• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bezpłatne badania dla studentów w ramach Dni Zdrowia z AKAMEDIK

  19.03.2012. 15:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Studenci na uczelniach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, diagnostycznych i konsultacji lekarskich w ramach "Dni Zdrowia z AKAMEDIK".

  W ramach "Dni Zdrowia z AKAMEDIK" organizowanych przez Scanmed Multimedis przeprowadzone będą akcje profilaktyczne dla środowiska studenckiego w największych miastach uniwersyteckich w Polsce. Z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich będzie można skorzystać w studenckich placówkach medycznych w Krakowie (22-30 marca), Warszawie (20-28 marca, Poznaniu (21-29 marca i Wrocławiu (19-22 marca).

  Rejestracja na konsultacje i badania w przychodniach odbywa się pod numerem: 801 462 988. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram "Dni zdrowia z AKAMEDIK" znaleźć można na stronie www.akamedik.com

  PAP - Nauka w Polsce

  ekr/ agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki – jeden z największych szpitali w Polsce, położony w Łodzi w dzielnicy Górna. Ma profil ginekologiczno-położniczy i pediatryczny oraz status jednostki badawczo-rozwojowej Ministerstwa Zdrowia. Prowadzi działalność leczniczą, naukową oraz dydaktyczno-szkoleniową. W części ginekologiczno-położniczej mieści się 10 klinik z 396 łóżkami (oraz ok. 100 noworodkowych) i 30 poradni, w części pediatrycznej - 13 klinik z 404 łóżkami i 28 poradni; w instytucie funkcjonuje także 10 zakładów diagnostycznych. Rocznie instytut przyjmuje ok. 40 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne oraz udziela ok. 200 tysięcy porad lekarskich w poradniach przyszpitalnych. Od 1 marca 2011 poradnie szpitala zostały sprywatyzowane. iSpot - polska sieć salonów Apple Premium Reseller. Powstała w 2005 roku, po zakończeniu europejskiego programu Apple Center. Obecnie w sieci iSpot działa 18 salonów w galeriach handlowych w Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gliwicach, Krakowie i Katowicach. Pierwszy sklep z produktami Apple w Polsce powstał w 1995 roku w Warszawie, przy ulicy Polnej. W salonach oprócz zakupów komputerów Macintosh i odtwarzaczy iPod można wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach dla klientów. Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) — państwowa jednostka budżetowa podległa Ministrowi Zdrowia. Została utworzona zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 lipca 2001 r. Mieści się w Łodzi w kompleksie budynków Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

  Centra Dokumentacji Europejskiej (CDE) - ośrodki działające w ramach europejskiej sieci informacyjnej tworzonej przez Komisję Europejską. Placówki te powstają na mocy umowy zawieranej pomiędzy Komisją Europejską a ośrodkami akademickimi prowadzącymi badania lub nauczanie z zakresu integracji europejskiej. Pierwsze Centrum Dokumentacji Europejskiej powstało już w 1963 roku. Obecnie działa ich około 600, z czego 400 znajduje się na terenie państw członkowskich UE. W Polsce funkcjonuje 17 tego rodzaju placówek. Są one zlokalizowane w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Uczelnie i ośrodki zlokalizowane w Warszawie: Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu (NWSM) – jedna z kilkunastu niepublicznych szkół wyższych we Wrocławiu, powstała w 2006 roku jako Niepubliczna Wyższa Szkoła Kosmetyczna. Kształci studentów na czterech podstawowych kierunkach, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W ramach struktury organizacyjnej uczelni znajduje się 1 wydział - Wydział Profilaktyki Zdrowia.

  Edukacja we Wrocławiu: Wrocław należy do największych w Polsce ośrodków uniwersyteckich. Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tu około 150 tysięcy osób. Życie umysłowe skupia się wokół wyższych uczelni, na czele z Uniwersytetem Wrocławskim liczącym 47 000 studentów i Politechniką Wrocławską (ponad 40 000 studentów). Założony w 1950 roku Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu posiada tradycje kształcenia sięgające 1811 roku. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – powołany w 1947 kształci ponad 18 000 studentów. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu założony w 1951 roku jest jednym z największych tego typu w kraju, z liczbą ponad 13 000 studentów. Oprócz licznych placówek państwowych, we Wrocławiu istnieje wiele uczelni prywatnych i ośrodków badawczych. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – szkoła wyższa o profilu medycznym z siedzibą we Wrocławiu, zajmująca się kształceniem lekarzy różnych specjalności oraz szeroko pojętego personelu medycznego (farmaceutów, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, menedżerów ochrony zdrowia i in.), prowadząca działalność dydaktyczną, naukową i kliniczną.

  Promocja zdrowia – proces umożliwiający jednostkom i grupom społecznym zwiększenie kontroli nad uwarunkowaniami zdrowia w celu poprawy ich stanu zdrowia, oraz sprzyjający rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych środowiskowych i osobniczych czynników prowadzących do zdrowia. Agencja Oceny Technologii Medycznych – państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną, nadzorowana przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

  Aleksander Nauman (ur. 28 marca 1959) – polski polityk, lekarz, były wiceminister zdrowia i były szef Narodowego Fundusz Zdrowia. Zdaniem dziennikarzy śledczych w połowie lat 90. był zamieszany w tzw. aferę sprzętową.

  Emanuel Kania (ur. 26 marca 1827 w Uszycach, zm. 16 marca 1887 w Warszawie) - polski kompozytor, pianista, organista i krytyk muzyczny. Jako pianista koncertował w wielu miastach Polski i za granicą. Był również pedagogiem gry fortepianowej. Kształcił się we Wrocławiu w Carla Schnabla, wrocławskiego pianisty i budowniczego fortepianów. Pracował także jako organista we wrocławskim kościele św. Macieja, gdzie dziś znajduje się poświęcona Emanuelowi Kani tablica pamiątkowa.

  Krzysztof Panas (ur. 27 sierpnia 1952) – polski lekarz i polityk, prezydent Łodzi od 13 marca 2001 do 19 czerwca 2002, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia od 7 października 2003 do 6 marca 2004. Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej (WOMP) - jednostka organizacyjna Wojskowej Służby Zdrowia podległa bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

  Dodano: 19.03.2012. 15:47  


  Najnowsze