• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • XIII edycja Akademickich Targów Pracy we Wrocławiu

  09.03.2010. 15:35
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Początek marca to okres ciekawych wydarzeń na Politechnice Wrocławskiej. 9 marca (wtorek) w Zintegrowanym Centrum Studenckim (bud. C-13, wyb. Wyspiańskiego 23-25) rozpoczęła się XIII edycja Akademickich Targów Pracy. Patronat honorowy nad imprezą objął rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski. Poprzednią edycję targów odwiedziło ok. 5 tys. studentów i absolwentów, którzy mieli możliwość zapoznania się z ofertami ponad 30 pracodawców. Więcej informacji na temat 13. odsłony ATP można znaleźć na stronie www.atp.manus.pl.

  Od 9 do 11 marca (wtorek-czwartek) w bud. D-20 Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8) potrwa II edycja projektu "Informatyka w Biznesie", organizowanego przez Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz Stowarzyszenie Studenckie Wigor. przedstawiciele renomowanych firm informatycznych przeprowadzą szkolenia i warsztaty adresowane do studentów wszystkich wrocławskich uczelni. Szczegółowe informacje i plan spotkań na stronie http://www.ib.wiggor.pl/.

  10 i 12 marca (środa/piątek) przedstawiciele Koła Naukowego Studentów Biotechnologii Bio-Top Politechniki Wrocławskiej zaprezentują ciekawostki biotechnologiczne. W środę od godz. 10:00 na parterze bud. C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25) studenci PWr pokażą praktyczną stronę biotechnologii. W ramach pokazów będzie można zobaczyć m.in. hodowle wielu mikroorganizmów. Chętni będą mogli skosztować żywności biotechnologicznej (od jogurtów i serów po warzywa spod znaku GMO) i obejrzeć jak izoluje się DNA z banana, cebuli lub pomidora. Warsztaty będą połączone z Dniami Aktywności Studenckiej. W piątek od godz. 11:00 w sali 2.17 bud. C-13 zaplanowano sesję wykładową obejmującą pokaz filmu, wystawę plakatów tematycznych oraz prezentację przygotowaną przez KNSB "Bio-Top". W przerwach między wykładami zostaną przeprowadzone proste konkursy, w których poza sprawdzeniem świeżo uzyskanej wiedzy, będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody.

  Przypominamy również, że 9 marca br. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8, bud. D-20) zaprezentuje się Cisco - światowy lider technologii sieciowych, a w dniach 9-10 marca w Hali IASE (obok Hali Stulecia) publiczne i niepubliczne szkoły wyższe wspólnie zaprezentują swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych "Wrocławski Indeks".

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Żak (Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej "Żak") - Pismo studenckie. Ukazuje się od października 1999 r. na terenie Politechniki Wrocławskiej i sporadycznie innych wrocławskich uczelni. Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej - akademicki zespół śpiewaczy działający przy Politechnice Wrocławskiej, powołany do istnienia przez studentów i profesorów Politechniki Lwowskiej, w 1946 roku we Wrocławiu. W ciągłości istnienia chóru, w latach: 1951-1958, nastąpiła przerwa. Zespół jest agendą studencką Politechniki Wrocławskiej. Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej - jeden z trzech instytutów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

  Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Bielawie (ZOD PWr w Bielawie) - jeden z 4 zamiejscowych ośrodków dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej z siedzibą w Bielawie, powstał 2006 roku, będący najmłodszą tego typu placówką tej wrocławskiej uczelni. Powstał on z inicjatywy władz politechniki we współpracy z miejscowymi władzami samorządowymi: powiatu dzierżoniowskiego oraz gminy miejskiej Bielawa. Kształci studentów na jednym podstawowym kierunku: energetyka o specjalnościach: energetyka cieplna i jądrowa oraz energetyka komunalna energetyka komunalna na studiach niestacjonarnych. Zajęcia prowadzone są przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej, a absolwentom studiów inżynierskich (3,5-letnich), przysługuje prawo do uzupełnienia wykształcenia na studiach magisterskich uzupełniających. Władysław Tumkiewicz (ur. 1922 w Wilnie, zm. 1977 we Wrocławiu) – polski rzeźbiarz, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wykładowca rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (W-12) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 2002 roku. Wydział został powołany w wyniku wydzielenia Instytutu Techniki Mikrosystemów (dawniej: Instytut Technologii Elektronowej) z Wydziału Elektroniki.
  Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A+". Akademicki Klub Turystyczny Wrocław powstał w 1957 r z inicjatywy członków Koła Naukowego Geografów Uniwersytetu Wrocławskiego i Klubu Trampów Politechniki Wrocławskiej. Początkowo AKT Wrocław składał się z dwóch części: Sekcji Górskiej i Koła Przewodników AKT (po zmianie nazwy Studenckie Koło Przewodników Sudeckich Wrocław). W miarę rozwijania działalności Sekcja Górska uległa podziałowi na koła uczelniane działając na większości wrocławskich uczelni.

