• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zbliżają się XIX Targi Książki Historycznej

  22.11.2010. 09:33
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Spotkania z autorami, projekcje filmów historycznych i wręczenie nagrody KLIO to niektóre z wydarzeń zaplanowanych w ramach XIX Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 25-28 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Targom organizowanym przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek i pokazy filmów dokumentalnych. Będą one okazją do zapoznania się z ofertą blisko 100 wydawców z całej Polski, którzy łącznie zaprezentują ok. 1,5 tys. nowości wydawniczych. W tym roku, po raz pierwszy zostanie zorganizowany Salon Książki Muzealnej, na którym swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt wydawnictw muzealnych.

  Jak co roku Targom towarzyszyć będzie również ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO na najlepszą książkę historyczną oraz wręczenie nagrody im. prof. Jerzego Skowronka.

  Wśród atrakcji Targów znajdzie się m.in. Salon Dwudziestolecia Międzywojennego, przybliżający klimat międzywojennej Warszawy. W ramach Salonu pisarze i aktorzy opowiedzą o życiu artystycznym tamtych lat. Będzie można również obejrzeć fragmenty przedstawień teatralnych związanych z tamtym okresem.

  Odbędzie się także panel dyskusyjny poświęcony historii i dyskusji historycznej w internecie oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej i prezentacje historycznych gier planszowych. Odwiedzający Targi będą mogli również obejrzeć udostępnione przez IPN i Muzeum Historii Polski filmy dokumentalne oraz wziąć udział w spacerach historycznych poprowadzonych przez Sylwię Chutnik, Sławomira Kopra i Tomasza Mościckiego, poświęconych baśniom i legendom Warszawy (dla dzieci 3-8 lat), nieistniejącym teatrom Warszawy oraz dawnym kawiarniom warszawskim.

  Dla najmłodszych czytelników zaplanowano również na niedzielne południe spacer historyczny śladami baśni i legend warszawskich, gry i zabawy zorganizowane przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Muzeum Historii Polski. Specjalnie dla dzieci muzealnicy zorganizują także lekcje, podczas których będzie można np. wytłoczyć druk na zabytkowej prasie.

  Przybywający na imprezę będą mogli przejechać się tramwajem historycznym dowożącym warszawiaków w weekend targowy (27-28 listopada) do Zamku Królewskiego. Podczas przejażdżki varsavianiści opowiadać będą o Zamku i mieście.

  Szczegółowy program XIX Targów Książki Historycznej jest dostępny pod adresem www.pwkh.pl. AKN

  PAP - Nauka w Polsce

  ls/bsz

  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Dodano: 22.11.2010. 09:33  


  Najnowsze