Kobieta-naukowiec uhonorowana za unijne badania nad AIDS
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plOd jakiegoś czasu liczba kobiet w nauce, technologii i innowacji utrzymuje się na niepokojąco niskim poziomie. Jednak wiele inicjatyw podejmowanych w całej Europie ma uporać się z tym brakiem równowagi, między innymi Medale Honorowe L'Oréal Portugalia dla Kobiet Nauki, którym została uhonorowana finansowana ze środków unijnych badaczka pracująca nad wirusem AIDS i jego opornością na leki antyretrowirusowe.
Dodano: 26.04.2013. 16:49 Czytaj więcej
Proteomika - wybitny naukowiec europejski uhonorowany dwiema prestiżowymi nagrodami
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plNiemiecki naukowiec właśnie otrzymał nie jedno, a dwa najwyższe wyróżnienia naukowe za swoje badania nad spektrometrią mas.
Dodano: 16.02.2013. 12:26 Czytaj więcej
Austriacki fizyk laureatem Nagrody Wolfa i beneficjentem grantu ERBN
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plPeter Zoller i hiszpański naukowiec Ignacio Cirac zostali uhonorowani prestiżową Nagrodą Wolfa w dziedzinie fizyki za pionierski wkład teoretyczny w przetwarzanie informacji kwantowej, optykę kwantową i fizykę gazów kwantowych.
Dodano: 18.01.2013. 16:17 Czytaj więcej
EDCTP wyraża uznanie dla naukowców z Afryki w walce z chorobą
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plPo raz pierwszy Partnerstwo pomiędzy Europą a Krajami Rozwijającymi się w zakresie Badań Klinicznych (EDCTP) przyznało nagrody dla Wybitnych Starszych i Młodszych Naukowców Afrykańskich. Nagrodę dla starszego naukowca otrzymał dr Alexis Nzila z Kenii, a nagrodę dla młodszego naukowca dr Dominique Pepper z Republiki Południowej Afryki.
Dodano: 26.07.2012. 16:17 Czytaj więcej
Nagroda dla studentów mechatroniki UWM w międzynarodowym konkursie
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plStudenci mechatroniki UWM w Olsztynie zdobyli trzecie miejsce w konkursie "Xplore New automation award 2012". Wojciech Wiśniewski, Jarosław Rychlica, Piotr Zaroń i Tomasz Gogolewski to podopieczni dra inż. Michała Śmieji. W konkursie organizowanym raz na cztery lata przez niemiecką firmę Phoenix Contact, zajmującą się techniką połączeń elektrycznych i automatyką przemysłową, startowały zespoły z całego świata.
Dodano: 15.04.2012. 15:04 Czytaj więcej
Zespół z WAT najlepszy w polskim finale konkursu Imagine Cup
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plAplikacja na telefon komórkowy, która umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych - np. niewypałów, zwyciężyła w polskim finale konkursu Imagine Cup dla studentów-innowatorów. Rozwiązanie opracowała drużyna ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Dodano: 13.04.2012. 07:40 Czytaj więcej
Rozstrzygnięto konkurs dla programistów Deadline24
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plZespół Big Test Icicles, skupiający programistów z NK.pl, zwyciężył w finale ogólnopolskiego konkursu programistycznego Deadline24. 24-godzinny finał odbywał się we wtorek i w środę w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.
Dodano: 12.04.2012. 09:04 Czytaj więcej
Konkurs BioIDEA czeka na autorów nowatorskich badań
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plNawet 40 tys. złotych na rozwinięcie własnego projektu innowacyjnego w branży nauk przyrodniczych czeka na laureata III edycji konkursu "BioIDEA". Konkurs wyłoni najlepsze pomysły na badania naukowe, wynalazki, innowacyjne pomysły. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja.
Dodano: 10.04.2012. 07:53 Czytaj więcej
Nagroda Odry dla prof. Tazbira
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plProf. Janusz Tazbir został laureatem dorocznej nagrody miesięcznika "Odra" za całokształt twórczości oraz niedawno wydany zbiór esejów "Od sasa do lasa" - podaje Instytut Książki. Wręczenie nagrody odbędzie się w maju we Wrocławiu.
Dodano: 09.04.2012. 07:47 Czytaj więcej
Studentki SGH najlepsze w polskiej edycji Henkel Innovation Challange
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plOla Bałdos i Ewa Żerebiec z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyły w polskim finale tegorocznej edycji konkursu Henkel Innovation Challange. Pod koniec kwietnia będą rywalizowały o wygraną i atrakcyjne nagrody podczas światowego finału w Warszawie.
