• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Forum Cleantech Europa, Bilbao, Hiszpania

  22.02.2013. 15:26
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 16 - 18 kwietnia 2013 r. w Bilbao, Hiszpania, odbędzie się kolejne "Forum Cleantech Europa" (Cleantech Forum Europe).

  W niezwykle krótkim czasie globalizacja gospodarki zmieniła porządek gospodarczy na świecie, przynosząc nowe wyzwania i możliwości. Europa nie będzie konkurencyjna w tym nowym środowisku, jeżeli nie stanie się bardziej innowacyjna i nie odpowie skuteczniej na globalne potrzeby. Unia Europejska ma wyjątkowy potencjał innowacyjny i ugruntowaną tradycję w tworzeniu przełomowych wynalazków.

  Europa dysponuje bogactwem kreatywnych ludzi i może czerpać ze swojej różnorodności kulturowej. Jednak obywatele i konsumenci nie są już tak zafascynowani nowymi postępami technologicznymi. Era komputera przyspieszyła tempo budowania wynalazków i innowacji, do czego ludzie się przyzwyczaili. Obecnie konsumenci oczekują pojawiania się nowych wynalazków i innowacji w zatrważająco szybkim tempie i rzadko wydają się być pod wrażeniem, chociaż powinni.

  Konferencja posłuży za forum dla różnych interesariuszy do omówienia możliwości, jakie przynosi obecny kryzys gospodarczy. Dyskusje koncentrować się będą na postępach w innowacji i zrównoważeniu.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Narodowy System Innowacji (NSI) – zbiór instytucji, które wspólnie bądź indywidualnie działają dla rozwoju i rozprzestrzeniania się nowych technologii oraz tworzą pewną strukturę. Dzięki licznym sprzężeniom zwrotnym, które między nimi występują możliwe jest sprawne tworzenie, selekcjonowanie, absorpcja i dystrybucja innowacji. NSI jest narzędziem służącym do analizy krajowej specyfiki innowacji w procesach globalizacyjnych. Baltic Business Forum – odbywające się od 2009 międzynarodowe forum gospodarcze, będące corocznym miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki z obszaru państw Europy Zachodniej, Środkowo-Wschodniej i Azji. Pomysłodawcą oraz organizatorem pierwszej edycji Forum była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Następne edycje organizowane były przez stowarzyszenie Europe North East Association (dawniej Baltic Business Forum). Główny trzon uczestników i prelegentów Forum stanowią przedsiębiorcy z krajów Europy Środkowo- Wschodniej i Azji. Panika roku 1866 – kryzys gospodarczy, spowodowany m.in. nadmierną ekspansją kredytową, który w 1866 roku dotknął kilka państw Europy zachodniej i południowej.

  Innowacyjne Regiony Europy (ang. Innovating Regions in Europe - IRE) to sieć zainicjowana przez Komisję Europejską w 1996 roku, mająca na celu wsparcie regionów w realizacji polityki innowacji, wymiany doświadczeń pomiędzy regionami, w tym szczególnie w zakresie budowania regionalnych strategii innowacji. Sezon NHL 2013/2014 będzie 96. sezonem gry National Hockey League, a 97. jej działalności. Pierwsze mecze sezonu odbędą się 1 października 2013 roku. W tym dniu odbędzie się trzy spotkania. Drugi sezon z rzędu nie odbędą się spotkania w Europie, również NHL All-Star Game nie odbędzie się w zamian zawodnicy ligi NHL będą uczestniczyć w turnieju olimpijskim w Soczi. Hokeiści wrócą na tafle w Ameryce 26 lutego. 1 stycznia odbędzie się NHL Winter Classic, który został przełożony z powodu lokautu. Dodatkowo obędzie się jeszcze pięć innych spotkań na otwartych stadionach w ramach NHL Stadium Series oraz Heritage Classic. Sezon zasadniczy zakończy się 13 kwietnia 2013 roku.

  Forum Augusta, zbudowane w 2 p.n.e. na placu o wymiarach 125 x 90 m pomiędzy pobudowanymi później: Forum Trajana i Forum Nerwy, na północny wschód od istniejącego już Forum Cezara. Regionalny System Innowacji (RSI) - zbiór różnorodnych instytucji (podmiotów), interakcji i zdarzeń wpływających na procesy innowacyjne w regionie. W wyniku powiązań sieciowych i efektów synergii, prowadzą one do zwiększenia zdolności absorpcji i dyfuzji innowacji w regionie.

