• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Doroczna konferencja naukowa ICES, Nantes, Francja

  28.07.2010. 18:12
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Międzynarodowa Rada Badań Morza (ICES) organizuje w dniach od 20-24 września 2010 r. w Nantes, Francja, swoją doroczną konferencję naukową.

  Wydarzenie ma stworzyć forum dla zgromadzonych naukowców, profesjonalistów i studentów zajmujących się naukami morskimi do podzielenia się wynikami swoich prac w ramach tematycznych serii prezentacji ustnych i plakatowych.

  Tegoroczna edycja skupi się na strefach przybrzeżnych. Około 19 sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe obejmą takie tematy jak substancje zanieczyszczające, wskaźniki bentosowe, akwakultura, bioinwazje, szkodliwy rozkwit glonów, bioróżnorodność, oceanografia operacyjna, zintegrowane zarządzanie strefą brzegową i planowanie wybrzeża morskiego. Osiem sesji tematycznych skoncentruje się na badaniach nad rybołówstwem.

  Głównym punktem programu będzie specjalna sesja tematyczna poświęcona przyszłej organizacji badań naukowych wokół ERA-NET (Marifish, Seas-Era) i unijnej inicjatywy wspólnego programowania morskiego.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Międzynarodowa Rada Badań Morza (International Council for the Exploration of the Sea - ICES) - międzynarodowa organizacja założona 22 lipca 1902 w Kopenhadze w celu badania zasobów morskich północnego Atlantyku i mórz przyległych. Konferencja naukowa – spotkanie grupy naukowców, praktyków i osób zainteresowanych pewnym działem nauki. W ramach spotkania referowane są wyniki badań naukowych lub odbywa się seria krótkich wykładów monograficznych i dyskusji na określony temat. Konferencje, obok publikacji, są jedną z dwóch podstawowych form prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych. Wystąpienia na konferencjach naukowych, w których prezentuje się swoje wyniki badań są nazywane prezentacjami, komunikatami, doniesieniami wstępnymi, referatami. Materiały konferencji mogą być publikowane. Metoda analizy i krytyki piśmiennictwa albo analiza krytyczna jako metoda badań naukowych jest stosowana do prac naukowych i badań innych naukowców. Jest metodą stosowaną powszechnie w nauce. Powstają dzięki niej publikacje oparte nie na badaniach własnych, lecz na pracach i badaniach cudzych.

  Sesja plakatowa (sesja posterowa) – element konferencji naukowej polegający na dyskusji przy publicznie rozwieszonych plakatach naukowych. Sesje posterowe są zwykle planowane w programach konferencji naukowych w taki sposób, aby nie kolidowały z innymi formami prezentacji (na przykład sesjami wykładowymi). Université de Nantes jest to znany francuski uniwersytet z siedzibą w mieście Nantes. Obecnie na uniwersytecie uczy się ponad 32 000 uczniów co czyni go drugim co do liczby studentów uniwersytetem we Francji.

  Prezentacja naukowa - ogólna nazwa wszelkich wystąpień na konferencjach naukowych, których celem jest prezentacja wyników swoich lub cudzych badań. Publikacje oparte na prezentacjach naukowych nie są zazwyczaj recenzowane i są naukowym źródłem wtórnym. Plakat naukowy (żargonowo poster) – forma prezentacji naukowej, dla odróżnienia od plakatu reklamowego zachowuje w kręgach naukowych żargonową nazwę wywodzącą się z języka angielskiego – poster. Forma prezentacji graficznej, powstała w II połowie XX w. Spopularyzowała się na dużych konferencjach naukowych, obecnie jedna z popularniejszych form prezentowania wyników badań w trakcie konferencji naukowych.

  Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERBN, ang. European Research Council, ERC) – niezależna instytucja mająca na celu wspieranie wysokiej jakości badań naukowych poprzez wspieranie najlepszych naukowców, inżynierów i pracowników akademickich, niezależnie od dziedziny badań. Działa w ramach siódmego programu ramowego Unii Europejskiej w dziedzinie badań naukowych. Ustanowiona w lutym 2007 roku na mocy decyzji Rady 2006/972/WE (Dz. Urz. UE L 400 z 19.12.2006). Polskie Towarzystwo Religioznawcze (PTR) - założona w 1958 roku organizacja skupiająca polskich naukowców zajmujących się religioznawstwem i naukami pokrewnymi. Podstawowym celem stowarzyszenia jest szerzenie i pogłębianie wiedzy w dziedzinie religioznawstwa. Towarzystwo swoją działalność finansuje ze składek członkowskich oraz pomocy finansowej Komitetu Badań Naukowych na działalność wydawniczą i konferencyjną.

  UGSE Nantes Volley Féminin - żeński klub piłki siatkowej z Francji. Swoją siedzibę ma w Nantes. Został założony w 2009.

  Emerse Faé (ur. 24 stycznia 1984 w Nantes) - były francuski piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika, posiada również obywatelstwo Wybrzeża Kości Słoniowej, reprezentant kraju z Afryki.

  Katedra św. Piotra i Pawła w Nantes – gotycka katedra rzymskokatolicka znajdująca się w Nantes, we Francji. Budowa katedry rozpoczęła się w 1434 i trwała ponad 400 lat. Édouard Francis Kirmisson (ur. 18 lipca 1848 w Nantes, zm. 22 października 1927 w Binic) – francuski chirurg dziecięcy.

  Komitet Naukowy Badań Antarktycznych (SCAR - ang. Scientific Committee on Antarctic Research) – międzynarodowa organizacja naukowa, której celem jest inicjowanie, rozwijanie i koordynacja badań naukowych w Antarktyce. Komitet ten jest ciałem Międzynarodowej Rady Nauki. Michael Gravgaard (ur. 3 kwietnia 1978 w Randers) – duński piłkarz, grający w barwach francuskiej drużyny FC Nantes. Filar defensywy drużyny z Nantes. Nosi numer 29 na koszulce. Będąc graczem FC Kopenhagi nazywany był przez kibiców Copenhagen Air Force.

  Dodano: 28.07.2010. 18:12  


  Najnowsze