• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wkrótce w Wiedniu otwarcie wystawy zdjęć okupowanej Warszawy

  19.08.2010. 00:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Od 3 września w Sali Jana III Sobieskiego Stacji Naukowej PAN w Wiedniu (Boerhaavegasse 25) będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną "W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie (1939-1945)". Ekspozycja została przygotowana z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i hitlerowskiej agresji na Polskę.

  Autorami wystawy są Danuta Jackiewicz i Eugeniusz Cezary Król.

  Jak informuje na swojej stronie internetowej Polska Akademia Nauk, prezentowane fotografie zostały wykonane przez służby propagandowe Wehrmachtu oraz Oddziały SS w Warszawie w latach 1939-1945. W większości pochodzą one ze zbiorów Agencji Fotografii bpk przy Fundacji Dziedzictwa Pruskiego w Berlinie. Uzupełnione zostały zdjęciami z Archiwum Państwowego Niemiec w Koblencji. Fotografiom towarzyszą komentarze autorów uzupełnione przez fragmenty dokumentów, dzienników i wspomnień mieszkańców Warszawy.

  Wystawę wspólnie z Polską Akademią Nauk przygotowali: Fundacja Dziedzictwa Pruskiego (Agencja Fotografii bpk i Muzeum Kultury Europejskiej), Instytut Herdera w Marburgu przy udziale Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Domu Spotkań z Historią i Archiwum Narodowego Niemiec.

  Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

  Wystawa czynna będzie do 14 października, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. Wstęp wolny. ESZ

  PAP - Nauka w Polsce

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 19.08.2010. 00:12  


  Najnowsze