  Jan Kosendiak (ur. 1953 we Wrocławiu) – inżynier informatyk (absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Instytutu Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej), doktor Nauk o Kulturze Fizycznej, autor ponad 50 prac naukowych i metodyczno-naukowych opublikowanych w sześciu krajach. Krakersy – grupa muzyczna powstała na początku lat 80. XX wieku we Wrocławiu. Utworzyli ją studenci i absolwenci Wydziału Elektrycznego, Elektroniki, Mechanicznego i Architektury Politechniki Wrocławskiej.

  Halina Kwaśnicka (ur. 22 marca 1952) - informatyk, specjalizująca się w sztucznej inteligencji, profesor, wykładowca na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

  Wydział Elektroniki (W-4) Politechniki Wrocławskiej – jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, powstała 28 września 1968 roku. Wcześniej istniał jako Wydział Łączności, który to w 1952 roku został wydzielony z Wydziału Elektrycznego. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A".
  Wydział zatrudnia 198 osób ze stopniami i tytułami naukowymi, w tym:

  Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu (ZOD PWr w Wałbrzychu) - jeden z 4 zamiejscowych ośrodków dydaktycznych Politechniki Wrocławskiej z siedzibą w Wałbrzychu, powstały w 2004 roku z przekształcenia dotychczasowej filii tej uczelni, działającej od 1968 roku. Kształci studentów na czterch podstawowych kierunkach zaliczanych do nauk technicznych, na studiach stacjonarnych. Andrzej Ziemiański (ur. 17 lutego 1960 we Wrocławiu) – polski pisarz science fiction i fantasy, z zawodu architekt. W roku 1983 ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 1984–1985 pracował w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, zaś od 1985 do 2005 w Instytucie Budownictwa Rolniczego Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Oprócz pisania, prowadzi zajęcia dla studentów z creative writing w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W Internecie posługuje się pseudonimem GIN.

  Adam Cybulski (ur. 14 marca 1896 w Czyżewie, zm. 3 marca 1996 we Wrocławiu) – polski inżynier dróg i mostów. Specjalista z zakresu mechaniki budowli, profesor Politechniki Wrocławskiej. Wydział Mechaniczno-Energetyczny (W-9) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 1954 roku poprzez wydzielenie z Wydziału Mechanicznego, powstałego w 1949 roku. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "B".
  Wydział zatrudnia 84 nauczycieli akademickich, w tym:

  Daniel Józef Bem (ur. 28 sierpnia 1933 w Skierniewicach) – naukowiec, inżynier telekomunikacji specjalizujący się w zakresie radiokomunikacji, sieci komputerowych i systemów telekomunikacyjnych, profesor, nauczyciel akademicki w Politechnice Wrocławskiej, były prorektor tej uczelni i dziekan Wydziału Elektroniki, dyrektor Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, wiceprezes oddziału wrocławskiego PAN. Wydział Mechaniczny (W-10) Politechniki Wrocławskiej - jednostka naukowo-dydaktyczna (jeden z 12 wydziałów) Politechniki Wrocławskiej, która powstała w 1949 roku. Działalność naukowo-dydaktyczna w dziedzinie mechaniki została zapoczątkowana już w 1945 roku jako Oddział Mechaniczny w ramach Wydziału Mechaniczno-Elektrotechnicznego. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział posiada kategorię "A".
  Wydział zatrudnia 210 nauczycieli akademickich, w tym:

  Dodano: 09.03.2010. 15:35  


  Najnowsze