Dodano: 05.04.2012. 06:04 Czytaj więcej
Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) ogłosił konkurs na grafikę
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plNarodowy Instytut Dziedzictwa (NID) organizuje konkursie na najlepszą graficzną interpretację (projekt w wersji cyfrowej) przysłowia "Co kraj to obyczaj". Zwycięska propozycja zostanie wykorzystana w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Europejskich Dni Dziedzictwa 2012, których tematem przewodnim są "tajemnice codzienności" - poinformował PAP rzecznik NID Dariusz Bogacz.
Dodano: 04.04.2012. 07:19 Czytaj więcej
Nowy konkurs fotograficzny dla naszych fanów
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plRusza kolejna edycja facebookowego konkursu fotograficznego Nauki w Polsce. Tym razem jego temat brzmi: ,,Wolny jak ptak...". Do końca maja, za pomocą zamieszczonej na naszym profilu aplikacji, możecie zamieszczać wykonane przez siebie zdjęcia tych skrzydlatych kręgowców.
Dodano: 31.03.2012. 14:47 Czytaj więcej
Konkurs ,,Ukryte Skarby Teleskopu Hubble'a 2012
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plInstytucje zajmujące się publikowaniem zdjęć z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a ogłosiły konkurs, w którym każdy ma szansę zajrzeć do przepastnych archiwów danych obserwacyjnych HST i użyć ich do stworzenia pięknego zdjęcia kosmosu. Termin zgłoszeń mija 31 maja.
Dodano: 30.03.2012. 10:19 Czytaj więcej
Przyznano nagrody i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plKatedra Biochemii Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz BookLikes Sp. z o. o. z Poznania otrzymały nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski", przyznawane przez marszałka województwa. Nagrodę ustanowiono dla wzmocnienia konkurencyjności wielkopolskiej gospodarki. We wtorek wręczono ją po raz piąty.
Dodano: 28.03.2012. 15:33 Czytaj więcej
Przyznano nagrody Przeglądu Wschodniego za rok 2011
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plHistorycy Arkadiusz Janicki, Łukasz Adamski i Rudolf Pichoja zostali uhonorowani nagrodami "Przeglądu Wschodniego" za rok 2011, przyznawanymi "najwybitniejszym książkom naukowym dotyczącym problematyki wschodnioeuropejskiej".
Dodano: 21.03.2012. 07:19 Czytaj więcej
Międzynarodowy konkurs Prix Galien po raz pierwszy w Polsce
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plPrix Galien - konkurs światowej rangi, który od 40 lat promuje innowacyjne osiągnięcia w farmacji i medycynie w 2012 roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Zwycięzców poznamy w listopadzie.
Dodano: 15.03.2012. 00:11 Czytaj więcej
Zakończył się finał LV Olimpiady Astronomicznej
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plRozstrzygnięto finałowe zawody szkolnej LV Olimpiady Astronomicznej, które odbyły się w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Zwycięzcą został Filip Ficek z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Dodano: 14.03.2012. 19:33 Czytaj więcej
Zaproszenie do innowacyjnych działań popularyzujących w ramach projektu ULAB
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plW ramach projektu ULAB (Europejskie laboratorium modelowania technicznego uniwersytetu badawczego przyszłości) ogłoszono zaproszenie do składania propozycji nagród w kategorii europejskich działań popularyzujących.
Dodano: 14.03.2012. 16:26 Czytaj więcej
Studenci m.in. z PW i PWr przygotowują się do SAE Aero Design
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plDrużyny studentów m.in. z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej przygotowują samoloty własnej konstrukcji do udziału w prestiżowym konkursie SAE AeroDesign. W zawodach, które odbędą się w marcu w Los Angeles, jak najmniejsze maszyny latające mają udźwignąć jak największe ciężary.
Dodano: 23.02.2012. 12:40 Czytaj więcej
W konkursie na najpiękniejsze drzewa można głosować na dąb z Dęblina
opublikowane przez: Redakcja Naukowy.plPolski dąb Grot z Dęblina znalazł się w finale konkursu o tytuł Europejskiego Drzewa Roku. Walczy o zwycięstwo obok drzew z Francji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech i Bułgarii. Głosowanie internautów trwa do 29 lutego.
Dodano: 22.02.2012. 19:19 Czytaj więcej