• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Google ogłosił Top 5 konkursu marketingowego GOMC 2011

  03.10.2011. 12:47
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Grupa międzyuczelnianego kierunku Techniczne Zastosowania Internetu (TZI) z Poznania została sklasyfikowana w TOP 5 najlepszych zespołów Europy w ostatecznych rankingu konkursu Google Online Marketing Challenge - GOMC 2011. Jego zwycięzcami na poziomie europejskim zostali studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH).

  Wśród najlepszych pięciu zespołów Europy, obok prowadzących studentów SGH znalazła się grupa TZI kierowana przez Mariannę Wiśniewską, w skład której weszli: Małgorzata Janińska, Norbert Leśniewski, Paweł Frieske, Milena Sobolewska i Anna Szklarek . Grupa prowadziła kampanię dla witryny przedsiębiorstwa handlowo-usługowego Wioldar zajmującego się sprzedażą i montażem usług związanych z ogrzewaniem i wentylacją mieszkań. Kierunek TZI prowadzony jest wspólnie przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

  Kolejne dwa poznańskie zespoły zakwalifikowały się do TOP 15. Wszystkie trzy prowadził dr Wojciech Czart z Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. W światowym Top 100 sklasyfikował się czwarty zespół z tej uczelni.

  Jak tłumaczy dr Czart, o ostatecznych wynikach konkursu poznańscy studenci dowiedzieli się 30 września. Zdaniem opiekuna naukowego grup biorących udział w konkursie, sukces na GOMC oznacza po pierwsze prestiż, a po drugie - realną korzyść na rynku pracy.

  "Pracodawcy szukają specjalistów w dziedzinie marketingu internetowego. Studenci otrzymają imienne certyfikaty określające pozycje, jakie zajęli w rankingu. Taki certyfikat można pokazać pracodawcy, co stanowi dodatkowy atut i dobre referencje" - przekonuje dr Czart.

  Coroczny konkurs z zakresu marketingu internetowego polega na prowadzeniu kampanii promocyjnych z wykorzystaniem systemu reklamowego Google Adwords i formułowaniu zaleceń w zakresie strategii promocji. Prawie 15 tysięcy uczestników z 70 krajów, tworzących w sumie 3082 zespoły, prowadziło kampanie promocyjne w wybranych przez siebie firmach. Zwyciężyła grupa z Uniwersytetu Houston.

  Więcej o przygotowaniach konkursu, jego zasadach i wynikach - w serwisie Nauka w Polsce tutaj.

  PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (MWPZ) – największe stacjonarne Polskie zawody w programowaniu zespołowym, odbywające się w Poznaniu. Ponadto, ze względu na dużą liczbę uczestników, są jednymi z największych stacjonarnych zawodów w programowaniu zespołowym na świecie. Zawody odbywają się równolegle na dwóch uczelniach organizujących: Politechnice Poznańskiej i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół Pieśni i Tańca "Łany" - reprezentacyjna grupa folklorystyczna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, działająca od 1974 roku. "Łany" skupiają wokół siebie studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego, jak również innych poznańskich uczelni. Głównym celem zespołu jest promowanie polskiego folkloru oraz polskich tańców narodowych. Google Code Jam – corocznie realizowany przez Google konkurs programistyczny, polegający na rozwiązywaniu problemów algorytmicznych. Początkowym celem konkursu było wyłonienie kandydatów do pracy w Google. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2003 roku a pula nagród wynosiła 20000 dolarów, w tym 10000 dolarów za zajęcie pierwszego miejsca. Zwycięzcą pierwszej edycji był Szwed Jimmy Mardell. W 2004 roku triumfował Argentyńczyk Sergio Sancho. Kolejne edycje wygrywali Marek Cygan (2005), Petr Mitrichev (2006), Tiancheng Lou (2008), Tiancheng Lou (2009), Egor Kulikov (2010), Makoto Soejima (2011) (trzecie miejsce - Jakub Pachocki), Jakub Pachocki (2012).

  Księgowy roku: Księgowy Roku to ogólnopolski konkurs rozgrywany rok rocznie od 1998 do 2009r. Jego celem było wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami. W czterech ostatnich edycjach, przy okazji konkursu dla praktyków rozgrywana była także studencka edycja Konkursu. To prestiżowe wydarzenie integrujące środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów, realizowane przez Grupę Wydawniczą INFOR, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz producentów oprogramowania branżowego (Matrix.pl zastąpiony w 2005r przez Sage Symfonia). Cieszył się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Niestety, w związku z rezygnacją głównego sponsora, od 2010r konkurs nie jest przeprowadzany. Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (IEiAK UAM)- jednostka organizacyjna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jeden z 6 instytutów i katedr tworzących Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Siedzibą instytutu jest od 1990 r. gmach Collegium Historicum przy ul. Święty Marcin 78.

  Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (WF UAM) – jeden z 15 wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci mają do wyboru studia stacjonarne oraz niestacjonarne na czterech kierunkach, które zalicza się do nauk fizycznych. Wydział mieści się w budynku Collegium Phisicum przy ul. Umultowskiej 85 (kampus Morasko). Instytut Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (IP UAM) - jednostka organizacyjna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jeden z 6 instytutów i katedr tworzących Wydział Historyczny UAM.

  Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (WB UAM) – jeden z 15 wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształci on studentów w dwóch trybach, na sześciu kierunkach zaliczanych do nauk biologicznych. Studenci mają do wyboru studia stacjonarne (dzienne) lub niestacjonarne (zaoczne). Miejscem, gdzie znajduje się Collegium Biologicum, czyli siedziba wydziału jest kampus Morasko na osiedlu Umultowo. Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w skrócie WA UAM) – do 31 grudnia 2011 Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w skrócie IFA UAM, angielska nazwa: School of English), jednostka organizacyjna Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadząca działalność dydaktyczną i badawczą związaną z językiem angielskim, językiem afrikaans, językiem niderlandzkim, językami celtyckimi, literaturą powstałą w tych językach oraz kulturą krajów, w których języki te należą do języków urzędowych lub regionalnych.

  Poznańska Szkoła Geograficzna – grupa polskich geografów pracujących w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skupionych wokół prof. Zbyszka Chojnickiego.

  Dodano: 03.10.2011. 12:47  


  Najnowsze