• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Inwestycje w biotechnologie i tworzenie partnerstw w Republice Południowej Afryki

  30.09.2010. 16:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Konferencja poświęcona inwestycjom w biotechnologie i technologie medyczne oraz tworzeniu partnerstw odbędzie się w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki w dniach 19 i 20 października.

  Przewiduje się, że w konferencji zostaną zaprezentowane miejscowe i międzynarodowe firmy, które przedstawią swoje biznesplany, prowadzone badania, strategie komercjalizacji i stawiane cele przy nawiązaniu partnerstw.

  Możliwości inwestycyjne w branży biotechnologicznej zostaną sklasyfikowane według obszarów tematycznych, obejmujących medycynę i farmację, przemysł i ochronę środowiska, rolnictwo, biotechnologie morskie, biotechnologie informacyjne oraz urządzenia medyczne.

  Program konferencji dotyczący tworzenia partnerstw zostanie sklasyfikowany według finansowych i biznesowych potrzeb uczestników.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Polonia w Republice Południowej Afryki- ludność polskiego pochodzenia w RPA według Rady Polonii w Afryce Południowej liczy od 25 tysięcy do 30 tysięcy. Microsoft Technology Summit (MTS) – cykl konferencji firmy Microsoft, organizowanych w wielu krajach świata. Edycja w Polsce jest jedną z największych konferencji tego rodzaju w Europie Środkowo-Wschodniej. Program konferencji MTS skierowany jest do menedżerów, programistów i specjalistów z branży IT. Konferencja co roku gromadzi blisko 3000 osób. William Ferguson (ur. 6 marca 1940 roku w Johannesburgu w Związku Południowej Afryki, zm. 19 maja 2007 roku w Durbanie w Republice Południowej Afryki) – południowoafrykański kierowca Formuły 1.

  Voortrekker Monument (af. Voortrekkermonument) — pomnik Voortrekkera w Pretorii w Republice Południowej Afryki wybudowany z inicjatywy grupy Afrykanerów, przy finansowym wsparciu rządu Związku Południowej Afryki w latach 1937-1949. Konferencja sztokholmska ONZ obradowała w 1972 pod hasłem: "Mamy tylko jedną ziemię". Podczas tej konferencji ochrona środowiska podniesiona została do rangi podstawowej funkcji państwa. Pojawił się termin polityka ochrony środowiska. Konferencja wskazała na konieczność powołania wyspecjalizowanej agencji przy ONZ zajmującej się zagadnieniami ochrony środowiska. Tak oto powstał UNEP. Podczas Konferencji ustalono także Deklarację Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Naturalnego Środowiska Człowieka. Deklaracja ta składa się ze Wstępu i 26 Zasad.

  Carlton Centre Office Tower jest wieżowcem w Johannesburgu, w Republice Południowej Afryki. Budynek ma 225.5 metrów wysokości i posiada 50 kondygnacji. Powierzchnia całkowita wszystkich pomieszczeń wynosi 68.055 m. Budynek jest najwyższym budynkiem w mieście oraz w kraju. Został zaprojektowany przez firmę Skidmore, Owings & Merill. Greater Johannesburg – nazwa okolic miasta Johannesburg, w Republice Południowej Afryki. Składa się z Johannesburgu oraz obszarów East Rand i West Rand. Jest często określany jako Witwatersrand, lub Rand, po niskich górach, które biegną przez obszar. W 2005 roku, składał się z różnych jednostek samorządu terytorialnego, w tym Ekurhuleni (składa się z East Rand), West Rand i miasta Johannesburg.

  Puchar Narodów Afryki 1996 był 20 edycją Pucharu Narodów Afryki. Turniej odbył się w Republice Południowej Afryki. 16 drużyn rywalizowało w 4 grupach. Mistrzem pierwszy raz została reprezentacja Republiki Południowej Afryki, pokonując w finale Tunezję 2:0. Ratel – kołowy wóz bojowy opracowany i produkowany w Republice Południowej Afryki. Stanowi podstawowe wyposażenie południowoafrykańskich jednostek zmechanizowanych.

  Marble Towers - wieżowiec w Johannesburgu, w Republice Południowej Afryki, o wysokości 152 m. Budynek został otwarty w 1973 i posiada 32 kondygnacje.

  System prawny Republiki Południowej Afryki – w Republice Południowej Afryki obowiązuje mieszany system prawny, łączący tradycje systemu kontynentalnego (przede wszystkim prawa holenderskiego), common law (prawa Wielkiej Brytanii), oraz lokalnego afrykańskiego prawa zwyczajowego.

  Misja Wiary Apostolskiej Południowej Afryki (AFM) – wyznanie chrześcijańskie o charakterze zielonoświątkowym w Afryce Południowej. Jest największym kościołem zielonoświątkowym w RPA z 1,2 milionem członków, oraz piątym co do wielkości religijnym zgrupowaniem w RPA, co stanowi 7,6% ludności kraju. Kościół jest członkiem Międzynarodowej Misji Wiary Apostolskiej, Światowej Konferencji Zielonoświątkowej i Południowoafrykańskiej Rady Kościołów. Gallo Record Company – największa w Afryce południowoafrykańska wytwórnia wydająca płyty muzyczne. Wytwórnia posiada 75% utworów muzycznych, które zostały nagrane w Republice Południowej Afryki.

  Pretoria – miasto w Republice Południowej Afryki i administracyjna stolica państwa. Większość (52,5%) mieszkańców miasta stanowią ludzie rasy białej, a oprócz nich 2,5% to Koloredzi, czarni Afrykanie (42%) oraz Hindusi (1,9%). Live 8 – seria koncertów charytatywnych które miały miejsce w lipcu 2005 r. w krajach grupy G8 oraz Republice Południowej Afryki zorganizowana przez Boba Geldofa oraz Bono. Nazwa „Live 8” (live eight) to w języku angielskim gra słów nawiązująca do poprzedniego przedsięwzięcia Geldofa Live Aid (obie te nazwy wymawia się po angielsku bardzo podobnie), a także do faktu, że akcja związana jest w związku ze spotkaniem grupy G8.

  Iżewskij Miechaniczeskij Zawod (Ижевский Механический Завод, Iżewskie Zakłady Mechaniczne) – rosyjskie przedsiębiorstwo państwowe znajdujące się w Iżewsku, produkujące broń strzelecką, elektronarzędzia, urządzenia pakujące, części do samochodów, wyposażenie szybów wiertniczych, urządzenia medyczne, sprzęt AGD, wyposażenie medyczne oraz podzespoły elektroniczne. Broń tej firmy jest sprzedawana pod marką Bajkał. XVI Mistrzostwa Afryki w piłce siatkowej mężczyzn odbyły w Durbanie w Republice Południowej Afryki. W mistrzostwach wystartowało 9 reprezentacji. Reprezentacja Egiptu zdobyła swój czwarty złoty medal mistrzostw Afryki w historii. W mistrzostwach zadebiutowała reprezentacja Mozambiku.

  Dodano: 30.09.2010. 16:37  


  Najnowsze