  Bezpośrednią inspiracją do rozważań nad RSI była koncepcja Narodowego Systemu Innowacji (NSI)

  Polityka innowacji: "Polityka innowacji" - rodzaj polityki gospodarczej. Pojęcie to obejmuje szeroki zakres tematów i trudno jest je jednoznacznie zdefiniować. Spowodowane jest to tym, że cele polityki innowacji ulegają ciągłym ewolucjom oraz że polityka innowacji zależy od kontekstu w jakim została użyta. Dyfuzja innowacji – ostatni etap procesu innowacji, nazywany również upowszechnieniem. Dyfuzja stanowi „proces przyswajania danej innowacji w coraz to nowszych systemach społecznych”. „Dyfuzja innowacji jest procesem rozprzestrzeniania się, upowszechniania innowacji firmie i gospodarce, występującym wówczas, gdy po pierwszym udanym zastosowaniu nowego rozwiązania technicznego lub organizacyjnego następuje jej przyswojenie przez inne przedsiębiorstwa”.

  Źródło innowacji jest pojęciem, które w literaturze ma wiele różnych ujęć. Źródło innowacji „obejmuje zarówno impulsy, przyczyny, jak i miejsca (instytucje, grupy osób), tworzenia nowej wiedzy technicznej oraz czynniki warunkujące ten proces”. K.B. Matusiak wskazuje, że źródłem innowacji jest wiele aspektów, które warunkują powstanie nowej wiedzy technicznej.

  Discover Europe to ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów. Jego celem jest nawiązanie międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami oraz zaprezentowanie ich wizji Europy, a przede wszystkim jej różnorodności. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania piękna Europy, jej tradycji i kultur właśnie poprzez sztukę fotografii. Konkurs ma także na celu przełamanie narodowych stereotypów oraz promowanie mobilności studenckiej, a w szczególności wyjazdów na wymiany międzynarodowe]. Poprzez udział w konkursie uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, w szczególności poprzez śledzenie lekcji fotografii ukazujących się na stronie Szkoły Fotografii Discover Europe.

  Played by Forum (rozgrywane na forum; PBF, gra przez forum, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa) – gra (zazwyczaj gra fabularna) rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze (od kilku do kilkuset) wcielają się w role fikcyjnych postaci lub kierują całymi grupami lub strukturami (jak organizacje, państwa, społeczności). Club Baloncesto Bilbao Berri, S.A.D. - hiszpański profesjonalny klub koszykarski, z siedzibą w Bilbao w Kraju Basków. Zespół gra w lidze ACB i został założony w 2000 na bazie Caja Bilbao. Obecnie swoje mecze rozgrywają na Bilbao Arena.Od lipca 2009 klub posiada nazwę Bizkaia Bilbao Basket, od nazwy głównego sponsora.

  Globalny raport konkurencyjności (ang. Global Competitiveness Raport) – rezultat corocznego badania porównawczego warunków rozwoju gospodarczego przeprowadzanego przez Światowe Forum Ekonomiczne. Określa on zdolności poszczególnych państw do zapewnienia długookresowego wzrostu gospodarczego. Renesansowe królestwa to historyczny MMORPG, przełomu średniowiecza i renesansu w Europie, stworzony przez firmę Celsius Online. W świecie gry istnieje ok. 150 tysięcy aktywnych postaci. Gracze prowadzą je przez kolejne szczeble późnośredniowiecznej drabiny społecznej, od skromnych chłopów, aż do bogatych i wpływowych urzędników, wojskowych czy przedstawicieli stanu duchownego. Gra działa z poziomu przeglądarki, a wiec większość akcji polega na wciskaniu odpowiednich opcji. Większość życia politycznego i towarzyskiego dzieje się oficjalnym forum lub karczmach. Rejestracja jest darmowa, istnieje jednak system dodatkowych, płatnych bonusów.

  Dodano: 22.02.2013. 15:26  


  Najnowsze