• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • eBay - mniejsze opłaty, nowe zasady

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Serwis eBay zamierza zmniejszyć opłaty i zasady wystawiania aukcji. Na początku zmiany obejmą platformy w pięciu europejskich krajach - w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w USA.

  Dodano: 25.08.2008. 12:20  Czytaj więcej

  Dysk twardy odpory na wodę i ogień

  opublikowane przez: Dawid Rozburski
  Od dawna wiadomo, że zewnętrzne dyski twarde w mniej lub większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo danych odnośnie wirusów, szyfrowania danych czy awarii sprzętu. Jednak, gdy nasz dysk spotka zagrożenie takie jak woda czy ogień to zazwyczaj te spotkania kończą się tragicznie.

  Dodano: 23.08.2008. 11:03  Czytaj więcej

  Ostatnie notebooki z wbudowanym tunerem TV Asus M70Vr tylko

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Limitowana oferta notebooka Asus M70Vr dostępna od 19 sierpnia wyłącznie w sklepach VOBIS. Dzięki wbudowanemu tunerowi telewizyjnemu oraz zdalnemu pilotowi możliwe jest komfortowe oglądanie TV na 17 calowym ekranie laptopa. Dodatkowo, każdy klient, przy zakupie notebooka Asus z tunerem TV otrzymuje w prezencie zestaw Microsoft Office 2007 lub urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet F4180, zastępujące drukarkę, skaner i ksero.

  Dodano: 21.08.2008. 18:00  Czytaj więcej

  Energia z ceulozy

  opublikowane przez: Dawid Rozburski
  Naukowcy z Ohio State Uniwersity w Columbus od dłuższego już czasu prowadzą badania nad wytwarzaniem energii z rozkładanej przez bakterie celulozy. Projekt powstał nie przypadkowe długotrwałe badania pracy żołądka krowy doprowadziły do zrodzenia się tej, jak że prostej koncepcji.

  Dodano: 20.08.2008. 16:13  Czytaj więcej

  Radio jak włos

  opublikowane przez: Dawid Rozburski
  Kolejny rekord w miniaturyzacji padł w USA Na University of California w Berkeley naukowcom udało się opracować i stworzyć z powodzeniem radio 10 tyś. razy cieńsze od ludzkiego włosa.

  Dodano: 18.08.2008. 22:58  Czytaj więcej

  Papier, który parzy

  opublikowane przez: Dawid Rozburski
  Niemieccy nanotechnologowie opracowali nanokompozytowy papier. Nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie fakt, iż papier ten podłączony do prądu jest w stanie grzać.

  Dodano: 18.08.2008. 20:10  Czytaj więcej

  Ekskluzywny HTC P3700 Diamond GPS w Vobis

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Stylowy wygląd, bogate wyposażenie i oprogramowanie pozwalające na konkurowanie nawet z laptopami " to nowy smartphone HTC Touch Diamond. Telefon ten dostępny jest już w ofercie sieci sklepów Vobis.

  Dodano: 18.08.2008. 13:54  Czytaj więcej

  Owiń się komputerem

  opublikowane przez: Krzysztof Pawlaczek
  Owiń się komputerem

  Dodano: 18.08.2008. 09:37  Czytaj więcej

  Wyjątkowy notebook dla każdego tylko w Vobis!

  opublikowane przez: Maksymilian Gajda
  Od sierpnia, dla osób, które cenią sobie jakość w przystępnej cenie, sieć sklepów Vobis wprowadziła nową linię przenośnych komputerów COMPAQ PRESARIO. To ekonomiczne, wydajne i proste w obsłudze urządzenia z wbudowanymi funkcjami ułatwiającymi codzienną pracę.

  Dodano: 12.08.2008. 14:30  Czytaj więcej

  Nowy raport wskazuje na osiągnięcia niezwiązane z badaniami kosmicznymi, które mogą pomóc w przyszłych misjach kosmicznych

  opublikowane przez: Redakcja

  Europejska Fundacja Nauki (ESF) opublikowała nowy raport poświęcony technologicznym przełomom na rzecz postępu naukowego. Chociaż wiadomo, że sektor ten jest kluczowym motorem innowacji przynoszących korzyści społeczeństwu, ESF i Europejska Agencja Kosmiczna uzależniają część jego przyszłości od technologii niezwiązanych z przestrzenią kosmiczną.

  Dodano: 10.07.2014. 15:58  Czytaj więcej

  UE finansuje prace nad samodzielnie uczącymi się i myślącymi robotami

  opublikowane przez: Redakcja

  Ponad dwie trzecie Europejczyków zatrudnionych w sektorze produkcji pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP). Głównym orężem konkurencyjności sektora jest szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby produkcyjne i utrzymywanie jakości produktów na bardzo wysokim poziomie.

