• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Studenci mogą spróbować swoich sił w konkursach Ernst&Young

  12.10.2011. 00:19
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych czkają na studentów, którzy wezmą udział w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax przygotowanych przez Ernst & Young. Studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 18 listopada.

  Jak informuje Anna Pawliszewska z Ernst&Young, zadania do obydwu konkursów przygotowują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Udział w konkursach gwarantuje studentom zdobycie cennego doświadczenia w zakresie doradztwa transakcyjnego i podatkowego. Jest doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży.

   

  "Poznać od podszewki przebieg transakcji, przekonać się, jak wygląda codzienna praca na rynku fuzji i przejęć, poczuć emocje panujące podczas negocjacji z zarządzającymi dużymi firmami - tego wszystkiego można doświadczyć biorąc udział w jedynym tego rodzaju konkursie finansowym w Polsce. EY Financial Challenger to bezcenna możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim wspaniała zabawa" - mówi zwycięzca VI edycji konkursu EY Financial Challenger Karol Kamiński z działu Doradztwa Transakcyjnego E&Y.

  Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. "EY on Tax to możliwość wygrania płatnych praktyk w naszej firmie i szansa na poznanie innych zespołów w czasie konkursu. Przechodząc przez wszystkie etapy rywalizacji studenci zawiązują znajomości, które procentują w przyszłości. Dzielą się też wiedzą i dobrze się bawią" - mówi Agnieszka Tałasiewicz z Ernst & Young,

  W konkursie EY Financial Challenger startują również kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów.

  "Konkurs EY Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin" - wyjaśnia Michał Kwiatkowski, którego drużyna wygrała ubiegłoroczną edycję konkursu EY Financial Challenger.

  Co decyduje o sukcesie w konkursie? Zdaniem Kwiatkowskiego, trudno jest wskazać jeden istotny czynnik. "Ważna jest zarówno potrzeba dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych, a także zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności +miękkie+" - tłumaczy laureat.

  W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 740 zespołów. Dzięki udziałowi pracę w Ernst & Young dostało ponad 20 osób. Drużyna, która zwycięży w konkursie EYe on Tax zdobywa 20 tys. złotych, a w konkursie EY Financial Challenger 24 tys. Laureat drugiego miejsca EY Financial Challenger otrzymuje 8 tys. złotych.

  Szczegółowe informacje o konkursach są dostępne na stronach: www.ey.com.pl/EYe_on_Taxwww.ey.com.pl/Challenger

  PAP - Nauka w Polsce

  ekr/ agt/BSZ


  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Challenger - amerykański telewizyjny film katastroficzny z 1990 roku. Film jest oparty na autentycznych wydarzeniach związanych z katastrofą promu kosmicznego Challenger. Platforma Inteligo - rozwiązanie informatyczne w bankowości elektronicznej oraz w usługach finansowych oferowanych online. Stworzona i rozwijana przez spółkę projektowo-informatyczną Inteligo Financial Services S.A.. Discover Europe to ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów. Jego celem jest nawiązanie międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami oraz zaprezentowanie ich wizji Europy, a przede wszystkim jej różnorodności. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania piękna Europy, jej tradycji i kultur właśnie poprzez sztukę fotografii. Konkurs ma także na celu przełamanie narodowych stereotypów oraz promowanie mobilności studenckiej, a w szczególności wyjazdów na wymiany międzynarodowe]. Poprzez udział w konkursie uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, w szczególności poprzez śledzenie lekcji fotografii ukazujących się na stronie Szkoły Fotografii Discover Europe.

  Szwajcaria w Konkursie Piosenki Eurowizji bierze udział od samego początku, czyli od 1956 roku. Dotychczas wzięła udział w 54 konkursach, opuszczając tylko te w 1995, 1999, 2001 i 2003 roku. W Szwajcarii odbył się pierwszy w historii Konkurs Piosenki Eurowizji. Co więcej, to właśnie szwajcarska reprezentantka, Lys Assia, została jego laureatką. Po raz drugi, kraj wygrał w 1988. Trzecie zwycięstwo mogłoby nastąpić w 1963 roku, gdyby prowadząca tegorocznego konkursu. Katie Boyle, nie zadzwoniła ponownie do podawacza punktów z Norwegii. STS-51-F (ang. Space Transportation System) (Spacelab 2) – dziewiętnasta wyprawa w ramach programu lotów amerykańskich wahadłowców. W misji wziął udział wahadłowiec kosmiczny Challenger, był to ósmy lot tego wahadłowca.

  Udział państw w Konkursie Piosenki Eurowizji: Udział w Konkursie Piosenki Eurowizji bierze pięćdziesiąt jeden państw. Spośród nich tylko 26 wygrało konkurs. Państwa, które biorą udział w konkursie, należą do European Broadcasting Union (EBU). Słowacja wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 7 razy, debiutując w 1994 roku. Kraj chciał uczestniczyć również w 1993 roku, jednak nie przeszedł rundy kwalifikacyjnej do Eurowizji. W ciągu pierwszych trzech finałów, w których Słowacja wzięła udział, jej najlepszym wynikiem było 18. miejsce, które Marcel Palonder zdobył w 1996. Z powodu słabych wyników, kraj nie mógł brać udziału w konkursach w 1995 i 1997 roku, a było porażce w 1998 (21. miejsce), Słowacja wycofała się z konkursu na dziesięć lat, powracając dopiero w 2009 roku.

