• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Konferencja nt. starzenia się i neurozwyrodnień, Bergisch Gladbach, Niemcy

  12.08.2011. 17:17
  opublikowane przez: Redakcja Naukowy.pl

  W dniach 1 - 4 września 2011 r. w Bergisch Gladbach, Niemcy, odbędzie się konferencja nt. starzenia się i neurozwyrodnień.

  Choroby pojawiające się w późniejszym okresie życia, takie jak schorzenia neurozwyrodnieniowe, dotykają znaczącego odsetka starzejących się osób we współczesnym świecie. Powód, dla którego wiek może być czynnikiem ryzyka schorzeń neurozwyrodnieniowych, jak choroba Alzheimera czy Parkinsona, nadal jest nieznany. Lepsze poznanie podstaw molekularnych starzenia się oraz chorób neurozwyrodnieniowych może przełożyć się na nowe strategie terapeutyczne i profilaktyczne.

  Celem konferencji jest zgromadzenie interesariuszy w celu omówienia problematyki chorób neurozwyrodnieniowych i stworzenia forum do naukowej debaty i wymiany.

  Za: CORDIS

  Czy wiesz że...? (wersja beta)
  Bergisch Gladbach – stacja kolejowa w Bergisch Gladbach, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w Niemczech. Stacja została otwarta w 1868. Znajdują się tu 1 peron. Według klasyfikacji Deutsche Bahn posiada kategorię 3. Tim Wiese (ur. 17 grudnia 1981 w Bergisch Gladbach) – niemiecki piłkarz grający na pozycji bramkarza. Obecnie jest zawodnikiem TSG 1899 Hoffenheim. Lothar Kreyssig (ur. 30 października 1898 w Flöha, zm. 5 lipca 1986 w Bergisch Gladbach) – niemiecki sędzia, założyciel Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (pol. Akcji Znaku Pokuty – Służby dla Pokoju, ASF) oraz Aktionsgemeinschaft Solidarische Welt (pol. Wspólnoty Solidarny Świat).

  Rheinisch-Bergischer Kreis (niem. Rheinisch-Bergischer Kreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia. Stolicą powiatu jest miasto Bergisch Gladbach. Fabian Hambüchen (ur. 25 października 1987 w Bergisch Gladbach) – niemiecki gimnastyk sportowy; wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w gimnastyce, aktualny Mistrz Europy w Gimnastyce w ćwiczeniach wolnych i wieloboju indywidualnie; brązowy medalista Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 w ćwiczeniach na drążku; zdobywca niemieckiego tytułu Sportowca Roku 2007 przyznawanego przez dziennikarzy tego kraju; jeden z czołowych gimnastyków sportowych w Niemczech i na świecie.

  Biogerontologia (od. bios „życie“, geron „starzenie“, logos „nauka“) – jest stosunkowo młodą gałęzią nauki i zajmuje się badaniami nad przyczynami starzenia biologicznego, oraz konsekwencjami starzenia się organizmów. Zaniedbywalne starzenie się — określenie stanu organizmu, w którym nie następuje proces starzenia się albo jest on zbyt wolny, aby dało się go stwierdzić. Organizmy, których starzenie się jest zaniedbywalne, nie mają maksymalnej długości życia, a ich zdolności reprodukcyjne nie maleją z czasem. Umierają one jedynie z przyczyn niezwiązanych ze starością (np. bycie zjedzonym, choroba lub wypadek). Prawdopodobieństwo śmierci u takich organizmów nie rośnie z czasem, w przeciwieństwie do organizmów starzejących się, u których gwałtownie rośnie w miarę zbliżania się do maksymalnej długości życia.

  Gotfryd Gremlowski, ps. Ghandi (ur. 5 listopada 1931 w Chropaczowie, zm. 10 października 1987 w Bergisch Gladbach) — polski pływak i piłkarz wodny, reprezentant kraju, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach w 1952. Starość – stan będący efektem starzenia się, ostatni okres życia u ludzi. Starość ma przede wszystkim wymiar biologiczny (fizjologiczny), lecz także poznawczy, emocjonalny i społeczny.

  Tibor Pleiß(ur. 2 listopada 1989 roku w Bergisch Gladbach) - niemiecki koszykarz, center, aktualnie zawodnik niemieckiego Brose Baskets. W 2010 roku został wybrany z 31 numerem w drafcie NBA przez New Jersey Nets. Mierzy 216 centymetrów i waży 118 kilogramów.

  Diagnostyka kliniczna - nauka której celem jest poznanie metod klinicznych i laboratoryjnych, stosowanych w badaniu i rozpoznaniu chorób wewnętrznych np. schorzenia wątroby, nerek, płuc (choroby narządowe), niewydolność krążenia (choroby układowe) itd.

  Gerontology Research Group (GRG) – amerykańska grupa badawcza założona w 1990, mająca swą siedzibę w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Podstawowym celem grupy są badania nad gerontologią w celu zatrzymania, bądź opóźnienia procesów starzenia. Zajmuje się także uwierzytelnianiem wieku najstarszych osób na świecie (GRG nie uwzględnia mieszkańców Chin, Indii, Indonezji i krajów byłego ZSRR). [email protected] jest projektem internetowym zorganizowanym przez Stanford University w Stanach Zjednoczonych. Projekt ma na celu badanie procesów zwijania białek, koncentruje się na badaniu sposobu w jaki cząsteczka białka składa się w przestrzeni. Jest to o tyle ważne, że od tego kształtu zależą funkcje, jakie może ona pełnić w organizmie. Na skutek nieprawidłowego złożenia się cząstki, mogą powstawać białka wywołujące choroby takie jak: CJD, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, czy też słynne BSE, czyli "choroba szalonych krów".

  Mats Julian Hummels (ur. 16 grudnia 1988 w Bensbergu) – niemiecki piłkarz grający na pozycji stopera w Borussii Dortmund.

  Dodano: 12.08.2011. 17:17  


  Najnowsze