  Dodano: 01.04.2014. 15:37  Czytaj więcej

  Supernowoczesne rozwiązanie do wykrywania bakterii w wodzie

  opublikowane przez: Redakcja

  Jakość wody i bezpieczeństwo nigdy nie są dane raz na zawsze. Codziennie miliony ton nieodpowiednio oczyszczonych ścieków, także przemysłowych i rolniczych, trafia do jezior, rzek i mórz na całym świecie - wagowy odpowiednik całej populacji ludzkiej w formie zanieczyszczeń. W wielu branżach, od spożywczej po metalową, potrzebne są do różnych procesów ogromne ilości wody, której klasa może poważnie wpłynąć na jakość produktów gotowych.

  Dodano: 27.03.2014. 17:58  Czytaj więcej

  Roboty jako platformy?

  opublikowane przez: Redakcja

  Osobliwa koncepcja dla każdego wychowanego na idei, że roboty to toporne, metalowe maszyny albo zabawki mające ułatwiać życie lub służyć rozrywce - tymczasem nowy, dofinansowany ze środków unijnych projekt badawczy wprowadza pojęcie robotów jako platform do dostarczania inteligentnych i przyjaznych użytkownikowi aplikacji robotycznych.

  Dodano: 22.01.2014. 15:58  Czytaj więcej

  Miniaturowy przełom w bardzo niskim zużyciu energii

  opublikowane przez: Redakcja

  Naukowcy z Uniwersytetu Publicznego Nawarry (NUP/UPNA) opracowali nagrodzony chip, który potrafi czerpać zasilanie z otaczających źródeł energii, takich jak światło, drgania, a nawet wahania temperatury. Innowacja ma potencjał, by przekształcić nasz sposób zużywania energii, gdyż potrzebuje 50 milionów razy mniej energii od tradycyjnej żarówki.

  Dodano: 17.01.2014. 16:58  Czytaj więcej

  Pobudzanie innowacji w Internecie

  opublikowane przez: Redakcja

  Internet padł ofiarą własnego sukcesu - jego rozmiary i zakres znacznie utrudniają dalszy rozwój, hamując innowacje. Zmiany mające ulepszyć dzisiejszy Internet lub dodać nowe usługi muszą być wprowadzane powoli i stopniowo w taki sposób, że nawet pomniejsze modyfikacje będą wynikiem nagromadzenia punktowych rozwiązań, które osadzają wiedzę w sieci, optymalizując dzisiejsze aplikacje kosztem przyszłych.

  Dodano: 03.12.2013. 15:37  Czytaj więcej

  Inicjatywa UE w robotyce ma zachęcić uczniów do kariery w specjalnościach technicznych

  opublikowane przez: Redakcja

  Unijny tydzień robotyki ma zwrócić uwagę na rozmaite, podejmowane w Europie, działania badawcze w dziedzinie robotyki. W ciągu nadchodzącego tygodnia, w ramach serii wydarzeń o zasięgu unijnym, w centrum uwagi znajdzie się rosnące znaczenie systemów robotycznych i ich oddziaływanie na różne sektory przemysłu.

  Dodano: 27.11.2013. 16:27  Czytaj więcej

  Nadchodzi nowa klasa laserów dużej mocy

  opublikowane przez: Redakcja

  W ostatnich latach intensywność laserów wzrosła radykalnie, otwierając zupełnie nowy świat zastosowań. Aby wzmocnić swoją konkurencyjność naukowo-gospodarczą, UE wspomaga nowy, ambitny projekt, w toku którego mają powstać najsilniejsze lasery na świecie i powiązana infrastruktura w trzech państwach europejskich.

  Dodano: 20.11.2013. 15:58  Czytaj więcej

  Otwieranie drogi do sprawniejszego, bogatego w treści wideo Internetu

  opublikowane przez: Redakcja

  Żadnemu internaucie z pewnością nie umknęło pojawienie się online ogromnej liczby materiałów wideo. Ruch wideo już stanowi ponad 90% treści wykorzystywanych przez użytkowników, a trend wzrostowy ma się utrzymać.

  Dodano: 19.11.2013. 15:58  Czytaj więcej

  Nowe ramy dla teleimersyjnych sieci społecznościowych 3D

  opublikowane przez: Redakcja

  Piątek wieczór, czujesz wyczerpanie po całym tygodniu pracy w biurze. Zostajesz w domu, więc do wyboru jest oglądanie telewizji lub spędzenie kilku godzin na nadrabianiu zaległości towarzyskich w sieciach społecznościowych. A może by połączyć te zajęcia? Dzięki dofinansowanemu ze środków unijnych projektowi REVERIE (Real and Virtual Engagement in Realistic Immersive Environments) już niedługo będzie można zanurzyć się w internetowe środowisko 3D, które umożliwi interakcję z przyjaciółmi i wymianę doświadczeń w czasie rzeczywistym.

  Dodano: 11.11.2013. 07:58  Czytaj więcej

  Zaawansowane technologie śledzenia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

  opublikowane przez: Redakcja

  Co roku sama tylko Europa produkuje dziewięć milionów ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Mimo obowiązujących już przepisów, tylko niecałe 40% tego typu odpadów podlega przetwarzaniu zgodnie z wymaganiami prawno-ekologicznymi.

  Dodano: 07.11.2013. 15:27  Czytaj więcej