• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rozpoczęła się rekrutacja do Pomorskiej Ligi Przyrodniczej

  07.09.2010. 12:33
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Rozpoczęło się przyjmowania zgłoszeń do Pomorskiej Ligi Przyrodniczej. Liga jest programem edukacyjnym Gdyńskiego Stowarzyszenia Talent, skierowanym do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego, rozwijającym wiedzę z zakresu nauk ścisłych - matematyki, fizyki i informatyki.

  Projekt obejmujący sześć rund zawodów internetowych, obóz naukowy dla wybranych uczestników i zawody finałowe w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, trwa od września do grudnia tego roku. Do projektu mogą się zgłaszać indywidualni uczniowie (strona liga.talent.edu.pl) lub czteroosobowe drużyny. Wiarygodność zgłoszeń potwierdza przedstawiciel lokalnej placówki edukacyjnej.

  Pomorska Liga Przyrodnicza - jak informuje Natalia Bojarska ze Stowarzyszenia Talent - jest szansą nie tylko na poszerzenie swojej wiedzy i sprawdzenie umiejętności z zakresu nauk ścisłych, ale także na zdobycie atrakcyjnych nagród indywidualnych i nagród rzeczowych dla szkoły.

  Projekt został objęty honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego, a także patronatem medialnym portali INNOpomorze.pl, WrotaPomorza.pl i MMTrojmiasto.pl. Wsparcia udziela mu także Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

  PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

  agt/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Pomorski Kurier Nieruchomości – specjalistyczny dwutygodnik branżowy ukazujący się na terenie województwa pomorskiego od września 2005 r. Magazyn dotyczy w całości tematyki rynku nieruchomości i jest największym tego typu czasopismem w regionie. Zawiera przede wszystkim ogłoszenia nieruchomości zamieszczane przez deweloperów i agencje nieruchomości. Dwutygodnik objęty jest patronatem Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Pomorskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych. Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego – park technologiczny powstały w 2006 r. Założycielem i właścicielem GPN-T jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. GPN- To ośrodek badawczy, mieszczący się w centrum Gdańska, współpracujący z Samorządem Województwa Pomorskiego, miastem Gdańsk oraz Politechniką Gdańską i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. La France a un incroyable talent (pol. Francja ma niesamowity talent, wcześniej. Incroyable talent, pol. Niesamowity talent) – francuska wersja talent show Got Talent. Pierwsze trzy edycje mają tytuł Incroyable talent, zaś 4, 5 i 6 La France a un incroyable talent.

  Got Talent (pol. Mam talent) – program rozrywkowy typu talent show i międzynarodowy format telewizyjny mający za zadanie wyłonić krajowy talent. Polska wersja tego programu to Mam talent!. Kujawsko-pomorska grupa IV ligi jest jedną z 18 grup IV ligi piłki nożnej w Polsce. Występuje w niej 16 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. Opiekunem rozgrywek jest Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Bydgoszczy.

  III liga polska w piłce nożnej (grupa I) (nieoficjalne nazwy: III liga pomorsko-zachodniopomorska i III liga Bałtycka) – jedna z ośmiu grup III ligi piłki nożnej w Polsce. Grupa ta powstała w 2008 roku na skutek reorganizacji rozgrywek. Obecnie występuje w niej 16 drużyn z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Za rozgrywki odpowiedzialny jest na przemian Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Gdańsku i Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Szczecinie. Zwycięzca ligi jest premiowany awansem do II ligi polskiej w piłce nożnej (grupa zachodnia). Natomiast trzy najsłabsze zespoły zostają zdegradowane do IV ligi pomorskiej i zachodniopomorskiej w zależności od położenia siedziby klubu. Pomorska grupa IV ligi jest jedną z 18 grup IV ligi. Występuje w niej 16 drużyn z województwa pomorskiego. Opiekunem rozgrywek jest Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Gdańsku.

  Wydawnictwo Novae Res - istniejąca od 2007 roku gdyńska oficyna wydawnicza, założona przez Wojciecha Gustowskiego i Krzysztofa Szymańskiego, działająca w obrębie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Novae Res wydaje przede wszystkim beletrystykę i literaturę popularnonaukową. Obecnie jest to największe wydawnictwo dziełowe w Gdyni, które opublikowało ponad 500 tytułów, a rocznie wydaje 240 nowych. W roku 2012 wydawnictwo za swoją działalność otrzymało wyróżnienie Kapituły Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku organizowanego przez Fundację Kronenberga i City Handlowy Poznański Park Naukowo-Technologiczny – pierwszy w Polsce park naukowo-technologiczny, utworzony w maju 1995 r. w ramach Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oferowane są usługi badawcze w dziedzinie chemii i technologii chemicznej, archeologii, akustyki i informatyki, fizyki, geologii oraz nauk ekonomicznych. PPNT wspiera również relacje sektora nauki i gospodarki, uczestniczy we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapewnia przedsiębiorcom wynajem powierzchni, usługi okołobiznesowe i pomoc w pozyskiwaniu środków na innowacyjny rozwój.

