• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Europejski Szczyt Gospodarczy 2013, Bruksela, Belgia

  09.04.2013. 15:37
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  Dnia 16 maja 2013 r. w Brukseli, Belgia, odbędzie się Europejski Szczyt Gospodarczy 2013 (European Business Summit 2013).

  Europejski Szczyt Gospodarczy to wspólna inicjatywa Business Europe i Federacji Przedsiębiorstw Belgii (FEB). To kluczowe, doroczne spotkanie liderów biznesu i decydentów. Wydarzenie, na które złożą się wystawa, konferencje i dyskusje panelowe, gromadzi rok rocznie ponad 2.000 uczestników z ponad 60 krajów.
  Tematem przewodnim 11. edycji Europejskiego Szczytu Gospodarczego będzie "Otwieranie możliwości biznesowych - unijna strategia na rzecz konkurencyjności". Uczestnicy zapoznają się z wyzwaniami dotyczącymi reindustrializacji Europy, w tym usług, oraz omówią sposoby promowania innowacyjności w Europie.  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  European Trophy 2013 była czwartą edycją turnieju hokejowego rozgrywanego rokrocznie, a jeśli uwzględnić edycje Nordic Trophy (rozgrywany od 2006 roku) będzie to ósma edycja tego turnieju. Runda zasadnicza rozpocznie się 6 sierpnia 2013 roku, a zakończy 8 września 2013 roku. Runda play-off odbędzie się w dniach 19-22 grudnia 2013 roku w Berlinie. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) (ang. European Agricultural Fund for Rural Development) − fundusz wspierający realizację wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej na lata 2007-2013. Zadaniem funkcjonowania funduszu jest stworzenie możliwości ukierunkowania środków finansowych pochodzących z budżetu wspólnotowego na wzrost gospodarczy, tworzenie miejsc pracy oraz zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Szczyt NATO w Brukseli w 1994 lub 13. Szczyt NATO - szczyt NATO, zorganizowany w Brukseli w Belgii w dniach 10-11 stycznia 1994. Europejska Federacja Pracowników Transportu (The European Transport Workers’ Federation - ETF) jest organizacją związkową zrzeszającą transportowe związki zawodowe z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajów Europy Wschodniej.

  Michał Ksawery Sapieha (ur. 1 maja 1930, zm. 11 lipca 2013 w Brukseli) – obywatel Belgii, zaangażowany działacz polonijny. Uhonorowany m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP. Obecny stale w wydarzeniach związanych ze spuścizną rodu Sapiehów, w tym w rekonstrukcji zamku w Krasiczynie oraz ekspozycji odzyskanych dóbr rodowych deponowanych na Wawelu i na zamku w Pieskowej Skale. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK - toruński ośrodek badawczy, którego celem ma być badanie i rozwój nowoczesnych technologii. W zamyśle jego pomysłodawców ma się on przyczyniać do szybszego i sprawniejszego wdrażania innowacyjnych rozwiązań w regionie oraz do rozwijania konkurencyjności przedsiębiorstw i gospodarki lokalnej, jak również ma być on łącznikiem świata nauki ze światem biznesu. Do końca 2012 roku ośrodek będzie wyposażany w specjalistyczną aparaturę. Centrum ma zacząć funkcjonować w 2013 roku.

  Szczyt w Kwaterze Głównej NATO w 2001 - specjalny szczyt NATO z udziałem szefów państw i rządów 19 członków Sojuszu, zorganizowany w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli w Belgii w dniu 13 czerwca 2001. 71. ceremonia wręczenia Złotych Globów za rok 2013, nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w Beverly Hilton Hotel w Hollywood. Ceremonię na terenie USA transmitować będzie stacja NBC. Wydarzenie to będzie transmitowane w ponad 160 krajach.

  Europejski Kongres Gospodarczy (ang. European Economic Congress, EEC) - cykliczne wydarzenie odbywające się w Katowicach. Pomysłodawcą i organizatorem Kongresu od pierwszej edycji jest grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Honorowym Przewodniczącym Rady Patronackiej – Komitetu Organizacyjnego Kongresu jest Jerzy Buzek. EEC w krótkim czasie stał się najważniejszą imprezą biznesową w Europie Centralnej. Uczestniczy w niej duża liczba osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii i mediów. Z każdą kolejną edycją wzrasta skala wydarzenia.

