• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • III ogólnopolski konkurs Matma mnie kręci: już można zgłaszać prace!

  25.08.2010. 00:08
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Od wczoraj (24.08.2010 r.) można już zamieszczać swoje filmy konkursowe poprzez specjalny moduł na oficjalnej stronie trzeciej edycji konkursu filmowo-matematycznego "Matma mnie kręci". Na zwycięzcę czeka główna nagroda w wysokości 10 tys. zł. Masz już gotowy film? Wrzuć go na stronę konkursu!

  "Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, pierwsze zgłoszenia zostaną do nas wysłane już w tym tygodniu. W poprzednich edycjach do konkursu zgłoszono łącznie ponad 200 prac. W tym roku także liczymy na wyobraźnię, pomysłowość oraz sporą ilość filmów od miłośników królowej nauk." " mówi Piotr Tomczak, pomysłodawca konkursu oraz redaktor serwisu Kalkulatory.pl.

  Aby wziąć udział w konkursie wystarczy stworzyć, dowolną techniką, krótki film promujący królową nauk oraz zarejestrować się na stronie www.Kalkulatory.pl. Przy pomocy uruchomionego w dniu dzisiejszym specjalnego modułu, do 31 października br., należy przesyłać stworzoną przez siebie produkcję filmową.

  Szczegóły dotyczące III edycji konkursu "Matma mnie kręci" znajdują się na stronie www.Kalkulatory.pl, a także na serwisach: Facebook, Twitter oraz Blip (po wpisaniu hasła "Kalkulatory").

  Patronami medialnymi projektu są: miesięcznik "Wiedza i Życie", dwutygodnik "Cogito", portal dla maturzystów Perspektywy.pl, portale edukacyjne Edulandia.pl, EduForum.pl, Naukowy.pl, portal filmowy Stopklatka.pl, Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki oraz Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. Partnerem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi oraz Kolegium Nauczycielskie z Bielska Białej.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  MATMIX - konkurs matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2005/2006 i była organizoana przez VI LO im. I. Paderewskiego w Poznaniu. Począwszy od drugiej edycji konkurs organizowany jest przez XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Pomysłodawcą konkursu jest nauczycielka matematyki Danuta Zarzycka. Księgowy roku: Księgowy Roku to ogólnopolski konkurs rozgrywany rok rocznie od 1998 do 2009r. Jego celem było wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami. W czterech ostatnich edycjach, przy okazji konkursu dla praktyków rozgrywana była także studencka edycja Konkursu. To prestiżowe wydarzenie integrujące środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów, realizowane przez Grupę Wydawniczą INFOR, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz producentów oprogramowania branżowego (Matrix.pl zastąpiony w 2005r przez Sage Symfonia). Cieszył się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Niestety, w związku z rezygnacją głównego sponsora, od 2010r konkurs nie jest przeprowadzany. Nagroda Lux Parlamentu Europejskiegonagroda filmowa ustanowiona w 2007 roku, ma na celu wyróżnienie filmów, które promują kultury europejskie, ukazują ich inność, przy jednoczesnym ukazaniu uniwersalizmu pewnych wartości ważnych dla wszystkich europejczyków. Filmy wybrane do konkursu LUX wybierane są przez pryzmat spraw, które dotyczą Europejczyków – ich życia, postaw, przekonań i dążeń oraz poszukiwań własnej tożsamości.

  JPN – trzeci album studyjny japońskiego girlsbandu Perfume. Płyta została wydana 30 listopada 2011 roku przez wytwórnię Tokuma Japan Communications, prawie dwa i pół roku po ostatnim albumie ⊿ (Triangle). Informacja o wydaniu krążka pojawiła się na oficjalnej stronie artystek w dniu 5 września 2011 wraz z ogłoszeniem rozpoczęcia konkursu tanecznego, premiery dziewiętnastego (ogółem) singla Spice / GLITTER oraz Perfume Third Tour: JPN, trzeciej trasy koncertowej zespołu po Japonii, mającej początek w styczniu 2012. Album dostępny jest w formie digital download, standardowej edycji zawierającej sam nośnik CD oraz w wersji o limitowanym nakładzie wzbogaconej o płytę DVD. Mr World - konkurs sprawdzający poziom męskości i dżentelmeństwa mężczyzn rozgrywany nieregularnie od 1996 roku. Pomysłodawczynią i organizatorką wyborów jest Julia Morley prowadząca również konkurs Miss World. Konkurs odbywa się nieregularnie, raz na 2 do 3 lat, ale jego pomysłodawcy poważnie zastanawiają się na przeprowadzaniem go co roku. Dylemat ten wiąże się z niespodziewanie wielką popularnością konkursu. Jak na razie ostatnią edycję konkursu w 2010 roku, obejrzało w telewizji 1,4 mld ludzi. Podobnie jak w wypadku Miss World, panowie biorący udział w wyborach najprzystojniejszego mężczyzny zostają poddani testom sprawdzającym ich wszechstronność, zaliczają się do nich konkurs talentów, zawody sportowe oraz pokaz mody, zwłaszcza pokaz strojów kąpielowych, który jest najbardziej popularnym elementem męskich konkursów piękności. Zwycięzca podpisuje kontrakty reklamowe i otrzymuje możliwość wystąpienia na prestiżowych pokazach mody, dostaję również bonifikatę pieniężną będącą równowartością ok. 40 tys. euro. Warunki jak musi spełniać kandydat na Mistera World, są podobne do tych z konkursu Miss World, jednak nieznacznie się od nich różnią. Kandydat musi spełniać podane warunki :

