• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Drużyna Alchemików wygrała w konkursie Ernst & Young Financial Challenger

  22.04.2011. 18:33
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Czteroosobowa drużyna "Alchemicy", w której znalazło się czterech studentów Szkoły Głównej Handlowej wygrała w siódmej edycji konkursu Ernst & Young Financial Challenger. Uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży finansowej.

  W zwycięskiej drużynie znaleźli się: Michał Kwiatkowski, Julia Sawińska, Michał Chabowski i Mateusz Tycner. Zwycięzcy, oprócz nagród finansowych i rzeczowych, skorzystają z płatnych praktyk w Ernst & Young.

  "Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin, które poznawałem w toku studiów" - wyjaśnia członek zwycięskiej drużyny Michał Kwiatkowski.

  Jak informuje Anna Pawliszewska z E&Y, do ogólnopolskiego finału konkursu zakwalifikowało się 10 drużyn, których zadaniem było wcielenie się w rolę doradców transakcyjnych wspierających fikcyjnego klienta w procesie przejęcia spółki.

  W ramach studium przypadku studenci musieli m.in. przygotować wycenę nabywanej spółki. Podczas specjalnej prezentacji wszystkie prace przedstawiono przedstawicielom spółki i ustalono strategię negocjacyjną. W rolę sprzedających wcielili się zaproszeni goście: Rafał Brzoska - prezes Integer.pl, Jakub Zabłocki - prezes X-Trade Brokers oraz eksperci z Działu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.

  Co decyduje o zwycięstwie? Zdaniem Michała Kwiatkowskiego trudno wskazać jeden najistotniejszy czynnik. "Ważna jest zarówno potrzeba elastycznego dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i +umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych a także (...) umiejętności +miękkie+. Wszystkie te elementy niewątpliwie są ważne, ale zdobyte doświadczenie dowodzi też, że nawet słabsze umiejętności nie przeszkodzą w wygranej, o ile ma się świetnie zgrany zespół"- ocenia Kwiatkowski.

  Ernst & Young to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Jest audytorem prawie 20 proc. przedsiębiorstw znajdujących się na liście tysiąca największych światowych firm magazynu Business Week. Świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

  PAP - Nauka w Polsce

  ekr/ tot/bsz


  Czy wiesz że...? (wersja beta)

  Deloitte - międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących profesjonalne usługi doradcze i audytorskie. Deloitte należy do tzw. wielkiej czwórki obok PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young i KPMG.

  KPMG jest jedną z największych firm na świecie świadczących tzw. usługi profesjonalne (audyt, doradztwo podatkowe i doradztwo gospodarcze). KPMG zatrudnia 138 000 osób w globalnej sieci obejmującej 150 krajów; w tym blisko 1200 osób w Polsce. Całkowite przychody KPMG w 2008 roku wyniosły $22.7 mld (wzrost o 11.6% w stosunku do 2007 roku). KPMG należy do Wielkiej Czwórki firm audytorsko-doradczych, razem z PwC, Ernst & Young i Deloitte.

  Umiejętność (z ang. skill) to obok współczynników typ danych liczbowych w grach fabularnych, opisujących postać gracza. Umiejętności określają jak zaawansowana jest w danej dziedzinie postać. Im większa jest wartość danej umiejętności, tym łatwiej jest wykonać postaci test związany z nią. Umiejętności dotyczą zasadniczo dziedzin, których można się nauczyć; ponadto zwykle łatwiej jest je zdobyć (lub zwiększyć ich poziom) niż współczynniki.

  Biurokracja profesjonalna – typ struktury organizacyjnej. Opiera się na standaryzacji wiedzy i umiejętności zawodowych. Jest scentralizowana, z reguły wykonuje zadania trudne, wymagające specjalistycznych umiejętności. Pracownicy zwykle mają stały kontakt z klientami. Często pracują samodzielnie. Ważną rolę odgrywa szkolenie i ujednolicanie wiedzy i kultury pracowników.

  Guy Laliberté (ur. 2 września 1959 w Québecu) – kanadyjski przedsiębiorca, założyciel oraz dyrektor generalny Cirque du Soleil. Zaczynał od gry na akordeonie i połykania ognia. Laliberté stworzył swój cyrk będący syntezą wszystkich istniejących na świecie stylów cyrkowych. W 2006 jako właściciel 95% akcji wartego 1,2 miliarda dolarów Cirque du Soleil został obwołany przez Ernst & Young Przedsiębiorcą Roku.

  Praca grupowa – forma współpracy naukowej. Ma ona na celu odkrycie różnic indywidualnych uczniów, kształtowanie ich wiedzy, umiejętności ogólnych (m.in. umięjętność współpracy, umiejętność komunikacji interpersonalnej, umiejętność krytycznego myślenia), postawy, jak również uczenia się od siebie i łączenia umiejętności poszczególnych uczniów do określonego zadania

  Michał Iwaszkiewicz (ur. 29 sierpnia 1942 w Warszawie) – prof. dr hab., polski specjalista w zakresie prawnych i ekonomicznych aspektów działalności twórczej, marketingu w kulturze, polityki kulturalnej, public relations i protokołu dyplomatycznego. Twórca i rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

  Dodano: 22.04.2011. 18:33  


  Najnowsze