• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Znika Jazz Radio

  opublikowane przez: Przemysaw Szydzik
  Swoją działalność kończy stacja, na falach której słuchać mogliśmy nie tylko najlepszej muzyki jazzowej, ale też eksperymentalnej i elektronicznej. Radio Jazz zastąpione ma być przez Chilli Zet.

  Dodano: 05.11.2008. 16:56  Czytaj więcej

  Nowa linia keyboardów od Casio

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Casio powiększyło ofertę keyboardów o 8 modeli. Wszystkie instrumenty z nowej linii zostały unowocześnione i wyposażone w m.in. większy, niż dotychczas, wyświetlacz LCD oraz klawiaturę Piano Style. Urządzenia cechuje elegancki design i intuicyjna obsługa.

  Dodano: 24.10.2008. 22:47  Czytaj więcej

  Koniec ery baseballu?

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Pamiętacie film "Fan" z Robertem de Niro? Jako psychopatyczny kibic posuwa się do morderstwa, byle tylko jego ulubiony gracz odzyskał formę, a drużyna zaczęła wygrywać…. To nie jedyny film, w którym ten sport wywołuje tak wielkie emocje. A przynajmniej wywoływał. O czym mowa?

  Dodano: 24.10.2008. 12:55  Czytaj więcej

  Czy słomka może być groźna podczas huraganu?

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Niedawne zmagania z huraganami, także w Polsce, pokazały, że z naturą nie ma żartów. Informacje podawane na temat zniszczeń po przejściu nawałnicy, takie jak poprzewracane jachty czy pozrywane dachy, potrafiły mocno zaszokować. Huragan dysponuje potężną siłą, która niszczy wszystko, co stanie jej na drodze. Większość osób zna główne zagrożenia, jakie ze sobą niesie. A co, kiedy zagrożenie jest mniej oczywiste i nadchodzi ze strony niewielkiej… słomki?

  Dodano: 23.09.2008. 17:14  Czytaj więcej

  'Ekstremalne ciacho' znowu w TV

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Nie dość, że potrafi bez zmrużenia okiem zjeść żywego węża to jeszcze znajdzie wyjście z każdej ekstremalnej sytuacji. Przystojny, rewelacyjnie umięśniony, czarujący - czyżby pojawił się nowy ideał mężczyzny?

  Dodano: 17.09.2008. 14:57  Czytaj więcej

  Kolory w kuchni a apetyt

  opublikowane przez: Redakcja

  Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.

  Dodano: 20.08.2017. 17:14  Czytaj więcej

  W upał lepiej się nie forsować

  opublikowane przez: Redakcja

  Z biegania, interwałów czy innych treningów mocno podnoszących tętno lepiej zrezygnować w upał. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wcale ćwiczyć na świeżym powietrzu. Jak trenować gdy słupek rtęci na termometrze przekracza 30 stopni Celsjusza i jak do takiego wysiłku się przygotować?

  Dodano: 20.08.2017. 17:06  Czytaj więcej

  Jak będziemy leczeni za 10 lat?

  opublikowane przez: Redakcja

  Na wizytę umówimy się on-line, receptę dostaniemy elektronicznie, a może nawet po jej wystawieniu to apteka przywiezie nam gotowe leki do domu lub dostarczy nam je dron - tak już niebawem może wyglądać opieka medyczna. Jak będziemy leczeni za 10 lat?

  Dodano: 20.08.2017. 16:55  Czytaj więcej

  E-papierosy - fakty i mity czyli jaka jest prawda?

  opublikowane przez: Redakcja

  Elektroniczne papierosy czyli tzw. "e-papierosy" stały się powszechne w naszym kraju. Wraz ze wzrostem popularności vapowania, narosło wokół niego mnóstwo mitów, niekiedy sprzecznych ze sobą. Zapraszamy do lektury i odkrycia co jest prawdą, a co fałszem!

  Dodano: 05.05.2015. 16:59  Czytaj więcej

  Choreoterapia w walce z rakiem

  opublikowane przez: Redakcja

  Choreoterapia jest rodzajem arteterapii, czyli terapii poprzez sztukę, jest ciekawą formą zajęć ruchowych i rozwojowych praktycznie dla wszystkich chętnych osób. Wspomaga także terapię onkologiczną.

  Dodano: 10.02.2015. 22:54  Czytaj więcej

  Lądownik Philae europejskiej misji Rosetta osiadł na powierzchni komety

  opublikowane przez: Redakcja

  Na powierzchni komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko osiadł lądownik Philae europejskiej misji Rosetta. Uwieńczona sukcesem operacja oznacza, że już wkrótce zostaną podjęte pierwsze w dziejach prace geologiczne na powierzchni komety. W jej podłoże wbije się penetrator MUPUS, zbudowany w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Aby zagwarantować niezawodne działanie urządzenia w warunkach środowiska komety, elementy konstrukcyjne MUPUS-a poddano jednej z nowatorskich metod obróbek powierzchniowych, opracowanych na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (WIM PW)

  Dodano: 12.11.2014. 19:08  Czytaj więcej

  Prażenie: nowinka bioenergetyczna

  opublikowane przez: Redakcja

  Prażenie - powolne przypiekanie biomasy w celu podniesienia jej wartości energetycznej - okrzyknięto częścią rozwiązania na potrzeby wdrażania bioenergii na wielką skalę. Interesariusze z sektora twierdzą, że technologia prażenia sprawdza się i jest dostępna, ale jej przyjmowanie się nie następuje tak szybko, jak się spodziewano. Na niedawno odbytej w tym miesiącu w Brukseli konferencji Europejskiego Towarzystwa Biomasy (AEBIOM) spotkali się eksperci, badacze i producenci, aby omówić postępy w zakresie prażenia i rysujące się przed nim perspektywy.

