Każdorazowo festiwal odbywa się w Krakowie w budynkach uniwersyteckich wymienionych uczelni wyższych. oikos Warszawa (oikos Warsaw) to polski oddział oikos International, międzynarodowej organizacji studenckiej inspirowanej ideą zrównoważonego rozwoju, która powstała by wspierać przedsiębiorczość przyjazną środowisku naturalnemu oraz uwrażliwiać studentów kierunków ekonomicznych na problem zrównoważonego wzrostu gospodarczego. oikos Warszawa działa jako Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju OIKOS przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada obecnie około 30 aktywnych członków: studentów Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Kongres Public Relations — spotkanie przedstawicieli branży public relations w Polsce, które odbywało się w Rzeszowie w latach 20032010. Organizatorami edycji w roku 2010 byli Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Agencja RPR Group oraz Marketingowe Forum Naukowe działające przy WSIiZ. W trakcie trzydniowej konferencji corocznie prezentowano około 40 wystąpień przedstawicieli branży oraz zorganizowano sesję naukową. Podczas konferencji w roku 2009 opublikowany został list otwarty, przeciwko zrównywaniu public relations z propagandą i tym samym deprecjonowaniu public relations w debacie publicznej. Od roku 2011 zamiast Kongresu Public Relations organizowany jest Kongres Profesjonalistów Public Relations we Wrocławiu. W roku 2012 organizatorami są Uniwersytet Wrocławski, Związek Firm Public Relations oraz Newsline Sp. z o.o..

  Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób. Tadeusz Niezgoda (ur. 22 lutego 1948 w Chmielniku k. Kielc) – polski naukowiec, wynalazca, profesor, specjalista z zakresu mechaniki i informatyki, były prorektor ds. nauki Wojskowej Akademii Technicznej i prodziekan Wydziału Mechanicznego, aktualny przewodniczący Oddziału Polskiego Society for Experimental Mechanics. Wykładowca Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej. W 2010 roku odznaczony za całokształt dorobku naukowego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Hanna Hamer – polska psycholog, doktor psychologii społecznej i klinicznej, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP, konsultantka I i III programu Polskiego Radia, radia TOK FM oraz radia Bis. Współpracuje z Izbą Lekarską (szkolenia) i charytatywnie - z Fundacją "MaMa" Sylwii Chutnik. Zajmuje się też popularyzacją wiedzy psychologicznej w radiu i telewizji. Sonda – pierwszy ogólnopolski miesięcznik popularnonaukowy tworzony w całości przez studentów Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Na łamach Sondy zamieszczane są artykuły promujące przede wszystkim naukę, technikę oraz przedsiębiorczość. Pismo jest całkowicie bezpłatne. Pierwszy numer miesięcznika ukazał się 27 kwietnia 2009 r. Redaktorem naczelnym Sondy jest Tomasz Surynowicz.

  IT Academic Day (ITAD) - cykl konferencji informatycznych organizowany na uczelniach w całej Polsce przez Microsoft Student Partnerów i studentów z Grup .Net i Grup IT (Informatycznych kół naukowych lub ich sekcji) we współpracy z firmą Microsoft. Generalna Konferencja – jest naczelnym ciałem zarządzającym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruch Reformacyjny. Siedziba znajduje się w Roanoke, w Wirginii (USA). Urzędnicy Generalnej Konferencji są wybierani podczas międzynarodowych sesji odbywających się co 4 lata, w których uczestniczą delegaci Kościoła z całego świata. Podczas sesji odbywają się nabożeństwa, wykłady, głosowania oraz posiedzenia komitetów. Ostatnia sesja Generalnej Konferencji odbyła się w miejscowości Czedżu, w Korei Południowej.

  Ursynalia – Warsaw Student Festival – coroczny festiwal odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie. Organizatorem całej imprezy są Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz od 2009 roku Fundacja Bonum i Arena Live Production.

  Generalna Konferencja – jest naczelnym ciałem zarządzającym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruch Reformacyjny. Siedziba znajduje się w Roanoke, w Wirginii (USA). Urzędnicy Generalnej Konferencji są wybierani podczas międzynarodowych sesji odbywających się co 4 lata, w których uczestniczą delegaci Kościoła z całego świata. Podczas sesji odbywają się nabożeństwa, wykłady, głosowania oraz posiedzenia komitetów. Ostatnia sesja Generalnej Konferencji odbyła się w miejscowości Czedżu, w Korei Południowej.

  Society of Incentive and Travel Executives (SITE) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych. Działa na zasadzie not-for-profit. Członkami stowarzyszenia są osoby pracujące dla największych renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem konferencji, imprez, wyjazdów oraz pracowniczych spotkań integracyjnych i szkoleniowych, działających dla wielu stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych. Stowarzyszenie powstało w 1973 roku i jest jedyną międzynarodową organizacją zajmującą się podnoszeniem standardów usług w swojej branży. Wydział Zamiejscowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku - jeden z 4 wydziałów i jedyny zamiejscowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu z siedzibą w Kłodzku, powstały decyzją władz Senatu tej uczelni w październiku 2010 roku. Kształci studentów na podstawowym kierunku jakim jest pedagogika, zaliczanym do nauk humanistycznych, na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych oraz podyplomowych. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w Kłodzku w gmachu należącym do Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Adama Mickiewicza. Studenci mają zapewniony dostęp do podstawowego księgozbioru z zakresu prowadzonych kierunków studiów. Dziekanem wydziału jest od początku jego istnienia dr hab. Bożena Wojtasik, prof. DSW.

  Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego (ChAUW) – chór będący częścią kulturalnej działalności Uniwersytetu Warszawskiego. Skupia on studentów i absolwentów UW oraz studentów innych warszawskich uczelni wyższych. Powstał w 1921 roku i jest jednym z najstarszych chórów akademickich w Polsce. Wykonuje muzykę a cappella sakralną i świecką różnych epok, utwory współczesne oraz folklor, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Mazowiecki Festiwal Chórów Akademickich "Vivat Academia" - festiwal muzyczny organizowany co dwa lata od 2007 r. przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej. Odbywa się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.

  Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną Uniwersytetu Warszawskiego. "Warszawianka" to grupa tańczących, śpiewających i grających studentów oraz absolwentów niemal wszystkich wydziałów UW, a także innych warszawskich uczelni.

  Dodano: 15.03.2010. 17:27  


  Najnowsze