  International Genetically Engineered Machine (iGEM) to odbywający się co roku konkurs z dziedziny biologii syntetycznej organizowany przez MIT adresowany do studentów uczelni wyższych. W konkursie biorą udział drużyny studentów najczęściej złożone z kilku lub kilkunastu osób pod opieką co najmniej jednego pracownika naukowego uczelni. Ponadto w konkursie mogą brać udział uczniowie szkół średnich. Praca grupowa – forma współpracy naukowej. Ma ona na celu odkrycie różnic indywidualnych uczniów, kształtowanie ich wiedzy, umiejętności ogólnych (m.in. umięjętność współpracy, umiejętność komunikacji interpersonalnej, umiejętność krytycznego myślenia), postawy, jak również uczenia się od siebie i łączenia umiejętności poszczególnych uczniów do określonego zadania

  Pekao Open – męski turniej tenisowy rozgrywany co roku we wrześniu w Szczecinie należący do cyklu ATP Challenger Tour. Turniej jest organizowany od 1993, najpierw jako cykl satelitarny z pulą nagród 25 000 dolarów amerykańskich, a od 1996 jako challenger. Od 1997 roku pula nagród Pekao Open wynosi 150 000 $ (125 000 $ puli nagród + gościnne, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie zawodników).

  1. Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty. W innym ujęciu można powiedzieć, że mądrość to umiejętność praktycznego wykorzystywania posiadanej wiedzy i doświadczenia.

  Współpraca – zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów. Poznań Open – męski turniej tenisowy rozgrywany w Poznaniu na kortach ziemnych klubu T.S. Olimpia. Impreza zaliczana jest do cyklu ATP Challenger Tour. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w lipcu 2004 roku. Dyrektorem turnieju jest Krzysztof Jordan. Pula nagród wynosi 30 000 euro.

  SIFE (ang. Students In Free Enterprise) - (czytaj: "sajf") międzynarodowa organizacja studencka "SIFE - Studenci dla Przedsiębiorczości" działająca na 2000 uczelni w ponad 50 krajach świata na pięciu kontynentach. W Polsce organizacja SIFE działa przy 11 uczelniach wyższych (stan na czerwiec 2006). Uczestnicy programu tworzą projekty, mające na celu pomoc lokalnym społecznościom odnaleźć się w gospodarce rynkowej. Program SIFE koncentruje się na pięciu płaszczyznach: gospodarce globalnej, umiejętnościach interpersonalnych, przedsiębiorczości, finansowej niezależności a także etyce w biznesie. Zespoły SIFE prezentują rezultaty swoich działań podczas dorocznego krajowego konkursu SIFE, a najlepsza drużyna otrzymuje prawo do reprezentowania kraju na Światowych Finałach Konkursu SIFE. To wydarzenie jest spektakularnym spotkaniem, które uwydatnia różnorodność etniczną reprezentantów SIFE. W roku 2012 nastąpił rebranding, w wyniku którego nazwa programu została zmieniona z SIFE na Enactus. Biurokracja profesjonalna – typ struktury organizacyjnej. Opiera się na standaryzacji wiedzy i umiejętności zawodowych. Jest scentralizowana, z reguły wykonuje zadania trudne, wymagające specjalistycznych umiejętności. Pracownicy zwykle mają stały kontakt z klientami. Często pracują samodzielnie. Ważną rolę odgrywa szkolenie i ujednolicanie wiedzy i kultury pracowników.

  Wielka Brytania jest jednym z krajów, który osiągnął największy sukces w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zadebiutowała w 1957 roku. BBC chciało wziąć udział podczas pierwszego konkursu w historii, jednak zgłosili EBU swoją propozycję piosenki po czasie. Wielka Brytania bierze udział corocznie, od 1959 roku i, do tej pory, wygrała pięć razy. Razem ze Szwecją, jest jedynym państwem, który wygrywał Eurowizję w czterech różnych dekadach. Poza tym, UK bije rekord w liczbie zdobytych drugich miejsc (15 razy). 43. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się 9 maja 1998 roku w Birmingham (Wielka Brytania). Udział wzięło 25 państw. Macedonia zadebiutowała w konkursie; Belgia, Finlandia, Izrael, Rumunia i Słowacja powróciły po przerwie, natomiast Austria, Bośnia i Hercegowina, Dania, Rosja i Islandia nie mogły wziąć udziału, bo w ostatnich 5 latach zajmowały słabe miejsca. Konkurs prowadzili Ulrika Jonsson i Terry Wogan.

  Dodano: 12.10.2011. 00:19  


  Najnowsze