  Dodano: 02.06.2014. 16:27  Czytaj więcej

  Mapowanie źródeł informacji dla europejskich rolników

  opublikowane przez: Redakcja

  W dobie zmieniających się warunków oraz silnej presji ze strony rynku i społeczeństwa wymagającej adaptacji i innowacji, społeczność rolnicza potrzebuje łatwego dostępu do wiedzy i informacji, a także szkoleń i edukacji.

  Dodano: 11.04.2014. 16:27  Czytaj więcej

  Badania przestrzeni kosmicznej z korzyścią dla życia na Ziemi

  opublikowane przez: Redakcja

  Być może nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, ale systemy i technologie kosmiczne stanowią istotny element naszego codziennego życia. Od telekomunikacji po telewizję, od prognozowania pogody po światowe systemy finansowe: poprawne funkcjonowanie większości usług, które w nowoczesnym świecie uznajemy za oczywiste, jest uzależniona od przestrzeni kosmicznej.

  Dodano: 11.04.2014. 16:27  Czytaj więcej

  Dawna kopalnia potażu pomoże w poszukiwaniach życia na Marsie

  opublikowane przez: Redakcja

  Ocena zdatności Marsa do zamieszkania i odnalezienie tam życia, jeżeli jakiekolwiek istniało, zależy od poznania jego środowiska. W kopalni potażu w północno-wschodniej Anglii panuje środowisko zbliżone do tego na powierzchni Marsa, dzięki czemu miejsce to może posłużyć za stanowisko testowe technologii do poszukiwania życia na Czerwonej Planecie.

  Dodano: 09.04.2014. 14:58  Czytaj więcej

  Olbrzymi potencjał wysokowydajnych technologii obliczeniowych zaprezentowany na konferencji HIPEAC

  opublikowane przez: Redakcja

  Od zrewolucjonizowania procedur medycznych po projektowanie wydajnych turbin wiatrowych i falowych, wysokowydajne technologie obliczeniowe mogą odegrać ważną rolę w podjęciu szeregu wyzwań społecznych, w obliczu których staje obecnie Europa. Już są wykorzystywane na przykład we Francji do wyboru najbezpieczniejszych i najwydajniejszych konfiguracji wymiany paliwa jądrowego, a w Szkocji do symulacji oddziaływania wiatru i fal na morskie turbiny prądotwórcze.

  Dodano: 19.02.2014. 13:37  Czytaj więcej

  Europa dąży do harmonii między lądem a morzem

  opublikowane przez: Redakcja

  Nasze morza i oceany są głównym priorytetem UE pod względem politycznym, środowiskowym i naukowym. Ochrona zasobów morskich, zapewnienie dobrobytu sektorowi rybołówstwa, poprawa technologii i praktyk akwakultury oraz podnoszenie świadomości wśród obywateli to niektóre z kluczowych celów, jakie UE wyznaczyła na najbliższe lata.

  Dodano: 28.01.2014. 19:37  Czytaj więcej

  Ekologiczne tekstylia orężem w walce z kleszczami i pluskwami

  opublikowane przez: Redakcja

  Zadanie postawione przed rozpoczętym właśnie projektem unijnym polega na zwalczaniu negatywnych skutków zdrowotnych rozrastających się w Europie populacji kleszczy i pluskiew. Drogą do jego realizacji będzie opracowanie ochronnych i biodegradowalnych tkanin.

  Dodano: 11.12.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Technologia sensoryczna - sufler codziennej diety

  opublikowane przez: Redakcja

  Innowacyjny, nowy sposób udzielania dzieciom i młodzieży osobistych wskazówek behawioralnych może istotnie pomóc w uporaniu się z trwającą epidemią otyłości. W ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu SPLENDID, którego koordynatorem jest Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, Grecja, nowoczesne czujniki do rejestrowania nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w ciągu dnia zostaną wykorzystane do dostarczania cennych - i precyzyjnych - informacji użytkownikom i pracownikom służby zdrowia.

  Dodano: 10.12.2013. 15:27  Czytaj więcej

  Opakowanie pomidorów wykonane z pomidorów?

  opublikowane przez: Redakcja

  Pomidor jest wysoko ceniony przez Europejczyków - stanowi podstawę wielu przepisów w postaci świeżej lub z konserwy. Co się jednak dzieje z odpadami powstającymi w trakcie produkcji pomidorów? Naukowcy europejscy znaleźli dla nich dobre zastosowanie.

  Dodano: 25.11.2013. 16:37  Czytaj więcej