• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Europejska konferencja nt. chmury obliczeniowej 2013, Bruksela, Belgia

  19.02.2013. 10:49
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 7 marca 2013 r. w Brukseli, Belgia, odbędzie się "Europejska konferencja nt. chmury obliczeniowej 2013" (2013 European Cloud Computing Conference).

  W kontekście ogłoszenia europejskiej strategii na rzecz chmur obliczeniowych przez Wiceprzewodniczącą Kroes we wrześniu 2012 r., konferencja posłuży kluczowym decydentom i interesariuszom z tego sektora za platformę do dyskusji.
  Szczególny nacisk zostanie położony na różnorodne możliwości oferowane przez tę technologię, a także przeanalizowane zostaną niezbędne kroki, jakie należy podjąć, aby Europa mogła w pełni korzystać z zalet chmury obliczeniowej bez uszczerbku dla ochrony interesów europejskich przedsiębiorstw i obywateli.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  CC1: CC1 jest oprogramowaniem z dziedziny chmur obliczeniowych. Umożliwia wykorzystanie posiadanych zasobów komputerowych (procesor, pamięć i przestrzeń dyskowa) do stworzenia prywatnej chmury obliczeniowej, działającej w oparciu o model IaaS. Immunet Protect - program antywirusowy działający na modelu chmury obliczeniowej. Posiada 2 skanery działające w chmurze (heurystyczny i tradycyjny, opierający się na informacjach z chmury) i jeden, będący implementacją silnika firmy BitDefender (tylko wersja płatna). European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie.

  eyeOS - komercyjna aplikacja internetowa działająca jako system operacyjny uruchamiany przez przeglądarkę (technika chmury obliczeniowej). Private Cloud (z angielskiego prywatna chmura) – pojęcie związane z tematyką chmury obliczeniowej, odnoszące się do tworzenia środowisk obliczeń rozproszonych oraz przenoszenia danych, systemów operacyjnych lub aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej na serwer usługodawcy.

  Publiczna chmura (z ang. public cloud) – pojęcie związane z tematyką chmury obliczeniowej, odnoszące się do tworzenia środowisk obliczeń rozproszonych oraz przenoszenia danych, systemów operacyjnych lub aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej na serwer. Velum – forma chmury poziomej, towarzysząca chmurom Cumulus i Cumulonimbus. Znajduje się nad wierzchołkiem chmur kłębiastych, lub przylega do niego, a gdy chmura macierzysta przebije ją (co zazwyczaj się dzieje) − może przylegać do jej środkowej albo dolnej części. Chmury velum w przeciwieństwie do chmur pileus powstają w w warstwie stabilnego, wilgotnego powietrza unoszonego przez prądy konwekcyjne wewnątrz głównej chmury. Mogą one istnieć nawet, gdy chmura macierzysta zanika.

  Mammatus (znane też jako zjawisko mamma) – wypukłości znajdujące się w dolnej części chmury, wyglądem przypominające wymiona. Players Tour Championship 2012/2013 – trzecia edycja cyklu, obejmująca 13 rankingowych turniejów, rozgrywanych od 18 czerwca 2012 roku do 17 marca 2013 roku. Turnieje rozgrywane są w Anglii, w Europie, a od tego sezonu także i w Azji.

  European Tour 2012/2013 – Turniej 3 − ósmy turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2012/2013. Turniej ten rozegrany został w dniach 17-21 października 2012 w Lotto Arena w mieście Antwerpia w Belgii.

  Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Tianhe-2 (Droga Mleczna-2) – superkomputer o mocy obliczeniowej 33,86 PFLOPS, zbudowany przez NUDT w Chinach. W czerwcu 2013 roku znalazł się na pierwszym miejscu listy TOP500 – superkomputerów o największej mocy obliczeniowej na świecie, prześcigając wcześniejszego rekordzistę Titan, o mocy obliczeniowej 17,59 PFLOPS. Platform as a Service (PaaS, z ang. "platforma jako usługa") to jeden z modeli chmury obliczeniowej. Jest to usługa polegająca na udostępnieniu przez dostawcę wirtualnego środowiska pracy; usługa ta skierowana jest przede wszystkim do programistów.

  Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, Warszawa 2013 znana z skrócie jako szczyt w Warszawie – międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce zmian klimatu. Obdywała się od 11 do 22 listopada 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizuje ją Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, a gospodarzem konferencji był rząd Polski. Gośćmi spotkania byli delegacji rządowi wszystkich krajów. Podstawa chmur – najniższa wysokość widzialnej części chmury. Podstawa chmur jest podawana w metrach, stopach (ponad powierzchnią ziemi), lub podawane jest ciśnienie, na którym znajduje się podstawa chmury.

  Dodano: 19.02.2013. 10:49  


  Najnowsze