• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zdrowy Dzień Kobiet w Cinema City

  01.03.2009. 18:42
  opublikowane przez: Maksymilian Gajda

  Wszystkie Panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej prowadzonej wspólnie z najprężniej działającym w Polsce Stowarzyszeniem Amazonek, Centrum Onkologii oraz towarzystwem ubezpieczeniowym ERGO HESTIA . Panie będą mogły zadbać o zdrowie korzystając z badań mammograficznych, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu.

  Kobiety w każdym wieku będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w specjalnie przygotowanych do tego cytomammobusach, które 7 i 8 marca będą ustawione przed centrami handlowymi, w których znajdują się kina Cinema City: Warszawa Arkadia, Kraków Plaza, Zielona Góra, Łódź Manufaktura oraz na parkingach kin Gdańsk Krewetka, Katowice Punkt 44. Cytomammobusy, dzięki uprzejmości Centrum Onkologii, będą dostępne w godzinach 12.00-18.00.
  - Jako kobiety staramy się pogodzić coraz więcej ról życiowych niestety często zapominając o własnym zdrowiu. Dziś panie same sięgają po wszystko, co je w życiu uszczęśliwia, potrzebują do tego tylko dużo zdrowia. Dlatego pomysł na tę akcję wspólnie z jednym z najbardziej kobiecych stowarzyszeń w Polsce " "Amazonkami" " mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu Cinema City Polska.

  Patronujące akcji "Amazonki" będą udzielały porad, rozmawiały z paniami, dzieliły się swoim doświadczeniem podczas spotkań w kinowych lobby w kinach Cinema City Arkadia, Bemowo, Bydgoszcz, Czestochowa, Lublin, Kraków Plaza, Sosnowiec, Ruda Śląska, Gdańsk Krewetka, Toruń i Zielona Góra.


  Na Klientki odwiedzające warszawskie kina: Arkadia, Janki, Bemowo, Mokotów, Promenada, Sadyba oraz Gliwice, krakowskie kino Kazimierz, poznańskie Kinepolis, gdańską Krewetkę, Rybnik, katowicką Silesię, Toruń i Wrocław będą czekali dietetycy. Już od godziny 14.00 w tych kinach panie będą mogły sprawdzić wagę, zasięgnąć porad jak zdrowo się odżywiać, porzucić złe nawyki i zmienić swoje życie na lepsze. We wszystkich kinach w najbardziej kobiecy z weekendów będzie można również zasięgnąć informacji o specjalnie przygotowanych dla kobiet pakietach ubezpieczeń ERGO HESTA - Femina.
  Łącząc profilaktykę zdrowia z urodą w większości kin Cinema City Panie będą mogły wziąć udział w krótkich warsztatach kosmetycznych, pokazach makijażu i fryzur oraz otrzymać drobne pachnące prezenty. Takie atrakcje w godzinach 15.00 " 20.00 przygotowały kina: Cinema City Zielona Góra, Zakopianka, Wrocław, katowicka Silesia i Punkt 44, Rybnik, Ruda Śląska, warszawska Promenada, Sadyba, Janki i Mokotów, poznańska Plaza i Kinepolis, Lublin, Łódź, krakowski Kazimierz, Gliwice i Częstochowa.

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Arkadia – warszawskie centrum handlowo-usługowe, 287 tys. m² powierzchni użytkowej. W Arkadii znajduje się 255 sklepów, 22 restauracje, 15-ekranowe kino Cinema City oraz dwupoziomowy parking na 4500 samochodów. Powierzchnia handlowa Arkadii wynosi ponad 110 000 m, co czyni Arkadię jednym z największych centrów handlowych w Europie. W kraju Arkadia ustępuje wielkością wyłącznie łódzkiej Manufakturze oraz Portowi Łódź. Cinema City Wolność – multipleks sieci kin Cinema City, zlokalizowany w samym centrum Częstochowy u zbiegu Al. NMP oraz Al. T.Kościuszki. Kino Wolność jest 13 inwestycją Cinema City International na rynku polskim. Cinema City Poznań Kinepolis - największe kino w Poznaniu (megapleks), zlokalizowane w południowo-wschodniej części miasta na Franowie, rekomendujące się jako największe kino w Europie (największe pod względem powierzchni - 53,3 tys. metrów kw.) Do stycznia 2007 r. występowało pod nazwą Kinepolis Poznań i było jedynym obiektem międzynarodowej sieci kin Kinepolis Group w Polsce. W styczniu 2007 r. Cinema City International BV podpisało umowę, na podstawie której wynajmować będzie 18 z 20 sal kinowych oraz przejmie majątek operacyjny poznańskiej spółki Kinepolis. Właścicielem nieruchomości nadal pozostaje belgijska firma Kinepolis Group.

