• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wystawa poświęcona prezydentowi otwarta na SGH

  14.04.2010. 18:48
  opublikowane przez: Piotr aewski-Banaszak

  W Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej można oglądać wystawę fotografii dokumentujących wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego na tej uczelni. W środę wystawę otworzył rektor SGH prof. Adam Budnikowski, podczas krótkiej uroczystości upamiętniającej ofiary tragedii pod Smoleńskiem.

  Jak informuje rzecznik uczelni Tomasz Rusek, na zdjęciach można zobaczyć prezydenta m.in. podczas wspólnego spotkania na uczelni z prezydentem Czech Vaclavem Klausem oraz podczas wręczania nominacji profesorskich. Uroczystość zastąpiła zaplanowane na środę doroczne Święto SGH, w którym miał wziąć udział prezydent.

  "W tej właśnie chwili słuchalibyśmy przemówienia prezydenta Kaczyńskiego, którego kalendarz na tę właśnie godzinę przewidywał udział w Święcie SGH" - powiedział prof. Budnikowski, otwierając wystawę. "Rzeczywiście, jeszcze w ubiegłym tygodniu Kancelaria Prezydenta potwierdzała udział głowy państwa w uroczystościach na uczelni" - informuje Rusek.

  W ramach wystawy udostępniona została księga kondolencyjna oraz listy z kondolencjami, które napłynęły do pracowników i studentów SGH z partnerskich uczelni i innych instytucji za granicą. Część z nich SGH opublikuje na swoich stronach internetowych. Wystawa będzie otwarta do najbliższej niedzieli.

  Planowane na 14 kwietnia uroczystości nadania tytułu doktora honoriscausa prof. Stanisławowi Sołtysińskiemu oraz wręczenia dyplomów doktorskich i habilitacyjnych odbędą się w innym terminie.

  Źródło:
  PAP - Nauka w Polsce

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 14.04.2010. 18:48  


  Najnowsze