  Dyskusja Wikipedysty:Kacper033: Można jeszcze dokonywać edycji, przedłużamy czas trwania I etapu konkursu. Jeśli do tej pory nie miałeś czasu, a znajdziesz go w tym tygodniu, to spróbuj nanieść jakieś poprawki w artykułach. Wejdź też na stronę konkursu. Pozdrawiam --Miss Iskierka (dyskusja) 19:22, 15 kwi 2012 (CEST) Dyskusja Wikipedysty:Sebastian120: Można jeszcze dokonywać edycji, przedłużamy czas trwania I etapu konkursu. Jeśli do tej pory nie miałeś czasu, a znajdziesz go w tym tygodniu, to spróbuj nanieść jakieś poprawki w artykułach. Wejdź też na stronę konkursu. Pozdrawiam --Miss Iskierka (dyskusja) 19:25, 15 kwi 2012 (CEST)

  Nagroda im. Grzegorza Białkowskiego – nagroda przyznawana za najwybitniejsze prace doktorskie w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, astronomii i chemii, obronione w poprzedzających trzech latach kalendarzowych. Przyznawana jest wspólnie przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk oraz Fundację na rzecz Nauki Polskiej od 1995. Dziedzinę uwzględnianą w konkursie w danym roku oraz termin nadsyłania prac określają corocznie organizatorzy. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbywa się w końcu roku kalendarzowego. Discover Europe to ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów. Jego celem jest nawiązanie międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami oraz zaprezentowanie ich wizji Europy, a przede wszystkim jej różnorodności. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania piękna Europy, jej tradycji i kultur właśnie poprzez sztukę fotografii. Konkurs ma także na celu przełamanie narodowych stereotypów oraz promowanie mobilności studenckiej, a w szczególności wyjazdów na wymiany międzynarodowe]. Poprzez udział w konkursie uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, w szczególności poprzez śledzenie lekcji fotografii ukazujących się na stronie Szkoły Fotografii Discover Europe.

  Izabela Kurczewska (ur. 1 września 1985 w Brzezinach) – polska aktorka oraz producentka filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, a także Lee Strasberg Institute w Los Angeles. Studentka Ivany Chubbuck.

  59. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbył się w dniach 5-15 lutego 2009. Wzięło w nim udział 18 filmów z 17 krajów. Polskę reprezentował film Andrzeja Wajdy Tatarak. Polski reżyser otrzymał za niego nagrodę im. Alfreda Bauera. Nagrodę główną konkursu - Złotego Niedźwiedzia - zdobył film Gorzkie mleko, reżyserowany przez peruwiańską reżyser Claudię Llosę. Przewodniczącym jury konkursu była amerykańska aktorka Tilda Swinton.

  Konkurs Piosenki Eurowizji 2008 – 53. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zorganizowana przez serbskiego nadawcę Radio-Televizija Srbija (RTS) w Serbii, dzięki zwycięstwu Mariji Šerifović w 2007 roku. Hasłem przewodnim tej edycji konkursu zostało „Confluence of Sound”. Dobry Wzór – konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest przygotowywany i prowadzony zgodnie z zasadami określonymi przez ICSID (International Council of Societies of Industrial Design). Od samego początku, stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na polskim rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Największe zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy w konkursie mogły wziąć udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami. Od tego roku również swoją nagrodę – Designer Roku dla najlepszego polskiego projektanta – przyznaje prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Mamy już sześciu projektantów – Designerów Roku. Są nimi Marek Adamczewski (2007), Tomasz Rudkiewicz (2008), Andrzej Śmiałek (2009), Tomasz Augustyniak (2010), Marek Liskiewicz i Triada Design (2011) oraz Piotr Kuchciński (2012). Produkty, niezależnie od kraju pochodzenia, są oceniane w 3 sferach: domu, pracy i publicznej. Od 2010 roku wprowadzona została nowa sfera usług. Od 2013 roku zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są w 7 kategoriach: DOM PRACA SFERA PUBLICZNA USŁUGI NOWE TECHNOLOGIE GRAFIKA UŻYTKOWA i OPAKOWANIA NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE W każdej kategorii jury wyłania laureatów i przyznaje nagrody Dobry Wzór. Minister Gospodarki nagradza znakiem Wzór Roku najlepszy polski produkt lub usługę, a prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia najlepszego projektanta tytułem Designer Roku.

  Dodano: 25.08.2010. 00:08  


  Najnowsze