  Centrum Plaza – wspólna nazwa sieci placówek handlowo-rozrywkowych z kinem Cinema City i czasami IMAX 3D, założonych przez firmę Plaza Centers N.V. Firma pierwszą placówkę otworzyła na Węgrzech w 1996 roku. Galeria Mokotów - to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone na Górnym Mokotowie w Warszawie, u zbiegu ulicy Wołoskiej i al. Wilanowskiej. Została oddana do użytku we wrześniu 2000 r. Obecnie, w wyniku dwukrotnej rozbudowy (2002 i 2006 rok), powierzchnia handlowa galerii wynosi 62,5 tys. mkw. Na trzech poziomach mieści się tu około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub Holmes Place, kino Cinema City, usługi oraz parking na 2300 samochodów.

  DCP - Digital Cinema Package z ang. Pakiet Kina Cyfrowego - jest to zbiór plików cyfrowych używany do przechowywania i przekazywania strumieni audio i wideo oraz innych danych na potrzeby kina cyfrowego (ang. Digital Cinema, DC). Osiedle Młodych - jedno z osiedli w Toruniu znajdującego się niedaleko Placu Rapackiego. Na osiedlu znajduje się pętla dla autobusu linii 13 (do działek na Rudaku), kino Cinema City a przed nim rzeźby Kargula i Pawlaka, oraz targowisko miejskie. Centrum osiedla zajmuje cmentarz świętego Jerzego. Ulice na osiedlu: generała Józefa Bema, Kraszewskiego, Czerwona Droga, Szosa Chełmińska, Moniuszki, Aleja 700-lecia Torunia, Tuwima, Gałczyńskiego, Matejki, Leśna, Sportowa. Osiedle należy do Przedmieścia Chełmińskiego.

  Kina w Warszawie – obecnie w Warszawie znajduje się 31 kin, w tym 14 multipleksów należących do pięciu sieci Cinema City, Multikino, Silver Screen, Kinoplex, Novekino. Do roku 1939 istniało w Warszawie 54 kin i sal kinowych. Centrum handlowe Korona – centrum handlowe we Wrocławiu z kinem Cinema City, hipermarketem REAL, parkingiem na 2 000 miejsc. Otwarte w październiku 1999.

  Gabinet Figur Woskowych BARGEN w Poznaniu – prywatne muzeum położone w Poznaniu. Placówka mieści się na w budynku Cinema City Kinepolis.

  Galeria Focus Mall "Polska Wełna" – największe pod względem powierzchni wynajmowanej centrum handlowo-rozrywkowe w Zielonej Górze. Jego powierzchnia całkowita wynosi 48 tys. m² (nie licząc budynków wciąż czekających na modernizację - docelowo cały kompleks ma stanowić około 100 tys. m²), z których 30 tys. m² przeznaczono pod handel i usługi, a 18 tys. m² na multipleks (Cinema City) i wewnętrzne ciągi komunikacyjne. W zielonogórskim Focus Parku znajduje się muzeum przemysłu włókienniczego, 111 sklepów, 10 kawiarni; barów i restauracji, fitness club oraz 9 sal kinowymi o amfiteatralnym układzie widowni (w sumie 1300 foteli). Na zewnątrz obiektu przygotowano także parking dla 600 samochodów.

  Bonarka City Center – centrum handlowe wchodzące w skład wielofunkcyjnego centrum miejskiego Bonarka City Center. Mieści się ono w Krakowie, na terenie dzielnicy Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Powstało na terenie dawnych Zakładów Chemicznych "Bonarka", na obszarze dawnej wsi Bonarka, stąd nazwa całego centrum. Zostało otwarte 21 listopada 2009 r. Na powierzchni handlowej wynoszącej 91 tys. m znajduje się ok. 270 sklepów. Najważniejsze z nich to: hipermarket Auchan (18 000 m), Leroy Merlin i EMPiK. Zlokalizowany został tutaj również jeden z największych w Polsce megapleksów – 20-salowy Cinema City. Łącznie może pomieścić 3 234 widzów. Przy budynku znajduje się trzy-poziomowy parking o pojemności 3 200 miejsc. Do Bonarki można się dostać autobusami MPK linii 144, 164, 173, 174, 179, 184. Centrum Handlowe Focus Mall w Bydgoszczy (wcześniej Centrum Handlowe Focus Park) - to największe w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim, jedno z największych w Polsce centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Mieści się w nim 150 sklepów i punktów usługowych, 13 salowy multipleks Cinema City, delikatesy Alma i elektromarket Saturn. Centrum ma 90 000 m powierzchni. Do 2006 roku w tym miejscu znajdowały się Bydgoskie Zakłady Mięsne. Centrum Handlowe "Focus Mall" zostało oddane do użytku 23 kwietnia 2008 roku. Ponadto posiada dwupoziomowy parking na ok. 1200 samochodów.

  Dodano: 01.03.2009. 18:42  


  Najnowsze