  Samorząd gospodarczy rzemiosła – jedna z trzech podstawowych instytucji samorządu gospodarczego, istniejąca obok samorządu rolniczego (izb rolniczych) oraz samorządu przedsiębiorców (izb gospodarczych). Samorząd gospodarczy rzemiosła, grupuje izby rzemieślnicze, reprezentuje środowisko rzemieślników (w praktyce małych i średnich przedsiębiorców z branż zwyczajowo zaliczanych do rzemiosła), a poprzez działania na rzecz przedsiębiorczości, wspiera rozwój gospodarczy kraju. Organizacje samorządu gospodarczego rzemiosła tworzone są z inicjatywy członków na zasadzie dobrowolnej przynależności, przez co z formalnego punktu widzenia nie stanowią organizacji samorządu gospodarczego (gdyż te opierają swe funkcjonowanie na zasadzie przynależności obligatoryjnej), lecz przypominają luźne stowarzyszenia rzemieślników.

  European Tour 2012/2013 – Turniej 3 − ósmy turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2012/2013. Turniej ten rozegrany został w dniach 17-21 października 2012 w Lotto Arena w mieście Antwerpia w Belgii. Charlotte Leys (ur. 18 marca 1989) – belgijska siatkarka, reprezentantka Belgii, grająca na pozycji przyjmującej. Brązowa medalistka mistrzostw Europy 2013 rozgrywanych w Niemczech i Szwajcarii. Od sezonu 2013/2014 będzie występować w polskiej ORLEN Lidze, w drużynie Atomu Trefla Sopot.

  Konkurencyjność – zdolność do długookresowego, efektywnego wzrostu. Jej elementami są więc efektywność, dynamika oraz elastyczność badanego podmiotu gospodarczego. European Tour 2013/2014 – Turniej 7 − dziesiąty turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2013/2014. Turniej ten rozegrany został w dniach 14-17 listopada 2013 w Lotto Arena w mieście Antwerpia (Belgia).

  Inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka – religijne wydarzenie, które odbyło się 19 marca 2013 roku w Watykanie. Uroczystości które rozpoczęły się o 9:30 na Placu Świętego Piotra, symbolizowały wstąpienie na tron papieski Franciszka, który został wybrany na konklawe 13 marca. Władze Rzymu spodziewały się 1 mln uczestników uroczystości. W samej tylko Mszy św. inauguracyjnej wzięło udział ponad 130 delegacji państwowych i religijnych oraz ok. 200 tys. wiernych. Eucharystię koncelebrowało kilkaset kardynałów, arcybiskupów i biskupów z całego świata. 15. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2013 organizowane przez IIHF odbędą się w Kanadzie. Miastem goszczącym najlepsze drużyny świata będzie Ottawa. Turniej elity odbędzie się w dniach 2 - 9 kwietnia 2013 roku. Oto miejsca rozgrywania pozostałych turniejów:

  Jean Van Steen (ur. 2 czerwca 1929, zm. 2013) – belgijski piłkarz grający na pozycji pomocnika. W swojej karierze rozegrał 5 meczów w reprezentacji Belgii i strzelił w nich 1 gola. EURES - skrót od (ang.) European Employment Services, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia. W praktyce stosuje się ogólnie rozpoznawany skrót w całej Europie, zamiast pełnej nazwy przetłumaczonej na języki narodowe krajów członkowskich. Sieć tę tworzy Komisja Europejska oraz publiczne służby ds. zatrudnienia w krajach, które należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje członkowskie Wspólnoty oraz Norwegia, Islandia i Liechtenstein) i w Szwajcarii (która posiada status obserwatora EOG). Celem sieci EURES jest świadczenie usług na rzecz poszukujących pracy i pracodawców w ramach zapisanego w unijnym prawodawstwie (ale w niektórych wypadkach ograniczonego w praktyce okresami przejściowymi dla nowych członków Unii) swobodnego przepływu osób oraz propagowanie mobilności pracowników wewnątrz Unii Europejskiej.

  Eliminacje do Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2013 - to zawody reprezentacji młodzieżowych w których grają zawodnicy poniżej 21 roku życia z poszczególnych krajów europejskich. Mecze w ramach rozgrywek odbywają się od marca 2011 roku do września 2012 i mają na celu wyłonienie najlepszych młodzieżowych drużyn w Europie, które wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w roku 2013 w Izraelu. Grupy w których rywalizują poszczególne drużny zostały ustalone w wyniku losowania, które odbyło się 3 lutego 2011 w mieście Nyon.

  Dodano: 09.04.2013. 15:37  


  Najnowsze