  Fallen Leaves - 3 singel z płyty Billy Talent II Wydany 19 Listopada 2006 r. Jest uznawany za największy hit w dorobku kanadyjskiej grupy Billy Talent.

  III liga, grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska, sezon 2011/2012 — 4. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008 roku. Bierze w niej udział 16 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego i województwa wielkopolskiego. Walczą one o miejsce premiowane awansem do grupy zachodniej II ligi. Ostatnie zespoły spadają odpowiednio do grup: kujawsko-pomorskiej, wielkopolskiej północnej i wielkopolskiej południowej IV ligi. Opiekunem ligi jest Pomorski Związek Piłki Nożnej, przemiennie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej. W sezonie 2011/2012 rozgrywki prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

  Praca klasowa (potocznie klasówka, zwrot używany częściej niż jej bardziej formalny źródłosłów) – pisemne sprawdzenie bieżącej wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, obejmujące pewną partię nauczanego materiału (z jednego przedmiotu) i trwające zwykle co najmniej jedną godzinę lekcyjną. Klasówka sprawdza wiedzę zwykle całej klasy szkolnej a jej uczniowie piszą ją przeważnie w tym samym czasie i miejscu (zwykle w klasie szkolnej, w której mają zajęcia z danego przedmiotu). Nie stosuje się tego terminu dla sprawdzianu ustnego. "Try Honesty" - debiutancki singiel kanadyjskiego zespołu Billy Talent z albumu o tym samym tytule,, który został wydany 1 września 2003 roku. Istnieją dwie wersje tego singla. Piosenka została wykorzystana w grze Tiger Woods PGA Tour 2004.

  Audiofeels – zespół wokalny z Poznania wykonujący muzykę w stylu vocal play, w którym głos wykorzystywany jest nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych takich jak perkusja, gitara basowa czy instrumenty klawiszowe. Popularność grupie przyniosły występy w programie Mam talent! w telewizji TVN. Dotarli do finału, w którym zajęli trzecie miejsce. Billy Talent – pierwszy longplay kanadyjskiej grupy Billy Talent. Album cechuje żywa i pełna energii muzyka i taka jest też zdecydowana większość piosenek na albumie. Wyjątek mogą stanowić melancholijny Standing in the Rain opowiadający o uzależnionej od narkotyków prostytutce oraz Nothing to Lose.

  Park technologiczny Miasteczko Multimedialne (ang. Multimedia City) – projekt realizowany w Nowym Sączu od roku 2006 przez Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. z inicjatywy WSB-NLU. Głównym celem projektu jest inicjowanie współpracy pomiędzy nauką a biznesem w testowaniu, inkubowaniu oraz wdrażaniu (komercjalizacji) innowacyjnych projektów z zakresu nowoczesnych technologii do gospodarki. Warsaw Spartans- polska drużyna futbolu amerykańskiego grająca od 2013 w najwyższej klasie rozgrywkowej Toplidze PLFA oraz posiadająca drużynę rezerw- Warsaw Spartans B w PLFAII oraz juniorską w PLFAJ.
  Drużyna powstała na bazie Otwock Hornets w 2007. Rok później przystąpili do rozgrywek ligowych w PLFA II, by w czwartym sezonie przebojem zdobyć mistrzostwo ligi, nie przegrywając ani jednego meczu i awansując do PLFA I. W sezonie 2012 warszawianie zdobyli także trofeum tej ligi. Dwa mistrzostwa ligi pod rząd to wyczyn, którego jak dotąd nie udało się powtórzyć żadnej polskiej drużynie futbolowej. Sezon 2013 to także debiut drużyny juniorskiej.
  W 2012 po raz pierwszy wystawiono także drużynę rezerw w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego (PLFA8, 4. miejsce), w sezonie 2013 drużyna Warsaw Spartans B rozegra sezon w PLFAII grupie centralnej. Sezon 2013 to także debiut drużyny juniorskiej.
  Z drużyną związana jest pierwsza w Polsce żeńska drużyna futbolowa Warsaw Sirens.

  Dodano: 07.09.2010. 12:33  


  Najnowsze